بازار کار برنامه نویسی در اروپا (استخدام و درآمد 2021)

europe Flag

بازار کار برنامه نویسی در اروپا بسیار گسترده است و در این میان کشورهایی وجود دارند که بالاترین میزان حقوق را به برنامه نویسان می‌پردازند، آشنایی با این کشورها باعث می‌شود تا در زمان تصمیم برای مهاجرت کاری، انتخاب بهتری داشته باشید.

 • چرا اروپا بهترین بازار کار برنامه نویسی را دارد؟
 • کدام کشورها بهترین برنامه نویس در اروپا را دارند؟
 • بهترین شهرهای اروپا برای شغل برنامه نویسی کدامند؟
 • مراحل اشتغال در اروپا به عنوان برنامه نویس چیست؟
 • بهترین کشورها برای زبان های مختلف برنامه نویسی کدامند؟

✅ بررسی شرایط بازار کار برنامه نویسی در اروپا

بازار کار برنامه نویسی در اروپا خصوصاً در برخی از کشورهایی که صنعت فناوری در آن پیشرفته است، بازار بسیار پر رونقی است. برنامه نویسان معمولاً درآمد بسیاری خوبی دارند و همین امر نیز باعث شده تا سطح کاری آن ها بسیار بالا باشد. اما از میان تمام کشورهای اروپایی تنها برخی از کشورها جزو برترین مراکز برای حضور برنامه نویسان هستند. به همین دلیل نیز هر برنامه نویسی باید با بهترین کشورهای حوزه فعالیت خود آشنا باشد. حقوق برنامه نویس در اروپا در برخی از کشورها بالاتر است، بنابراین اگر به دنبال کسب سطح بالایی از درآمد برنامه نویسی در اروپا هستید، باید این کشورها را انتخاب کنید. در این مقاله علاوه بر بررسی برترین کشورها برای استخدام برنامه نویس در اروپا، بهترین کشورها برای حضور برنامه نویسان آشنا با زبان برنامه نویسی خاص را نیز بررسی خواهیم کرد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

بازار کار برنامه نویسی در اروپا
Speicherstadt,-Hamburg,-Germany

1. چرا اروپا بهترین بازار کار برنامه نویسی را دارد؟

اروپا یکی از بهترین قاره ها برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار است. چرا که کشورهای اروپایی برای توسعه خود نیازمند کدهای نوشته شده توسط برنامه نویسان هستند. بسیاری از مردم باور دارند که سیلیکون ولی مرکز جهان در زمینه فناوری است. اما واقعیت این است که بالاترین سطح سرمایه گذاری ها در اروپا انجام شده و کشورهای اروپایی در واقع عرصه قدرتمندترین فناوری ها است.

بسیاری از غول های فناوری دنیا شامل فیس بوک، اپل، مایکروسافت، آمازون و گوگل به دنبال استعدادهای اروپایی و استخدام برنامه نویس در اروپا هستند. در حال حاضر  متوسط دستمزد برنامه نویسان و مهندسان نرم افزار در آمریکا حدود 110.000 دلار است که حدود درآمد برنامه نویس در اروپا نیز همین مقدار است.

2. کدام کشورها بهترین برنامه نویس در اروپا را دارند؟

بر اساس آخرین ارزیابی های صورت گرفته بهترین برنامه نویس اروپا یا بهترین توسعه دهندگان در کشورهای زیر حضور دارند.

 • اسلواکی
 • لهستان
 • مجارستان
 • اوکراین
 • جمهوری چک

این کشورها در حال حاضر بهترین نیروهای برنامه نویس در اروپا را دارند. از طرفی استخدام برنامه نویس در اروپا در شهرهای زیر آمار قابل توجهی دارد.

درآمد برنامه نویسی در اروپا
Zaanse-schans,-Zaandam,-Netherland-(2)

3. بهترین شهرهای اروپا برای شغل برنامه نویسی کدامند؟

بازار کار برنامه نویسی در اروپا در شهرهای مختلفی رونق دارد اما از این میان 5 شهر و کشور بهترین انتخاب برای استخدام برنامه نویس در اروپا هستند. درآمد برنامه نویسی در اروپا در این شهرها بالا بوده و حقوق برنامه نویس در اروپا در این شهرها و کشورها در بالاترین رتبه در جهان قرار دارد.

بازار کار برنامه نویسی در زوریخ، سوئیس

سوئیس کشوری کوهستانی در اروپای مرکزی است که به دریاچه ها، دهکده ها و قله های بلند آلپ مشهور است. بزرگترین شهر سوئیس، زوریخ است که به عنوان مرکز مالی جهان نیز شناخته می‌شود. این شهر یک مرکز بزرگ فناوری است و به همین دلیل نیز استخدام برنامه نویس در اروپا در زوریخ متداول بوده و بازار کار برنامه نویسی در اروپا در سوئیس بسیار داغ است.

متوسط حقوق برنامه نویس در اروپا در سوئیس

متوسط حقوق برنامه نویس در اروپا در سوئیس حدود 152.320 دلار آمریکا است. حدود هزینه های ماهانه یک فرد مجرد که شامل اجاره خانه، خوراک و غیره است، حدود 3.892 دلار آمریکا خواهد بود. بنابراین درآمد برنامه نویس در اروپا در سوئیس چندین برابر هزینه های ماهانه وی بوده و بواسطه آن می‌تواند زندگی در رفاه کامل را تجربه کند.

زبان رسمی کشور سوئیس آلمانی و سوئیسی است و در نتیجه به هر کدام از این زبان ها که مسلط باشید می‌توانید شغلی عالی در بزرگترین شرکت های سوئیس انتخاب کنید. شرایط برای استخدام برنامه نویس در اروپا در سوئیس معمولاً در شرکت های برجسته ای چون Beekeeper، Ava، Teralytics و GetYourGuide فراهم است.

گزینه های استخدام برنامه نویس در اروپا در سوئیس

زوریخ میزبان طیف وسیعی از استارتاپ های بزرگ جهانی است به ویژه مجموعه هایی که بر فناوری هایی چون Fintech، Crypto و Blockchain تمرکز دارند.

بسیاری از شرکت های بزرگ سیلیکون ولی از جمله اپل، فیس بوک، مایکروسافت، سامسونگ و آمازون به علاوه بزرگترین دفتر مهندسی گوگل و همینطور تنها پایگاه اروپایی دیزنی نیز در این کشور واقع شده‌اند.

با این تفاسیر بازار کار این رشته در سوئیس بسیار قابل توجه خواهد بود. با حضور در این شرکت ها می‌توانید بالاترین درآمد برنامه نویسی در اروپا را کسب کنید. چرا که حقوق برنامه نویس در اروپا در این شرکت ها در بالاترین سطح ممکن قرار دارد.

حقوق برنامه نویس در اروپا
best-place-to-live-in-uk

شرایط کار برنامه نویسی در سوئیس

زوریخ یکی از گرانترین شهرهای دنیا برای زندگی است. اما به دلیل حقوق بالایی که افراد در حوزه های مختلف دریافت می‌کنند، این هزینه ها قابل چشم پوشی خواهد بود. تنها در زوریخ سوئیس است که حقوق یک برنامه نویس با حقوق برنامه نویسی در سانفرانسیسکو برابری می‌کند.

کارمندان در سوئیس حداقل 20 روز تعطیلات در سال دارند که علاوه بر تعطیلات رسمی این کشور است.

ساعات کار در طول هفته نیز 45 ساعت است. درآمد برنامه نویسی در اروپا در سوئیس برای 45 ساعت کار در هفته عدد قابل توجهی خواهد بود.

کیفیت زندگی در سوئیس به عنوان یک برنامه نویس

شهرهای سوئیس همواره در میان بهترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار دارند. امنیت و رفاه زندگی در سوئیس در سطح بسیار بالایی قرار دارد. از طرفی زیبایی های وصف ناپذیر این کشور باعث شده تا زندگی در آن به رویایی برای بسیاری از افراد تبدیل شود. بیشتر شهرهای بزرگ اروپا شامل میلان، پاریس و فرانکفورت تنها چند ساعت با سوئیس فاصله دارند و بهترین انتخاب برای سفر آخر هفته خواهند بود.

نحوه شروع کار به عنوان برنامه نویس در سوئیس

برای انجام کار قانونی در سوئیس و استخدام برنامه نویس در اروپا در سوئیس نیازمند ویزای کاری هستید. روند درخواست ویزای کاری سوئیس به ملیت شما وابسته بوده و از کشوری به کشور دیگر متفاوت خواهد بود. قوانین مختلفی برای شهروندان اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا وجود دارد که باید آن ها را رعایت کنند.

حقوق برنامه نویس در اروپا در سوئیس تفاوتی میان شهروندان اتحادیه اروپا و خارج از آن ندارد و هر دو به یک نسبت درآمد دارند. اگر دارای مدرک دانشگاهی معتبر، تجربه و مهارت کافی و سابقه کار عالی باشید به راحتی می‌توانید بالاترین سطح حقوق برنامه نویس در اروپا را دریافت کنید.

بهترین دانشگاه های سوئیس برای تحصیل برنامه نویسی

استخدام برنامه نویس در اروپا
Stockholm,-Sweden-(4)

بازار کار برنامه نویسی در اروپا در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری کوچک و محصور در خشکی است که با بلژیک، فرانسه و آلمان هم مرز است. امروزه لوکزامبورگ به یکی از مراکز مالی برجسته در اروپا تبدیل شده است و این کشور دارای سابقه ای طولانی در صنعت فولاد است. از طرفی حوزه فناوری در این کشور بسیار پیشرفته است و در نیجه بازار کار برنامه نویسی در اروپا در لوکزامبورگ قابل توجه است.

متوسط درآمد برنامه نویسی در اروپا در لوکزامبورگ

متوسط درآمد برنامه نویسان در لوکزامبورگ حداقل 56.400 یورو معادل 63.100 دلار آمریکا است. هزینه های یک فرد مجرد شامل اجاره خانه، خوراک و غیره حدود 2.764 یورو معادل 3.092 دلار آمریکا است که در مقابل درآمد دریافتی بسیار اندک است. بنابراین یک برنامه نویس می‌تواند زندگی مرفهی در لوکزامبورگ داشته باشد.

زبان کشور لوکزامبورگ فرانسوی، آلمانی و لوکزامبورگی است، بنابراین اگر به هر کدام از این زبان ها مسلط باشید می‌توانید در بازار کار این کشور، شغلی عالی انتخاب کنید.

گزینه های استخدام برنامه نویس در اروپا در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یکی از بالاترین سطوح سرمایه گذاری در حوزه استارتاپ ها در سراسر اروپا را دارد که هر روز در حال گسترش است. پایتخت این کشور، لوکزامبورگ به عنوان پایتخت فناوری اروپا شناخته می‌شود و بیشتر شرکت های بزرگ بین المللی در این کشور دارای دفتر مرکزی هستند. از جمله شرکت های برجسته می‌توان به Talkwalker، JobToday و Doctena اشاره کرد.

شرایط کار برنامه نویسی در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ هم عضو اتحادیه اروپاست و هم بخشی از منطقه شینگن است. این بدان معناست که شهروندان اتحادیه اروپا به راحتی می‌توانند در این کشور تجارت آزاد داشته باشند و بدون نیاز به ویزا می‌توانند به این کشور سفر کنند. بنابراین اگر عضوی از اتحادیه اروپا باشید، بدون نیاز به ویزا می‌توانید در شغل برنامه نویسی در این کشور مشغول به کار شوید. اما اگر از شهروندان خارج از اتحادیه اروپا هستید باید ویزای کاری دریافت کنید.

یکی از شرایط اصلی برای کار به عنوان برنامه نویس در لوکزامبورگ این است که کارفرمای شما ثابت کند هیچ کدام از شهروندان اتحادیه اروپا توانایی و مهارت شما را در انجام کار ندارند، تنها در این شرایط است که می‌توانید پیشنهاد کاری و سپس ویزای کاری دریافت کنید.

کیفیت زندگی در لوکزامبورگ به عنوان یک برنامه نویس

لوکزامبورگ با جنگل های زیبا، قلعه های قرون وسطایی و سطح بالای زندگی شناخته می‌شود. در لوکزامبورگ کارمندان 32 روز تعطیلات با حقوق دارند که علاوه بر تعطیلات رسمی است. این کشور در راستای کاهش ترافیک، انواع حمل و نقل عمومی را از سال 2020 رایگان اعلام کرده است. در عرض نیم ساعت می‌توانید به کشورهای بلژیک، فرانسه و آلمان سفر کنید.

Geirangerfjord

بهترین دانشگاه های لوکزامبورگ برای تحصیل برنامه نویسی

بازار کار برنامه نویسی در اسلو، نروژ

نروژ کشوری در شمال اروپا است که مرزی طولانی با سوئد داشته و از شمال شرقی با فنلاند و روسیه و از جنوب با تنگه اسکاگراک همسایه است. این کشور به عنوان سرزمین آفتاب شناخته می‌شود و زبان مردم آن، نروژی است اما تقریباً همه با زبان انگلیسی آشنا هستند.

متوسط درآمد برنامه نویسی در اروپا در نروژ

متوسط درآمد یک برنامه نویس در نروژ حداقل 602.000 کرون معادل 64.400 دلار آمریکا است. هزینه های یک فرد مجرد شامل اجاره خانه، خوراک و غیره حدود 29.631 کرون معادل 3.070 دلار آمریکا است. با توجه به سطح بالای درآمد و میزان اندک هزینه های زندگی، یک برنامه نویس در نروژ می‌تواند زندگی مرفهی را تجربه کند.

گزینه های استخدام برنامه نویسان در نروژ

از جمله شرکت های برجسته که می‌توانید به عنوان برنامه نویس در آن ها مشغول به کار شوید، شرکت های برجسته Kahoot، Schibsted، Opera Software و Telenor هستند.

شرایط کار برنامه نویسی در نروژ

برای کار در نروژ به عنوان یک شهروند خارج از اتحادیه اروپا باید ویزای کاری دریافت کنید. شغل برنامه نویسی در نروژ یک شغل تمام وقت بوده و شما برای اتخاذ آن باید مهارت های لازم را داشته باشید. البته شهروندان اتحادیه اروپا بدون نیاز به دریافت هیچ گونه مجوزی و بدون نیاز به ویزا می‌توانند در این کشور تجارت آزاد داشته باشند.

به منظور شروع کار در نروژ باید از یک کارفرمای نروژی، پیشنهاد کاری دریافت کنید. پیشنهاد کاری هم زمانی برای شما ارسال می‌شود که کارفرمای نروژی اثبات کند هیچ یک از شهروندان کشور نروژ و اتحادیه اروپا، مهارت لازم برای تصدی آن شغل را ندارند.

بهترین دانشگاه های نروژ برای تحصیل برنامه نویسی

Mezzovico-Vira,-Switzerland

بازار کار برنامه نویسی در کپنهاگ، دانمارک

کپنهاگ پایتخت و بزرگترین شهر دانمارک، کشوری در حوزهه اسکاندیناوی و شامل شبه جزیره جوتلند و جزایر متعدد است. زبان این کشور دانمارکی است اما حدود 90 درصد مردم آن به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. بنابراین در صورت عدم آشنایی کافی با زبان دانمارکی نیز می‌توانید امورات روزانه خود را انجام داده و به زندگی و اشتغال در این کشور بپردازید.

متوسط درآمد برنامه نویسی در اروپا در دانمارک

متوسط حقوق و دستمزد برنامه نویسان و توسعه دهندگان در دانمارک حدود 487.000 کرون معادل 73.050 دلار آمریکا است. هزینه های ماهانه زندگی یک فرد مجرد شامل اجاره خانه، خوراک و … حدود 20.618 کرون معادل 3.090 دلار آمریکا خواهد بود. حقوق برنامه نویس در اروپا در دانمارک قابل توجه بوده و به همین دلیل نیز متقاضیان بسیاری از سراسر دنیا دارد.

گزینه های استخدام برنامه نویسان در دانمارک

از جمله شرکت های برجسته دانمارک می‌توان به SYBO Games، Momondo، Sitecore و Adform اشاره کرد که به عنوان برنامه نویس می‌توانید در آن ها مشغول به کار شوید. علاوه بر این، شهر کپنهاگ با راه اندازی شرکت های میلیاردی بسیار آشنا است. از جمله این شرکت ها می‌توان به Tradeshift، Trustpilot، Unity و Zendesk اشاره کرد. با اشتغال در این شرکت ها می‌توانید از حقوق برنامه نویس در اروپا در سطح بالایی بهره مند شوید.

شرایط کار برنامه نویسی در دانمارک

فضای عالی برای کار در استارتاپ های موفق و شرکت های بین المللی باعث شده تا شهر کپنهاگ انتخاب بسیاری از برنامه نویسان از سراسر دنیا باشد. یکی از اصلی ترین شرایط برای کار به عنوان برنامه نویس در این کشور دریافت ویزای کاری است. به منظور دریافت ویزای کاری نیز باید ابتدا از یک کارفرمای دانمارکی، پیشنهاد کاری دریافت کنید. این شرایط برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا بوده و شهروندان اتحادیه اروپا بدون نیاز به مجوز می‌توانند در این کشور کار کنند.

هنگام درخواست ویزای دانمارک باید برای درخواست مجوز کار و مجوز اقامت نیز اقدام کنید. پس از تأیید ویزا نیز باید برای دریافت شماره مالیات در اداره مالیات دانمارک ثبت نام کنید.

مراحل درخواست ویزای دانمارک به صورت اینترنتی انجام می‌شود اما همانطور که اشاره کردیم اولین قدم برای اشتغال به عنوان برنامه نویس در این کشور، داشتن قرارداد کاری است.

Waterslide-in-Denmark

بهترین دانشگاه های دانمارک برای تحصیل برنامه نویسی

بازار کار برنامه نویسی در اروپا در آمستردام، هلند

آمستردام پایتخت هلند، کشوری در شمال غربی اروپا است که به دلیل چشم اندازهای زیبا، مزارع گل لاله، مسیرهای دوچرخه سواری و آسیاب های بادی مشهور است. هر چند که این شهر به خانه هایی زیبا و کافه و رستوران های پر زرق و برق شهرت دارد اما مرکز بزرگترین شرکت های فناوری دنیا نیز هست. بازار کار برنامه نویسی در هلند قابل توجه بوده و این کشور جزو 5 کشور برتر حوزه فناوری است.

متوسط درآمد برنامه نویسی در اروپا در هلند

متوسط حقوق و دستمزد برنامه نویس و توسعه دهنده نرم افزار در هلند، 57.120 یورو معادل 63.900 دلار آمریکا است. هزینه های زندگی یک فرد مجرد در هلند شامل اجاره خانه، خوراک و … ماهانه حدود 2.554 یورو معادل 2.858 دلار آمریکا خواهد بود. با این میزان درآمد برنامه نویسی در هلند، زندگی مرفهی را می‌توانید تجربه کنید.

گزینه های استخدام برنامه نویسان در هلند

از جمله شرکت های برجسته هلند می‌توان به BTC.com، TomTom، Philips و Booking.com اشاره کرد. هلند یکی از بزرگترین اکوسیستم های نوپا در اروپا است. آمستردام یک سوم از مشاغل نوپای این کشور را در خود جای داده است. از جمله استارتاپ های برتر این کشور در حوزه نرم افزارهای سازمانی، فین تک، گردشگری و علوم پزشکی فعالیت دارند. جدای از استارتاپ های هلندی، بسیاری از شرکت های برجسته حوزه فناوری شامل Uber، Netflix و Tesla دفتر مرکزی حوزه اروپایی خود را در این کشور راه اندازی کرده‌اند. بنابراین گزینه های بسیاری برای دریافت بالاترین حقوق برنامه نویس در اروپا خواهید داشت.

بازار کار برنامه نویسی در اروپا
Kerimaki

شرایط کار برنامه نویسی در هلند

هلند بخشی از اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است و در نتیجه باید از قوانین این حوزه تبعیت کند. شهروندان اتحادیه اروپا برای کار در این کشور نیاز به مجوز خاصی نداشته و بدون ویزا می‌توانند به این کشور سفر کنند. اما شهروندان خارج از اتحادیه اروپا باید برای کار و زندگی در این کشور، ویزا دریافت کنند.

مانند همه کشورهای دیگر حوزه اتحادیه اروپا، یک کارفرمای هلندی تنها زمانی می‌تواند برای شما پیشنهاد کاری ارسال کند که هیچ نامزد مناسب دیگر هلندی یا شهروند اتحادیه اروپا صلاحیت کافی برای اتخاذ شغل را نداشته باشد. در چنین شرایطی، متقاضی می‌تواند پیشنهاد کاری دریافت کرده و بواسطه آن ویزای کاری هلند را دریافت کند.

حداقل شرایط برای کار به عنوان برنامه نویس در هلند به شرح زیر است:

 • داشتن مهارت و تجربه در حوزه مربوطه
 • داشتن مدرک حداقل لیسانس از دانشگاه های معتبر
 • سابقه کاری

بهترین دانشگاه های هلند برای تحصیل برنامه نویسی

4. مراحل اشتغال در اروپا به عنوان برنامه نویس چیست؟

 • کشوری را برای مهاجرت انتخاب کنید.
 • بازار کار برنامه نویسی در اروپا در آن کشور را ارزیابی کنید.
 • پس از بررسی شرکت های مختلف از طریق سایت های کاریابی، رزومه ارسال کنید.
 • با یک کارفرمای اروپایی مذاکره کرده و قرارداد کاری منعقد کنید.
 • برای دریافت ویزای کاری آن کشور اروپایی اقدام کنید.
 • پس از دریافت ویزا برای دریافت مجوز کاری و مجوز اقامت اقدام کنید.
 • برای دریافت شماره مالیاتی اقدام کنید.

5. بهترین کشورها برای زبان های مختلف برنامه نویسی کدامند؟

زبان های مختلف برنامه نویسی برای مقاصد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند و همه برنامه نویسان در جهان با تمامی این زبان ها آشنا نیستند. بلکه هر فرد نهایتاً با دو یا سه زبان آشنا بوده و می‌تواند بر اساس آن ها مشغول به کار شود. در تصویر زیر می‌توانید بهترین کشورهای دنیا بر اساس نوع زبان برنامه نویسی رایج در آن ها را ببینید. بر اساس این تصویر شما به راحتی می‌توانید با توجه به نوع زبان برنامه نویسی که بر آن مسلط هستید، کشور مقصد را انتخاب کنید.

عکس بهترین کشور بر اساس نوع زبان برنامه نویسی

6. کشورهای دنیا از لحاظ وجود بهترین برنامه نویسان در چه رتبه ای قرار دارند؟

هر کشوری برای پیشرفت حوزه فناوری خود وابسته به نیروی برنامه نویس و توسعه دهنده نرم افزار است. این افراد نقش مؤثری در پیشبرد امور در هر کشور را خواهند داشت. بر همین اساس در تصویر زیر می‌توانید بهترین توسعه دهندگان را ببینید که در کدام کشورها مشغول به کار هستند.

عکس کدام کشور بهترین برنامه نویس را دارد


سوالات متداول بازار کار برنامه نویسی در اروپا

✅ درآمد برنامه نویسان در اروپا چقدر است؟

درآمد برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار در میان کشورهای اروپایی در سطح بالایی قرار دارد. علت اصلی این امر نیز فناوری محور بودن کلیه امور در این کشورها است.

✅ بهترین کشورهای اروپایی برای کار برنامه نویسی کدامند؟

بهترین کشورها برای بازار کار برنامه نویسی در اروپا شامل نروژ، دانمارک، سوئیس، هلند و لوکزامبورگ است. البته برنامه نویسی در مجارستان نیز درآمد قابل توجهی دارد و این کشور می‌تواند یکی از انتخاب های برتر شما باشد.

✅ حداقل حقوق برنامه نویسان در اروپا چقدر است؟

حداقل حقوق برای حوزه برنامه نویسی در اروپا، 57.000 یورو است. با توجه به درآمد بالا و هزینه های متوسط رو به پایین در بسیاری از کشورها می‌توانید زندگی در رفاه کامل را تجربه کنید.

✅ کدام کشور بیشترین میزان حقوق برنامه نویسان را دارد؟

کشور سوئیس با حداقل حقوق 130.000 یورو بالاترین میزان حقوق را برای برنامه نویسان در اروپا دارد. اما در مقابل هزینه های زندگی نیز در این کشور به صورت قابل توجهی بالاتر از دیگر کشورهای اروپایی است.

✅ شرایط کار به عنوان برنامه نویس در اروپا چیست؟

اکثر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا هستند بنابراین برای استخدام برنامه نویس ابتدا شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در اولویت هستند. در صورتی که هیچ اروپایی صلاحیت اتخاذ شغل را نداشته باشد شما می‌توانید پیشنهاد کاری دریافت کنید.

جمع بندی

Conclusion

بازار کار برنامه نویسی در اروپا در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت، همانطور که مشاهده کردید، کشور سوئیس بهترین بستر برای اشتغال برنامه نویسان خواهد بود چون بالاترین میزان حقوق را دریافت خواهید کرد.

نقاط قوت:
درآمد بالا
امکان پیشرفت شغلی

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا