100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

بازار کار رشته مدیریت در آلمان 2024(+✅درآمد رشته های مدیریتی+ویزا)

germany Flag

استخدام مدیر در آلمان در بازارهای کاری مختلف امکان‌پذیر است و با توجه به حضور کارخانه‌ها و شرکت‌های بزرگ و کوچک در این کشور، شما همواره شانس کاریابی با مدرک تحصیلی رشته‌های مدیریتی را خواهید داشت. اگر می‌خواهید به عنوان مدیر به آلمان مهاجرت کنید، تنها کافیست ویزای متناسب با شرایط خود را برگزینید، مدارک خود را کامل نمایید، شغل مناسب را پیدا کنید و مراحل اداری و قانونی کار در آلمان را پیش ببرید. خوب است بدانید که حقوق یک مدیر در آلمان در سطح مناسبی قرار دارد. در این مقاله همراه ما باشید تا جزئیات کامل درباره بازار کار مدیریت در آلمان را بیابید و به پاسخ سوالات خود برسید؛ سوالاتی مانندِ:

 • شرایط کار رشته مدیریت در آلمان به چه صورت است؟
 • برای مهاجرت مدیر به آلمان چه ویزایی لازم داریم؟
 • وضعیت بازار کار رشته مدیریت در آلمان چگونه است؟
 • استخدام مدیر در آلمان چه مزایا و معایبی دارد؟
 • حقوق و درآمد رشته مدیریت در آلمان چقدر برآورد می‌شود؟

✅ بررسی بازار کار رشته مدیریت در آلمان

بازار کار رشته مدیریت در آلمان طرفداران بسیاری در جهان دارد و دلیل این امر را می‌توان حضور کارخانه‌ها و شرکت‌های معتبر در این کشور دانست. شما می‌توانید با دریافت ویزای مناسب واجد شرایط کار رشته مدیریت در آلمان شوید و نه تنها از نظر حرفه‌ای پیشرفت کنید و از حقوق و درآمد رشته مدیریت در آلمان بهره‌مند شوید، بلکه زندگی آرامی را در یکی از بهترین کشورهای اروپا پیش ببرید. شما با مطالعه این مقاله می‌توانید شرایط استخدام مدیر در آلمان را بررسی کنید و از مزایای مهاجرت مدیر به آلمان مطابق با معتبرترین مناسب در دسترس باخبر شوید. پس همراه ما بمانید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. بازار کار رشته مدیریت در آلمان چگونه است؟

مهاجرت مدیر به آلمان می‌تواند موقعیت‌های شغلی متنوعی را برای متخصصین به وجود بیاورد. رشته مدیریت در چهار شاخه اصلی اقدام به استخدام مدیر در آلمان می‌کند. شاخه‌های اصلی رشته مدیریت عبارتند از:

 • 1. مدیریت بازرگانی
 • 2. مدیریت مالی
 • 3. MBA
 • 4. مدیریت جهانگردی

با توجه به این که آلمان یک کشور صنعتی قدرتمند است، می‌تواند موقعیت‌های شغلی متنوعی برای مهاجرت مدیر به آلمان ایجاد کند. به طور مثال یک مدیر بازرگانی می‌تواند در شرکت‌های صنعتی بزرگ آلمان از جمله شرکت‌های خودروسازی مانند فولکس‌واگن، بنز، بی‌ام‌و و آئودی استخدام شود.

شرکت‌های دیگری نیز در زمینه‌های فناوری نیازمند جذب یک مدیر بازرگانی هستند که بتوانند از تجربیات آن‌ها در بازاریابی بین‌المللی استفاده کنند.

آلمان که یکی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری در دنیاست، نیازمند مدیران گردشگری در هتل‌ها، آژانس‌های مسافرتی و سایر سازمان‌های گردشگری است. فارغ‌التحصیلان مدیریت جهانگردی نیز می‌توانند با داشتن شرایط کار رشته مدیریت در آلمان در صنعت گردشگری این کشور استخدام شوند.

از دیگر موقعیت‌ها برای شغل مدیریت در آلمان حضور در شاخه MBA است. فارغ‌التحصیلان این رشته نیز می‌توانند در بازارهای اقتصادی این کشور جذب شوند و به رشد اقتصاد این کشور در جهان کمک کنند. حضور فارغ‌التحصیلان با سطح تحصیلات بالا و همچنین سوابق کاری درخشان، یکی از خواسته‌های کشور آلمان در رشته MBA است.

مدیران مالی نیز می‌توانند برای بهره‌مندی از حقوق و درآمد رشته مدیریت در آلمان در بانک‌ها، صنایع بیمه، مشاوره مالی، مدیریت سرمایه، شرکت‌های سرمایه‌گذاری بورس و… شروع به کار کنند.

خلاصه‌ای از آنچه را که گفتیم در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

شاخه شغلیموقعیت شغلی
1. مدیریت بازرگانیشرکت های صنعتی و خودروسازی
2. مدیریت جهانگردیآژانس های مسافرتی و هتل ها
3. مدیریت MBAبازارهای اقتصادی
4. مدیریت مالیبورس، بانک
بازار کار رشته مدیریت در آلمان
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. شرایط کار رشته مدیریت در آلمان چیست؟

یکی از اصلی‌ترین شروط استخدام مدیر در آلمان ارائه مدارک تحصیلی یا آموزشگاهی است. پیش از اینکه اقدام به مهاجرت به آلمان کنید، باید مطمئن باشید که مدارک شما در این کشور معتبر است و برای استخدام می‌توانید آن‌ها را ارائه دهید.

علاوه‌بر مدارک تحصیلی، شما به مدارک زبان آلمانی یا انگلیسی نیز نیاز دارید. نوع مدرک را ویزای انتخابی و شغل شما تعیین می‌کند اما داشتن سطح بالایی از زبان بدون شک باعث برتری رزومه شما خواهد شد.

از دیگر الزاماتی که پیش از مهاجرت مدیر به آلمان باید به آن توجه شود، دریافت ویزای کار است.

ویزای کاری آلمان به دو شیوه‌ی ویزای جستجوی کار آلمان و ویزای کار عادی آلمان اعطا می‌شود. شما می‌توانید با دریافت ویزای جستجوی کار در این کشور حضور پیدا کنید و با بررسی وضعیت کار مدیریت در آلمان شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و وارد بازار کار رشته مدیریت در آلمان شوید.

راه دیگر برای استخدام مدیر در آلمان جستجو از طریق سایت های کاریابی رشته مدیریت در آلمان است. پس از اینکه کار مورد نظر خود را پیدا کردید، می‌توانید با دریافت ویزای کار از حقوق و درآمد رشته مدیریت در آلمان برخوردار شوید.

در قسمت بعدی مقاله، شما را با شرایط دریافت ویزاهای کاری آلمان برای مهاجرت مدیران آشنا خواهیم کرد.

اگر می‌خواهید اطلاعاتی جامع درباره این ویزاها داشته باشید، مقالات کار در آلمان و انواع ویزای کاری آلمان را از دست ندهید.

3. مدیران چگونه باید ویزای کار عادی آلمان را اخذ کنند؟

پس از مراجعه به سایت‌های کاریابی و پیدا کردن شغل متناسب با شرایط کار رشته مدیریت در آلمان (= رسیدن به پیشنهاد کاری / Job Offer) باید ویزای کار عادی بگیرید.

این ویزا پس از تایید مدارک شما توسط کارفرما درخواست می‌شود و به شما اجازه 4 سال زندگی در آلمان را می‌دهد.

باید توجه داشته باشید که ویزای کار عادی محدودیت سنی دارد:
1. شما باید حداقل 18 ساله باشید.
2. اگر زمان مهاجرت به آلمان سن شما بیش از 45 سال باشد، باید مدرکی داشته باشید که نشان دهد درآمد سالانه شما حداقل 48,180 خواهد بود.

برای دریافت ویزای کار عادی باید مدارک خود را در زمان تعیین‌شده به سفارت آلمان در کشور محل زندگی‌تان تحویل دهید و پس از پرداخت هزینه‌های مربوطه (تقریباً 75 یورو) در انتظار اعلام نتایج بمانید.

اطلاعات بیشتر را در مقاله جاب آفر آلمان بیابید.

استخدام مدیر در آلمان
Königssee,-Germany

4. اخذ ویزای جستجوی کار آلمان برای مدیران چه شرایطی دارد؟

ویزای جستجوی کار آلمان (ویزای جاب سیکر / Job Seeker) به شما فرصتی شش‌ماهه می‌دهد تا در این کشور حضور پیدا کنید , بتوانید در بهترین شهرهای آلمان برای کار مدیریت اقدامات لازم را انجام دهید و شغل پیدا کنید.

برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان باید مدارک زیر را به نهادهای مربوطه ارائه کنید:

 • 1. مدرک اثبات تمکن مالی
 • 2. مدارک دانشگاهی یا آموزشگاهی
 • 3. مدرک زبان مورد نیاز برای اشتغال در آلمان (معمولا B1)
 • 4. معادل‌سازی مدارک با مدارک مورد تایید در آلمان

بر اساس قوانین 2024 بهتر است به جای ویزای جستجوی کار، از ویزای کارت شانس آلمان استفاده کنید. این ویزا 12 ماه اعتبار دارد و نه تنها به شما امکان کاریابی حضوری در آلمان را می‌دهد، بلکه مجوز کار پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته را در اختیارتان می‌گذارد.

5. مدیران در آلمان باید چه مهارت هایی داشته باشند؟

مهارت‌های لازم برای ورود به بازار کار رشته مدیریت در آلمان به چند دسته تقسیم می‌شوند:

 • 1. دسته اول – مهارت‌های فنی: شما به عنوان یک مدیر باید درکی تخصصی از مواردی مانند مدیریت عملیات، مدیریت مالی، بازاریابی، منابع انسانی و همچنین مدیریت استراتژی سازمانی داشته باشید.
 • 2. دسته دوم – مهارت‌های تجاری: شما باید شناخت مناسبی از بازار و محیط‌های تجاری داشته باشید. باید توانایی تحلیل تحولات اقتصادی را در خود تقویت کنید تا از وارد شدن ضرر به مجموعه جلوگیری نمایید. همچنین لازم است در زمینه‌هایی مانند مذاکره تجاری برای توسعه کسب و کار نیز ماهر باشید.
 • 3. دسته سوم (مهم‌ترین مهارت) – مهارت‌های فردی: مدیران باید تعاملی به صرفه و مفید با افراد و مراجعین داشته باشند. آن‌ها باید بتوانند تیم خود را به بهترین شکل رهبری کنند و قدرت تصمیم‌گیری بالایی داشته باشند.

در پایان نیز تسلط به زبان انگلیسی بسیار مهم است. مخصوصا برای مدیران گردشگری که با افراد مختلفی در ارتباط هستند و باید روزانه مکالمات زیادی را برقرار کنند.

اگر به دنبال میزان حقوق و درآمد مدیران در آلمان هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

شرایط کار رشته مدیریت در آلمان
Potsdamer-Platz,-Berlin,-Germany

6. میزان درآمد مدیر در آلمان چقدر است؟

درآمد مدیران در آلمان به میزان تجربه و سوابق کاری آن‌ها بستگی دارد. همچنین با شاخه‌ی شغلی و شرکتی که در آن استخدام می‌شوند نیز رابطه‌ی مستقیمی دارد.

در سال‌های اولیه شروع کار، حقوق یک مدیر در آلمان چیزی در حدود 1700 یورو در ماه است. پس از اینکه میزان سابقه و تجربه‌ی فرد بالاتر برود، متقاضی می‌تواند از میانگین حقوق بهره‌مند شود و ماهانه 5160 یورو درآمد داشته باشد.

پس از گذشت سال‌ها فعالیت در بازار کار رشته مدیریت در آلمان، میزان درآمد ماهیانه مدیر در آلمان به حداکثر خود خواهد رسید و ماهانه 8510 یورو درآمد خواهد داشت.

در جدول زیر خلاصه‌ای از آنچه گفتیم را می‌بینید:

نوع درآمدمیزان درآمد
1. حداقل درآمد1700 یورو در ماه
2. متوسط درآمد5160 یورو در ماه
3. حداکثر درآمد8510 یورو در ماه

خوب است بدانید که:
1. درآمد فارغ‌التحصیل رشته mba در آلمان می‌تواند به 81988 یورو در سال برسد.
2. از درآمد شما مالیات کسر می‌شود.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. هزینه زندگی در آلمان

نکته حائز اهمیت این است که آیا با درآمد ماهیانه مدیر در آلمان می‌توان از پس مخارج زندگی در آلمان برآمد؟ در پاسخ باید بگوییم که بله. هزینه زندگی در آلمان را می‌توان به دو صورت بررسی کرد:

 • 1. هزینه زندگی یک فرد تنها: 850 تا 1200 یورو در ماه
 • 2. هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره: 3500 تا 4500 یورو در ماه

البته باید در نظر داشته باشید که مبالغ بالا هزینه اسکان را شامل نمی‌شوند. اگر به دنبال جزئیات بیشتر هستید، به جدول زیر دقت کنید:

نوع هزینهمبلغ هزینه (به یورو)
1. رستوران و مواد غذایی50 تا 150
2. حمل و نقل (ماهانه)30 تا 90
3. قبوض (ماهانه)237.01
4. امکانات رفاهی12.00 تا 34.11
5. اسکان (ماهانه)اجاره خانه یک خوابه: 627.79 تا 829.38
مهاجرت مدیر به آلمان

در آخرین بخش از مقاله با مزایا و معایب کار مدیریت در آلمان آشنا خواهید شد.

8. مزایای کار مدیریت در آلمان چیست؟

مهاجرت مدیر به آلمان مزایای ویژه‌ای برای افراد ایجاد می‌کند. یکی از مهم‌ترین مزایای کار مدیریت در آلمان پایین بودن میزان نرخ بیکار در این کشور است. به همین دلیل بسیاری از افرادی که به آلمان می‌روند، می‌توانند جذب بازار کار رشته مدیریت در آلمان شوند.

میزان حقوق و درآمد رشته مدیریت در آلمان نیز از دیگر مزایای این شغل است. شما با درآمد ماهانه 5160 یورویی می‌توانید زندگی خوبی را در این کشور تجربه کنید و همچنین از امکانات شهروندی آلمان نیز بهره‌مند شوید.

9. کار مدیریت در آلمان چه معایبی دارد؟

شرایط کار رشته مدیریت در آلمان علاوه‌بر اینکه می‌تواند شما را از مزایای خوبی برخوردار کند، معایبی نیز دارد.

از جمله معایب کار مدیریت در آلمان می‌توانیم به الزام یادگیری زبان آلمانی اشاره کنیم. باتوجه به اینکه مدیران در آلمان روزانه با افراد زیادی در ارتباط هستند، لازم است که به زبان آلمانی تسلط داشته باشند.

میزان مالیات در این کشور نیز بالاست که یکی دیگر از معایب کار مدیریت در آلمان است. ممکن است لازم باشد بخش زیادی از درآمد خود را به پرداخت مالیات اختصاص بدهید اما چون درآمد خوبی دارید، به مشکل بر نمی‌خورید.

آخرین موردی که راجع به معایب کار مدیریت در آلمان می‌توان گفت فضای رقابتی آن است.

سالانه تعداد زیادی از متخصصین از سراسر جهان وارد آلمان می‌شوند تا در رشته مدیریت شروع به کار کنند. همین موضوع باعث می‌شود شرایط استخدام مدیر در آلمان بسیار رقابتی باشد و شرکت‌ها نیز ترجیح می‌دهند افرادی با سابقه‌ی بهتر را جذب کنند.


پرسش‌های متداول بازار کار رشته مدیریت در آلمان

✅ بازار کار رشته مدیریت در آلمان چگونه است؟

در حوزه‌های مختلف و در کارخانه‌ها و شرکت‌های متعدد از کارخانه‌های خودروسازی گرفته تا موسسات جهانگردی امکان اشتغال مدیران وجود دارد.

✅ برای استخدام مدیر در آلمان چه مهارت هایی لازم است؟

(1.) مهارت‌های فنی برآمده از دانش مدیریت، (2.) مهارت های فردی برقراری ارتباط و (3.) مهارت‌های تجاری شناخت بازار مورد نیاز کار مدیر در آلمان است.

✅ حقوق و درآمد رشته مدیریت در آلمان چقدر است؟

یک مدیر در آلمان به طور متوسط 5160 یورو در ماه درآمد خواهد داشت.

✅ شرایط کار رشته مدیریت در آلمان کدامند؟

برخی از شرایط کار رشته مدیریت در آلمان عبارتند از (1.) ارائه مدارک تحصیلی معتبر، (2.) آشنایی با زبان آلمانی و (3.) داشتن ویزای کاری آلمان.

✅ آیا مهاجرت مدیر به آلمان امکان‌پذیر است؟

بله! شما با دریافت ویزای مناسب و البته کاریابی در آلمان می‌توانید به عنوان مدیر به آلمان مهاجرت کنید.

جمع بندی

Conclusion

اگر مدرک تحصیلی معتبر در شاخه‌های مختلف مدیریتی، از مدیریت بازرگانی گرفته تا مدیریت جهانگردی، دارید و می‌خواهید در یک کشور اروپایی کار کنید و به درآمدی مناسب برسید، آلمان انتخابی مناسب برای شماست. دلیل مناسب بودن این کشور را می‌توان در تعداد بالای شرکت‌ها و کارخانه‌های فعال در زمینه‌های مختلف دانست. شما با اقدام برای دریافت یکی از انواع ویزاهای کاری آلمان و کاریابی در این کشور می‌توانید به عنوان مدیر به این کشور مهاجرت کنید و به اهداف خود برسید.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان