100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

بازار کار خیاطی در آلمان 2024 (+✅ آوسبیلدونگ + درآمد + شرایط)

germany Flag

بسیاری از افراد با تخصص‌هایی مانند خیاطی یا طراحی مد و لباس، علاقه‌مند به مهاجرت به آلمان هستند. این افراد پیش از ورود به این کشور باید از شرایط بازار کار طراحی در آلمان آگاه باشند. آن‌ها همچنین باید نسبت به میزان حقوق خیاطان در آلمان مطلع باشند تا بتوانند بهترین راه را برای مهاجرت انتخاب کنند. این مقاله به شما کمک می‌کند تا پاسخ اصلی‌ترین پرسش‌های خود درباره‌ی کار خیاطی در آلمان را پیدا کنید؛ از جمله:

 • شرایط ورود به بازار کار خیاطی در آلمان چیست؟
 • دوره‌ی آوسبیلدونگ خیاطی چگونه برگزار می‌شود؟
 • درآمد ماهیانه‌ی یک خیاط در آلمان چقدر است؟
 • استخدام خیاط در آلمان چگونه انجام می‌شود؟
 • کار خیاطی در آلمان چه مزایا و معایبی دارد؟

✅ بررسی بازار کار خیاطی در آلمان

بازار کار خیاطی در آلمان یکی از فرصت‌های طلایی برای مهاجرت خیاط به آلمان است. شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ خیاطی، خود را به شرایط کار خیاطی در آلمان نزدیک کنید. لازمه‌ی استخدام خیاط در آلمان داشتن تخصص و مهارت کافی برای پاسخگویی به نیازهای مختلف مشتریانی با سلیقه‌های متنوع است. شما در این مقاله، علاوه‌بر آشنایی با جزئیات کار خیاطی، می‌توانید با حقوق و درآمد خیاطی در آلمان نیز بر اساس به‌روزترین منابع آشنا شوید تا بهترین تصمیم را برای آینده‌ی خودتان بگیرید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1-مزایای کار خیاطی در آلمان

بسیاری از افراد برای اینکه بتوانند مهاجرت مطمئنی در زمینه‌های شغلی مختلف داشته باشند، می‌خواهند بدانند مزایای شغلی‌شان در کشور مقصد چیست؟

یکی از مهم‌ترین مزایایی که می‌توان در مورد بازار کار خیاطی در آلمان به آن اشاره کرد، نرخ پایین بیکاری در آلمان است. این یعنی اگر شما شرایط کار خیاطی در آلمان را داشته باشید، به راحتی می‌توانید برای استخدام خیاط در آلمان درخواست دهید.

از طرفی میزان حقوق و درآمد خیاطی در آلمان نیز به حد قابل قبولی خوب است و همین مورد می‌تواند یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت خیاط به آلمان باشد.

باتوجه به پایین بودن نرخ بیکاری در کشور آلمان، فرصت‌های شغلی مناسبی هم در اختیار شما قرار خواهد گرفت که با استفاده از آن‌ها می‌توانید در شغل خیاطی در آلمان شروع به کار کنید.

خوب است بدانید که دوره های آوسبیلدونگ خیاطی نیز در آلمان برگزار می‌شوند.

مهاجرت و استخدام خیاط در آلمان
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2- مهاجرت خیاط به آلمان

کشور آلمان می‌تواند یکی از بهترین مقاصد برای متخصصین در رشته‌های مختلف از جمله خیاطی باشد.

با توجه به اینکه شرایط کار خیاطی در آلمان نسبت به سایر کشورهای حوزه‌ی اتحادیه‌ی اروپا بهتر است، شما به‌عنوان یک خیاط می‌توانید در بهترین شهرهای آلمان برای کار خیاطی ساکن شوید و از حقوق خیاط در آلمان استفاده کنید.

اما هر کشوری برای پذیرش مهاجرین نیازمند شرایط خاصی است. شما بجز اینکه باید از شرایط استخدام خیاط در آلمان مطلع باشید و دارای این شرایط باشید، لازم است که اقداماتی را برای کاریابی خیاطی در آلمان انجام دهید که شامل دریافت ویزا و ارائه‌ی مدارک لازم است.

در ادامه‌ی مقاله، با شرایط کار خیاطی در آلمان آشنا خواهید شد و راه‌های دریافت ویزای کاری این کشور را فرا خواهید گرفت.

3- شرایط کار خیاطی در آلمان

برای اینکه بتوانید در کشور آلمان شروع به کار خیاطی کنید، لازم است مدارکی ارائه دهید. این مدارک می‌تواند شامل مدارک دانشگاهی طراحی مد و لباس شود. البته ممکن است شما تحصیلات دانشگاهی نداشته باشید که در این صورت باید مدرکی ارائه دهید که ثابت کند شما مهارت کافی در خیاطی را دارید.

از دیگر شرایط کار خیاطی در آلمان این است که باید نسبت به دریافت ویزای کاری اقدام کنید.

کاریابی در آلمان به دو روش انجام می‌شود. ممکن است شما ویزای کاریابی عادی آلمان را دریافت کنید. در این صورت می‌توانید با حضور در این کشور پس از بررسی وضعیت کار خیاطی در آلمان و کسب شرایط استخدام خیاط در آلمان در این کشور کار کنید.

دیگر روشی که برای رسیدن به حقوق یک خیاط در آلمان وجود دارد، کاریابی آنلاین است. شما پس از اینکه از سایت‌های کاریابی شغل مورد نظر خود را پیدا کردید، باید ویزای جاب‌آفر بگیرید تا بتوانید وارد این کشور شوید.

در بخش بعدی مقاله، با انواع ویزای کاری آلمان و مدارک مورد نیاز برای دریافت آن‌ها آشنا خواهید شد.

حقوق و درآمد خیاطی در آلمان

4. مهارت های لازم برای بازار کار خیاطی در آلمان

شما به‌عنوان یک خیاط در کشور آلمان با مشتریان مختلفی سر و کار خواهید داشت. بسیاری از آن‌ها پارچه‌های خوش‌دوخت و باکیفیتی دارند که می‌خواهند بهترین نوع لباس را برای‌شان بدوزید.

این امکان وجود دارد که بعضی از آن‌ها از اندازه‌های استاندارد خبر نداشته باشند و یا سلیقه‌های خاصی داشته باشند.

شما باید توانایی دوختن لباس‌های خاص و غیرمعمول را داشته باشید. مثلا باید برای تئاترها و نمایش‌های مختلف لباس طراحی کنید و بدوزید. برای مجالس مهمانی رسمی، غیررسمی و یا مراسم‌های عروسی لباس بدوزید.

با توجه به موارد بالا، لازم است در مورد نیازهای اولیه‌ی خودتان با مشتریان شفاف باشید و با آن‌ها در مورد مواردی مانند رنگ و جنس پارچه مشورت کنید.

اگر با داشتن دانش و توانایی لازم کار خود را شروع کنید، ممکن است بتوانید مبلغی بیشتر از میزان درآمد خیاطی در آلمان نیز دریافت کنید.

5- ویزای کاری آلمان

یکی از اصلی‌ترین نیازهای بازار کار خیاطی در آلمان دریافت ویزای کاری است. شما لازم است بسته به نوع جستجوی کار خود یکی از ویزاهای کاری کشور آلمان را دریافت کنید.

ما در ادامه از این ویزاها حرف می‌زنیم و شما نیز می‌توانید در مقالات کار در آلمان و انواع ویزای کاری آلمان اطلاعات خود را تکمیل کنید.

ویزای جستجوی کار آلمان برای خیاطان

اگر بخواهید به صورت حضوری در کشور آلمان اقدام به جستجوی کار کنید، باید ویزای جستجوی کار آلمان را دریافت کنید.

این ویزا مهلتی 6ماهه برای پیدا کردن شغل به شما می‌دهد و شما برای گرفتن آن نیاز به مدارک زیر خواهید داشت:

 • مدارک دانشگاهی یا آموزشگاهی.
 • معادل‌سازی مدارک خود با مدارک مورد تایید آلمان.
 • سطح زبان لازم برای شغل مورد نظر (معمولا مدرک B1.)
 • اثبات تمکن مالی.

فراموش نکنید که در سال 2024 سفارت آلمان در ایران عملاً کارت شانس آلمان را جایگزین ویزای جاب سیکر کرده است. در واقع شما با دریافت امتیازهای لازم، می‌توانید کارت فرصت آلمان را دریافت کنید و 12ماه در این کشور به دنبال کار بگردید. برخی از عوامل موثر در امتیاز شما عبارتند از:

 • اعتبار مدرک تحصیلی
 • سابقه کاری
 • سن
 • سابقه حضور و زندگی در آلمان
 • مدرک زبان
 • همراهی همسر
Elbphilharmonie-Hamburg,-Hamburg,-Germany

ویزای کاری عادی آلمان برای شغل خیاطی

اگر پیش از ورود به کشور آلمان مدارک کافی برای شغل خود را داشته و به صورت آنلاین کار پیدا کرده باشید، می‌توانید با این ویزا به مدت 4سال در این کشور زندگی کنید.

ویزای کاری آلمان محدودیت سنی دارد و اگر هنگام ورود به این کشور بیش از 45 سال داشته باشید، باید مدرکی ارائه کنید که نشان دهد حداقل 48,180 یورو در سال درآمد دارید.

درمورد ویزای کاری آلمان باید به این نکات توجه کنید:
1) این ویزا 4 ساله است.
2) قرارداد کاری شما شرایط تمدید ویزا را تعیین می‌کند.
3) شما می‌توانید خانواده‌ی خودتان را هم با خود ببرید.

برای دریافت ویزای کار عادی آلمان نیز باید مراحل زیر را طی کنید:

 • انتخاب ویزا و بررسی مدارک مورد نیاز ( انتخاب نوع ویزا بر اساس شرایط خودتان)
 • گرفتن وقت از سفارت
 • ثبت درخواست (تحویل مدارک و پرداخت هزینه‌ی 75یورویی سفارت)
 • سفر به آلمان (مشروط بر دریافت ویزا)
 • اخذ اقامت آلمان (مشروط بر دریافت ویزا)

6- آوسبیلدونگ خیاطی در آلمان

یکی از راه‌هایی که می‌تواند حقوق و درآمد خیاطی در آلمان را بالا ببرد، شرکت در دوره‌های آموزشی است. دوره‌های آوسبیلدونگ این آموزش‌ها را به صورت تئوری و عملی در اختیارتان می‌گذارند.

برای تبدیل شدن به یک خیاط در کشور آلمان باید یک مدرک متوسطه برای حضور در دوره ارائه کنید.

در دوره‌های Ausbildung شما متوجه می‌شوید که هنر خیاطی، علاوه‌بر خلاقیت نیاز به محاسبات ریاضی نیز دارد. شما تعیین می‌کنید برای هر لباس چه‌مقدار هزینه لازم است و یا برای سفارش‌شان چقدر پارچه باید تهیه کنند.

در طول دوره‌ی Ausbildung خیاطی در آلمان باید مشخص کنید که می‌خواهید خیاط لباس‌های مردانه باشید یا زنانه!

با شرکت در دوره‌های Ausbildung می‌توانید از چشم‌انداز شغلی این رشته بهره‌مند شوید. بخشی از آینده‌ی شغلی خیاطی در آلمان این گونه است:

 • پس از اتمام دوره‌ی سه‌ساله‌ی خود می‌توانید با ارائه‌ی مدارک، دستمزد و آینده‌ی شغلی خود را بهبود دهید.
 • پس از این دوره می‌توانید برای تبدیل شدن به یک نیروی تکنسین با تمرکز بر مدیریت کسب و کار نساجی یا فناوری پوشاک، آموزش‌های بیشتری ببینید.
 • می‌توانید یک خیاط ماهر شوید.
 • می‌توانید به‌عنوان یک متخصص مد و لباس و یا طراحی پارچه فعالیت کنید.

خوب است بدانید که برای ورود به شغل طراحی لباس در آلمان نیز می‌توانید از دوره آوسبیلدونگ این رشته استفاده کنید.

شرایط کار خیاطی در آلمان
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7- درآمد خیاط در آلمان

حقوق خیاط در آلمان نسبت به میزان مهارت و سطح تجریه متغیر است.

یک خیاط در کشور آلمان به طور میانگین 1410 یورو در ماه درآمد دارد. اگر میزان مهارت شما بالا باشد و در محیط کاری خوبی نیز مشغول به کار شوید، این مبلغ می‌تواند به 2250 یورو در ماه نیز برسد.

البته باید در نظر داشته باشید که در ابتدای شروع فعالیت خود، لازم است با چیزی حدود 650 یورو درآمد ماهیانه زندگی کنید تا میزان مهارت‌تان بالاتر برود و میانگین حقوق و درآمد خیاطی در آلمان را دریافت کنید.

8- هزینه زندگی در آلمان

هزینه‌ی زندگی در آلمان بسته به شهری که در آن زندگی می‌کنید متفاوت است. اما به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در مهاجرت، باید پیش از عزیمت به آلمان از آن مطلع باشید.

معمولا یک نفر در آلمان می‌تواند با 850 تا 1200 یورو در ماه، یک زندگی معمولی داشته باشد. این هزینه برای یک خانواده‌ی چهارنفره به چیزی در حدود 3500 تا 4500 یورو در ماه خواهد رسید.

در این قسمت، شما را با جزئیات بعضی از رایج‌ترین هزینه‌های زندگی در آلمان آشنا خواهیم کرد.

نوع هزینهمبلغ هزینه (به یورو)
رستوران و مواد غذایی2.28 تا 55
50 تا 150
حمل و نقل ماهانه30 تا 90
قبوض263.33
امکانات رفاهی237.01 در ماه
اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه627.79 تا 829.38 در ماه

در آخرین بخش از این مقاله به سراغ معایب مهاجرت خیاط به آلمان می‌رویم.

Munich-Olympic-Stadium,-München,-Germany
Munich-Olympic-Stadium,-München,-Germany

9- معایب کار خیاطی در آلمان

کسانی که برای ورود به بازار کار خیاطی مهاجرت به آلمان را انتخاب می‌کنند، علاوه‌بر بهره‌مندی از مزایای این شغل ممکن است با معایبی نیز دست‌وپنجه نرم کنند.

یکی از معایب استخدام خیاط در آلمان این است که شما نیاز به یادگیری زبان آلمانی دارید. برای اینکه بتوانید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید باید حداقل مدرک B1 زبان آلمانی را ارائه کنید.

از دیگر معایب این شغل می‌توان به میزان بالای مالیات این کشور اشاره کرد که ممکن است بخشی از حقوق دریافتی این خیاطان را در بر بگیرد. البته بسته به میزان تخصص خیاطان و میزان درآمد ماهیانه خیاطی در آلمان ممکن است بخش‌های کمتری از میزان مبلغ دریافتی خیاطان را شامل شود.


پرسش های متداول بازار کار خیاطی در آلمان

✅ حقوق و درآمد خیاطی در آلمان چقدر است؟

خیاطان به طور میانگین 1410 یورو در ماه درآمد دارند که می‌تواند به 2250 یورو نیز برسد.

✅ یکی از اصلی‌ترین شروط برای استخدام خیاط در آلمان چیست؟

توانایی پاسخ به نیاز مشتریانی که سلیقه‌های خاصی دارند و به کیفیت پارچه و دوخت اهمیت می‌دهند.

✅ مناسب‌ترین راه برای به دست آوردن شرایط کار خیاطی در آلمان چیست؟

شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ خیاطی می‌تواند تا حد زیادی به مهاجرت خیاط به آلمان کمک کند.

✅ برای ورود به بازار کار خیاطی در آلمان به چه مهارت‌هایی نیاز دارید؟

ارتباط با مشتریان، دوخت لباس‌های خاص و سفارشی و شناخت پارچه از جمله مهارت‌های لازم هستند.

✅ پس از دریافت ویزای جستجوی کار آلمان، چقدر فرصت برای پیدا کردن کار خیاطی دارید؟

شما با دریافت ویزای جستجوی کار آلمان، 6ماه فرصت دارید تا شغل مورد نظر خودتان را پیدا کنید.

جمع بندی

Conclusion

کسانی که بتوانند تخصص‌های لازم در زمینه‌ی خیاطی و طراحی لباس را کسب کنند، می‌توانند جایگاه شغلی خوبی در کشور آلمان داشته باشند. آلمان با برگزاری دوره‌های آوسبیلدونگ خیاطی، به علاقه‌مندان کمک می‌کند تا انتخاب مسیر شغلی مورد نظر خود، تخصص‌های لازم را کسب کنند. بازار کار خیاطی در آلمان برای متخصصین مناسب است و می‌تواند شما را از امکانات مختلف کشور آلمان بهره‌مند سازد.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان