100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

بازار کار مهندسی برق در آلمان 2024(+✅حقوق و درآمد+شرایط+ویزا)

germany Flag

اگر در دانشگاه در رشته مهندسی برق درس خوانده‌اید یا مدارک معتبر فنی‌وحرفه‌ای برای این رشته دارید، می‌توانید برای مهاجرت به آلمان اقدام کنید و از بازار کار مناسب این رشته بهره ببرید. مهاجرت مهندسین برق به آلمان از طریق اخذ ویزای کاری امکان‌پذیر است و شما پس از شروع کار خود در این کشور، متوسط درآمد ماهانه مناسبی خواهید داشت. ما در این مقاله از صفر تا صد بازار کار مهندسی برق در آلمان را بررسی می‌کنیم و به سوالات شما پاسخ می‌دهیم؛ سوالاتی از قبیلِ:

 • مهاجرت مهندس برق به آلمان چگونه ممکن است؟
 • شرایط کار مهندسی برق در آلمان چگونه است؟
 • مهارت‌های لازم برای استخدام مهندس برق در آلمان کدامند؟
 • حقوق و درآمد مهندس برق در آلمان چقدر برآورد می‌شود؟
 • وضعیت بازار کار مهندسی برق در آلمان چگونه است؟

✅ بررسی بازار کار مهندسی برق در آلمان

بازار کار مهندسی برق در آلمان بهترین شرایط را برای کار متخصصین فراهم کرده است. کسانی که شرایط کار مهندسی برق در آلمان (مانند مدرک معتبر) را دارند و موفق به کاریابی و اخذ ویزای مناسب می‌شوند، می‌توانند در موقعیت‌های شغلی مختلف این رشته شروع به کار کنند و به میزان مناسبی از حقوق و درآمد مهندس برق در آلمان برسند. اگر علاقه‌مند به مهاجرت به آلمان به عنوان مهندس برق هستید، می‌توانید در این مقاله اطلاعاتی جامع و بر اساس منابع معتبر در مورد استخدام مهندس برق در آلمان به دست آورید. در ابتدای مقاله به سراغ مزایای کار مهندسی برق در آلمان می‌رویم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1- مزایای رشته برق در آلمان

کشور آلمان باتوجه به اینکه در سالیان اخیر به صورت چشمگیری در زمینه صنعت، فناوری و علوم مهندسی پیشرفت کرده است، می‌تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت مهندسین باشد.

یکی از مهم‌ترین مزایای ورود به بازار کار مهندسی برق در آلمان پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور است. این کشور به دلیل گستردگی بازار کار در رشته‌های مختلف و همچنین حضور شرکت‌های بزرگ صنعتی، فضای کاری مناسبی برای متقاضیان سراسر دنیا فراهم کرده است.

مهاجرت مهندس برق به آلمان علاوه‌بر اینکه مزایای مالی مناسبی برای متخصصین خواهد داشت، می‌تواند آن‌ها را از سایر امکانات رفاهی کشور آلمان بهره‌مند سازد.

از دیگر دلایلی که باعث مهاجرت متخصصین مهندسی برق به آلمان می‌شود، حقوق و درآمد مهندس برق در آلمان است. شما می‌توانید به عنوان یک متخصص درآمد مناسبی در این کشور داشته باشید و از زندگی خوبی برخوردار شوید.

باید در نظر داشته باشید که استخدام مهندس برق در آلمان نیازمند داشتن شرایط کار مهندسی برق در آلمان است. یعنی برای اینکه بتوانید در شغل مهندسی برق در آلمان شروع به کار کنید، باید الزاماتی را برآورده کنید که در ادامه مقاله به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

مهاجرت مهندس برق به آلمان
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2- مهاجرت مهندس برق به آلمان

کشور آلمان به عنوان یکی از قطب‌های صنعتی اروپا و جهان، در سال‌های اخیر مقصد بسیاری از مهندسین و متخصصین در رشته‌های مختلف از جمله مهندسین برق بوده است.

شرایط استخدام مهندس برق در آلمان نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا در وضعیت بهتری قرار دارد و جدای از اینکه بازار کار مهندسی برق در آلمان شرایط خوبی را برای متخصصین فراهم می‎‌کند، حقوق و درآمد مهندس برق در آلمان نیز مناسب برای زندگی افراد است.

برای مهاجرت به‌عنوان یک متخصص مهندسی برق به کشور آلمان باید ویزای کاری دریافت کنید و مدارک دانشگاهی و فنی قابل قبول در این کشور را ارائه دهید. داشتن مدرک زبان آلمانی نیز از الزامات ویژه برای استخدام مهندس برق در آلمان است.

خوب است بدانید که امکان اخذ پذیرش و تحصیل در بهترین دانشگاه های مهندسی آلمان نیز وجود دارد.

در ادامه با شرایط کار مهندسی برق در آلمان آشنا خواهید شد.

3- شرایط کار مهندسی برق در آلمان

همانطور که گفته شد برای حضور در آلمان به عنوان یک مهندس برق باید مدارکی از جمله مدارک دانشگاهی، مدارک مهارت زبانی و برخی مدارک مورد نیاز برای کارفرمای خود را ارائه دهید.

در صورتی که مدارک دانشگاهی مناسبی برای ارائه به مقامات آلمانی در اختیار ندارید، می‌توانید مدارک مهارت فنی خود را در اختیار آنان بگذارید. مدارک مهارت فنی باید از آموزشگاه‌های معتبر اخذ شده باشد. این مدارک باید میزان تخصص شما در این رشته را اثبات کند.

یکی دیگر از اصلی‌ترین الزامات مهاجرت به آلمان دریافت ویزای کاری این کشور است که به وسیله آن می‌توان در بهترین شهرهای آلمان برای کار مهندسی برق زندگی کرد و درآمد مناسبی نیز داشت.

در ادامه این مقاله با جزئیات و مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری آلمان برای مهندسان برق آشنا می‌شوید.

شرایط کار و استخدام مهندسی برق در آلمان
Munich-Olympic-Stadium,-München,-Germany

4- ویزای کاری آلمان برای مهندس برق

یکی از اصلی‌ترین الزامات مهاجرت به آلمان دریافت ویزای کاری است که به نوع کاریابی مهندسی برق در آلمان وابسته است. ویزاهای در دسترس مهندسان برق در آلمان عبارتند از:

 • ویزای جستجوی کار
 • ویزای کار عادی

در ادامه این مقاله دو نوع ویزای اصلی برای مهاجرت مهندسان برق به آلمان را به شما معرفی می‌کنیم. شما نیز می‌توانید با مطالعه مقالات کار در آلمان و انواع ویزای کاری آلمان، اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید.

ویزای کار عادی المان برای مهندسین برق

اگر پیش از سفر به آلمان شغل مورد نظر خود در زمینه مهندسی برق را پیدا کنید، باید نسبت به اخذ ویزای جاب‌آفر اقدام نمایید. دریافت ویزای جاب‌آفر نیازمند ارائه مدارکی مانند قرارداد کاری و بیمه است.

در ابتدا باید توجه کنید که میزان اعتبار این ویزا عموماً 4 سال است. همچنین ویزای کار عادی آلمان محدودیت سنی دارد.

چنانچه هنگام ورود به کشور آلمان بیش از 45 سال داشته باشید، باید مدرکی ارائه کنید که نشان دهد حقوق سالانه شما حداقل 48,180 یورو است.

لازم است در مورد این ویزا به این موارد نیز توجه داشته باشید:

 • قرارداد کاری شما نشان‌دهنده مدت زمان حضور شما در آلمان است.
 • با دریافت این ویزا، می‌توانید خانواده خود را نیز به آلمان ببرید.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله جاب آفر آلمان مراجعه نمایید.

Old-Art-Nouveau-houses-in-Bonn
Old-Art-Nouveau-houses-in-Bonn

ویزای جاب سیکر آلمان برای مهندسین برق

اگر قصد دارید در کشور آلمان به جستجوی کار در زمینه مهندسی برق بپردازید، لازم است ویزای جستجوی کار (Job Seeker) دریافت کنید. این ویزا به شما شش‌ماه مهلت می‌دهد تا نسبت به پیدا کردن شغل مورد نظر خودتان اقدام کنید.

در مورد ویزای جستجوی کار آلمان باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • نیاز به مدرک دانشگاهی یا مدرک آموزشگاهی دارید.
 • باید مدارک خود را با مدارک کشور آلمان معادل‌سازی کنید.
 • باید سطح زبان مورد نیاز برای شغل مورد نظر را داشته باشید (معمولا سطح B1)
 • باید تمکن مالی خود را ثابت کنید.

به خاطر داشته باشید که اکنون سفارت آلمان در ایران به جای جاب سیکر، برای کارت شانس به متقاضیان وقت می‌دهد. کار شانس آلمان فرصتی 12 ماهه برای کاریابی حضوری در آلمان است اما بر اساس امتیازبندی ارائه می‌شود.

ویزای کارت شانس آلمان نیز فرصت کاریابی حضوری را به شما می‌دهد. برای آشنایی با جدید روش مهاجرت کاری به آلمان روی مقاله کارت شانس آلمان کلیک کنید.

5- مهارت های لازم برای مهندسین برق

برای اینکه بتوانید مهندس موفقی در کشور آلمان باشید و از حقوق مهندسین برق در آلمان بهره‌مند شوید، لازم است مهارت‌هایی داشته باشید.

مهارت‌های یک مهندس برق در آلمان به چند بخش تقسیم می‌شود که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • داشتن دانش تخصصی: مهندسین باید دارای دانشی جامع در زمینه‌های مختلف مانند مبانی برق و الکترونیک، قدرت‌های الکتریکی، الکترونیک دیجیتال و آنالوگ و کنترل ابزار داشته باشند.
 • آشنایی با نرم‌افزارهای مرتبط: متخصصین این حوزه لازم است با نرم‌افزارهای شبیه‌سازی مدار، طراحی و تحلیل سیستم‌های برقی و برنامه‌نویسی برای کنترل دستگاه‌ها و سیستم‌ها آشنا باشند.
 • مهارت‌های کنترل ابزار: مهندسین برق در آلمان باید روش‌های کنترل خطی و غیرخطی، کنترل خودکار و کنترل صنعتی و اصول ابزار را به صورت کامل بشناسند.
 • آشنایی با استانداردهای محلی: کسانی که می‌خواهند به‌عنوان مهندس برق در آلمان فعالیت کنند، باید با اصول ایمنی این کشور همسو باشند. به طور مثال باید بدانند ایمنی محصولات الکتریکی چگونه تامین می‌شود و…
 • زبان آلمانی و انگلیسی: کار برای مهندس برق در آلمان با الزام تسلط به زبان آلمانی همراه است. علاوه بر اینکه باید با مراجعین و کارفرمایان ارتباط برقرار کنید، لازم است منابع تخصصی این رشته را به زبان انگلیسی مطالعه کنید.

در ادامه از وضعیت کار مهندسی برق در آلمان در بازارهای کاری مختلف حرف می‌زنیم. همچنین به سراغ برآورد حقوق یک مهندس برق در آلمان می‌رویم.

Berlin-Tv-Tower

6- بازار کار مهندسی برق در آلمان

وقتی وارد بازار کار مهندسی برق در آلمان شوید، می‌توانید با تخصص‌های مختلف در شاخه‌ی مورد علاقه خودتان فعالیت کنید.

از آنجا که متخصصین مختلفی برای کار و زندگی وارد کشور آلمان می‌شوند، بهتر است پیش از ورود به این کشور بخش مورد نظر خود را انتخاب کنید تا در پیدا کردن شغل مورد علاقه‌تان مسیر آسان‌تری در پیش داشته باشید.

در این بخش از مقاله، تعدادی از موقعیت‌های شغلی مهندسین برق در آلمان را به شما معرفی می‌کنیم:

بازار کار رشته برق در المان: تکنسین برق

یک تکنسین برق در آلمان:

 • موظف به نصب سیم‌کشی‌ها و تجهیزات طبق مشخصات مهندس برق است.
 • مسئول تشخیص خرابی‌ها و انجام اقدامات اصلاحی مورد نیاز است.
 • برای کاریابی در آلمان حداقل به مدرک کاردانی نیاز دارد.

بازار کار مهندسی برق در آلمان: مهندس صداوسیما

یک مهندس صدا و سیما در آلمان:

 • این متخصصین تجهیزات لازم برای پخش رادیو و تلویزیون را نگهداری و تعمیر می‌کند.
 • استودیوهای ضبط، اتاق‌های تدوین و امکانات انتقال از محیط‌های کاری آن‌ها است.
 • برای کار کردن در این شاخه از مهندسی برق ملزم به ارائه حداقل مدرک کاردانی است.
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7- درآمد ماهیانه مهندس برق در آلمان

دستمزد مهندس برق در آلمان بسته به میزان سوابق کاری، تجربیات، مهارت‌ها و همچنین سطح مدرک دانشگاهی می‌تواند متفاوت باشد. به جز موارد بالا درآمد مهندسان برق در آلمان با توجه به شاخه شغلی و همچنین موقعیت فرد در شرکت در آن قرار می‌گیرند تفاوت دارد.

حداقل حقوق مهندسین برق در آلمان ماهانه 1690 یورو و میانگین میزان درآمد مهندس برق در آلمان چیزی در حدود 3680 یورو خواهد بود.

پس از گذراندن دوران کاری طولانی در آلمان و همچنین کسب تجربه، حقوق‌ها به بالاترین میزان خود می‌رسد. یک مهندس برق در بهترین حالت می‌تواند 5850 یورو در ماه کسب درآمد داشته باشد.

از دیگر موقعیت‌های شغلی استخدام مهندس برق قدرت در آلمان است. حقوق و درآمد مهندس برق قدرت در آلمان نیز در بهترین حالت چیزی در حدود 6544 یورو در ماه است.

حقوق و درآمد مهندس برق در آلمان

8- معایب کار مهندسی برق در المان

کار کردن در هر کشوری علاوه‌بر اینکه افراد را از مزایا و منافعی بهره‌مند می‌کند، طبیعتا معایبی نیز دارد.

یکی از مهم‌ترین معایب کار مهندسی برق در آلمان، الزام به یادگیری زبان آلمانی است. شما باید بتوانید با مراجعین و همچنین کارفرمایان ارتباط برقرار کنید پس نیاز به یادگیری زبان آلمانی دارید.

یکی دیگر از این معایب نیز میزان بالای مالیات کشور آلمان است. در این کشور ممکن است بخشی از درآمد شما صرف پرداخت مالیات شود که احتمالا در سال‌های اول زندگی در آلمان، تا حدی مشکل‌ساز خواهد شد.


پرسش‌های متداول بازار کار مهندسی برق در آلمان

✅ آیا بازار کار مهندسی برق در آلمان مناسب است؟

با توجه به پیشرفت آلمان در حوزه صنعت و فناوری می‌توان گفت بازار کار برای این رشته مناسب است.

✅ ویزای لازم برای مهاجرت مهندس برق به آلمان کدام است؟

یک مهندس برق می‌تواند با اخذ ویزای جستجوی کار آلمان و کاریابی حضوری یا کاریابی آنلاین و سپس اخذ جاب آفر و ویزای کار به این کشور مهاجرت کند.

✅ شرایط کار مهندسی برق در آلمان به چه صورت است؟

برای کار در آلمان به عنوان مهندس برق به مدارک دانشگاهی یا فنی و حرفه‌ای و تسلط به زبان و ویزا نیاز دارید.

✅ استخدام مهندس برق در آلمان در چه مشاغلی انجام می‌شود؟

بازار کار مهندسی برق در آلمان مجموعه‌ی گسترده‌ای مشاغل مانند تکنسین برق و مهندس صدا و سیما را دربرمی‌گیرد.

✅ حقوق و درآمد مهندس برق در آلمان چقدر است؟

حقوق و درآمد مهندس برق در آلمان را می‌توان مبلغی حدود 1690 یورو در ماه به صورت متوسط دانست.

جمع بندی

Conclusion

آلمان با توجه به پیشرفت در حوزه‌های مختلف صنعتی و مهندسی، بازار کار مناسبی برای مهندسان برق دارد. تنها کافیست مدارک تحصیلی معتبر داشته باشید و بتوانید شغل مناسب در آلمان پیدا کنید تا واجد شرایط اخذ ویزا و ورود به بازار کار مهندسی برق در آلمان شوید. البته با اخذ ویزای جستجوی کار می‌توانید اول به آلمان سفر کنید و سپس به کاریابی بپردازید. مشاغل متعددی در دسترس مهندسین برق در آلمان قرار دارد و حقوق و درآمد نیز کاملاً در تناسب با هزینه‌های زندگی خواهد بود. اگر می‌خواهید به عنوان مهندس برق در اروپا کار و زندگی کنید، آلمان مقصدی مناسب برایتان است.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان