امنیت استانبول برای زندگی (بهترین مناطق 2021)

turkey Flag

امنیت کشور ترکیه برای زندگی، یکی از مهمترین دغدغه های متقاضیان خارجی سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک است. معیارهای زیادی باید بررسی شوند تا میزان امنیت یک محله یا منطقه در ترکیه اندازه گیری شود. این مقاله به ارزیابی امنیت استانبول برای زندگی متقاضیان خارجی می‌پردازد و امن ترین مناطق استانبول معرفی می‌شود. پس برای انتخاب بهترین محله و منطقه برای خرید ملک در استانبول با ما همراه باشید.

 • امنیت استانبول برای زندگی در کدام مناطق بیشتر است؟
 • امنیت در شهر استانبول با چه معیارهایی اندازه گیری می‌شود؟
 • کیفیت زندگی و امنیت استانبول برای زندگی چطور ارزیابی می‌شود؟
 • امن ترین مناطق استانبول ترکیه برای زندگی کدامند؟
 • مناطق ناامن استانبول ترکیه برای زندگی کدامند؟

✔️ بررسی امنیت استانبول برای زندگی

قسطنطنیه، استانبول فعلی، پایتخت ترکیه، یکی از شهرهای مهم این کشور از لحاظ تجاری، اقتصادی و سیاسی است. در سال 2016 میلادی، ترکیه مورد حملات تروریستی قرار گرفته اما امنیت استانبول در حال حاضر در بسیاری از مناطق، قابل توجه است. البته تمامی مناطق این شهر ممکن است از چنین سطح بالایی از امنیت برخوردار نبوده و در نتیجه باید امنیت استانبول برای زندگی در مناطف مختلف بررسی شود. این مقاله به موضوع امنیت استانبول چگونه است پرداخته و در آن مواردی چون امنیت در استانبول ترکیه در مناطق مختلف، امنیت در شهر استانبول در مرکز شهر، امنیت زندگی در استانبول و حومه شهر و امنیت منطقه فاتح استانبول بررسی می‌شود.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

امنیت استانبول برای زندگی
Galata,-Istanbul

1. امنیت استانبول برای زندگی در کدام مناطق بیشتر است؟

استانبول حدود 1450 کیلومتر با روسیه فاصله دارد اما گاهی حملات تروریستی این منطقه برای شهروندان ترکیه نگران کننده است. به همین دلیل بسیاری از متقاضیان خارجی نگران امنیت استانبول برای زندگی هستند. اما استانبول یک شهر توریستی بزرگ است که سالانه پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر دنیاست. اقتصاد ترکیه وابسته به توریسم است و در نتیجه امنیت در شهر استانبول و دیگر شهرها در اولویت دولت قرار دارد. بنابراین نگرانی از بابت امنیت استانبول برای زندگی نداشته باشید. امنیت استانبول در حال حاضر در بالاترین سطح خود قرار دارد.

در ادامه مقاله به این موضوع می‌پردازیم که امنیت استانبول چگونه است. پس با ما همراه باشید.

2. امنیت در شهر استانبول با چه معیارهایی اندازه گیری می‌شود؟

مشاوره شرایط جدید اخذ اقامت ترکیه (قوانین جدید 2020)

قبل از ادامه مطالعه خود، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

برای اندازه گیری امنیت در شهر استانبول باید معیارهای مختلفی چون میزان جرم و جنایت را در نظر گرفت. علاوه بر این، امنیت در استانبول ترکیه مانند دیگر کشورهای جهان، در طول شب و روز اندکی با یکدیگر تفاوت دارد. در ادامه به بررسی عوامل مؤثر روی میزان امنیت زندگی در استانبول و ارزیابی امنیت استانبول در حال حاضر می‌پردازیم.

امنیت در شهر استانبول و میزان جرم و جنایت

شاخصدرصدمیزان
سطح جرم51.50%در حد متوسط
جرم و جنایت افزایش یافته در 3 سال گذشته68.68%بالا
دزدی از خانه43.41%در حد متوسط
سرقت ماشین32%کم
سرقت وسایل ماشین44.41%در حد متوسط
حمله47.41%در حد متوسط
توهین49.78%در حد متوسط
نژادپرستی32.19%کم
خرید و فروش مواد65.42%در حد متوسط
جرایم مالی46.12%در حد متوسط
حمله و سرقت مسلحانه41.03%در حد متوسط
فساد و رشوه69.53%بالا

میزان امنیت زندگی در استانبول در روز و شب

شاخصدرصدمیزان
امنیت زندگی در استانبول در روز70.81%بالا
امنیت در شهر استانبول در شب40.72%در حد متوسط

3. کیفیت زندگی و امنیت استانبول چطور ارزیابی می‌شود؟

کیفیت زندگی در استانبول معیار مهمی برای اندازه گیری میزان رضایت شهروندان این کشور است. کیفیت زندگی و امنیت زندگی در استانبول برای متقاضیان خارجی زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که آن‌ ها با خرید ملک در ترکیه یا دیگر روش های مهاجرتی، به دنبال دریافت اقامت دائم ترکیه باشند. بنابراین این حق شما به عنوان یک سرمایه گذار است که بدانید امنیت در استانبول چگونه است.

نمره کیفیت زندگی در استانبول پیش از هر اقدامی باید بررسی شود. علاوه بر این، امنیت در شهر استانبول ترکیه در مناطق مختلف، با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال امنیت منطقه فاتح استانبول از بسیاری مناطق دیگر بالاتر است. بنابراین لازم است تا با معیارهای کیفیت زندگی و امنیت در استانبول ترکیه آشنا شوید.

در ادامه به بررسی کیفیت زندگی و امنیت استانبول در حال حاضر می‌پردازیم، پس با ما همراه باشید.

کیفیت زندگی در استانبول

امنیت زندگی در استانبول

نمره مسکن و تأثیر آن روی کیفیت زندگی در استانبول

نمره مسکن در استانبول ترکیه 9 از 10 بوده و رتبه شهری آن نیز 30 از 256 است.

نوع مسکنهزینه
آپارتمان بزرگ670.00 دلار آمریکا
آپارتمان متوسط550.00 دلار آمریکا
آپارتمان کوچک430.00 دلار آمریکا
شاخص اجاره0.93%

نمره هزینه های زندگی و تأثیر آن روی کیفیت زندگی در استانبول

تورم در شهر استانبول 0.88% است بنابراین هزینه زندگی در این شهر بسیار پایین تر از بسیاری شهرهای اروپایی است. با توجه به تورم پایین، هزینه زندگی در استانبول ترکیه بسیار پایین تر از تهران است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که مهاجرت به استانبول، هزینه های زندگی روزانه متقاضی را کاهش خواهد داد.

هزینه های مختلف زندگی در استانبولمیزان
تاکسی، 5 کیلومتر3.60 دلار آمریکا
کاپوچینو2.40 دلار آمریکا
یک کیلو سیب1.10 دلار آمریکا
نان0.24 دلار آمریکا
نهار6.30 دلار آمریکا
رستوران28.61

امنیت در شهر استانبول و تأثیر آن بر کیفیت زندگی

میزان جرم و جنایت و مرگ و میر ناشی از آن، معیار مناسبی برای ارزیابی امنیت در استانبول ترکیه است. میزان جرم و جنایت در استانبول ترکیه حدود 0.44% است که عدد پایینی است. از طرفی میزان مرگ و میر ناشی از حمله با اسلحه در هر 100.000 نفر در سال، تنها 2 نفر است. این موارد نشان دهنده امنیت در شهر استانبول است.

امنیت استانبول برای زندگی

4. امنیت زندگی در استانبول در کدام محله ها بیشتر است؟

اکثر محله ها و مناطق استانبول امن هستند. اما برخی محله هایی که در آن ها پناهجویان سوری و یمنی زندگی نمی‌کنند یا جمعیت کمتری دارند، امن تر هستند.

به عنوان مثال امنیت منطقه فاتح استانبول برای زندگی بالاست. اما مناطقی که در آن‌ها پناهجویان سوری و یمنی زندگی می‌کنند شاخص امنیت زندگی در استانبول را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

در ابتدای مقاله و در جدول امنیت در شهر استانبول و میزان جرم و جنایت، آمار مشخصی از میزان جرم و جنایت و سطح امنیت در شهر استانبول ارائه شد. این آمار میزان متوسط بین شهرهای مختلف را در نظر گرفته و در نتیجه در آن، امن ترین و ناامن ترین شهر آمده است. بنابراین عددی که ارائه شده در واقع مقدار میانگین است و در شهرهای مختلف ترکیه این اعداد متفاوت خواهد بود.

در ادامه مقاله، امن ترین مناطق استانبول را معرفی کرده و به شما می‌گوییم برای خرید در کدام مناطق این شهر اقدام نکنید. پس با ما همراه باشید.

5. آیا ترکیه کشور امنی برای زندگی است؟

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

استانداردهای کشور ترکیه در مقایسه با اروپا، پایین تر است. اما با توجه به اینکه اقتصاد ترکیه به شدت وابسته به صنعت توریسم است. دولت این کشور، تمرکز شدیدی برای حفظ و ایجاد امنیت در ترکیه دارد. این موضوع مختص شهروندان ترکیه نیست و این کشور تلاش می‌کند تا با فراهم آوردن امنیت کامل برای توریست ها، حضور هر ساله آن ها در ترکیه را تضمین کند. بنابراین امنیت استانبول در حال حاضر در سطح بالایی است.

اکثر شهرها و مناطق ترکیه از امنیت بالایی برای سفر و زندگی برخوردار هستند. اما برخی از مناطق بسیار نزدیک به مرز سوریه، امنیت پایین تری در مقایسه با دیگر مناطق دارند. اما در یک ارزیابی کلی می‌توان گفت که امنیت زندگی در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه، بالا است.

طبق برخی آمارها، رتبه ترکیه در شاخص جهانی امنیت حتی از کشورهایی چون کانادا و بریتانیا نیز بالاتر است.

شاخص امنیت در استانبول ترکیه و دیگر شهرها، در سال های اخیر به صورت مستمر افزایش یافته است. در مقابل نیز نرخ جرم و جنایت در شهرهای مختلف رو به کاهش است.

turkey-istanbul-crowd-tram

6. کدامیک از شهرهای ترکیه از امنیت بالاتری برخوردار هستند؟

تقریباً تمامی شهرها و مناطق ترکیه به یک اندازه امن هستند. اما برخی از شهرهای توریستی مانند استانبول از امنیت بسیار بالاتری برخوردارند. این شهرهای توریستی در مقایسه با شهرهای نزدیک به مرز سوریه بسیار امن تر بوده و در نتیجه برای سفر توریستی و حتی زندگی دائم انتخابی عالی خواهند بود.

شاخص امنیت زندگی در استانبول ترکیه از دیگر شهرهای این کشور بالاتر است. شاخص برخی مناطق استانبول به عنوان مثال امنیت منطقه فاتح استانبول، نیز بسیار بالا است.

7. مهمترین نکات امنیت زندگی در استانبول به عنوان خارجی کدامند؟

استانبول به عنوان بزرگترین شهر ترکیه شرایط بسیار مساعدی برای زندگی دائم متقاضیان خارجی فراهم کرده است. بسیاری از مهاجران، مشاغلی با پیشرفت شغلی عالی دارند و از مزایای شهروندی ترکیه بهره مند می‌شوند.

برای زندگی در استانبول به عنوان یک خارجی باید موارد زیادی را مورد بررسی قرار دهید، که امنیت در استانبول ترکیه یا به عبارتی امنیت زندگی در استانبول یکی از مهمترین آن ها خواهد بود.

امنیت در استانبول ترکیه به منطقه ای که برای زندگی انتخاب می‌کنید به شدت وابسته است. هر چند که تمامی مناطق استانبول از امنیت بالایی برخوردار هستند اما به عنوان مثال امنیت منطقه فاتح استانبول برای یک خارجی، عالی خواهد بود.

مانند هر شهر بزرگ دیگری در جهان، در استانبول ترکیه نیز جرم و جنایت اتفاق می‌افتد. اما مسئله اصلی تلاش دولت برای کاهش جرم و جنایت و افزایش سطح امنیت استانبول برای زندگی است. چون این شهر پایتخت ترکیه و مرکز تجاری و اقتصادی این کشور است. از طرفی بسیاری از شرکت های بزرگ و بین المللی نیز در استانبول مستقر هستند و استانبول سالانه پذیرای توریست های بسیاری از سراسر دنیاست. بنابراین برقراری امنیت در استانبول ترکیه از جمله اولویت های دولت ترکیه است.

8. امن ترین مناطق استانبول ترکیه برای زندگی کدامند؟

تقریباً تمامی مناطق استانبول برای زندگی، امن هستند. اما برخی از محله های این شهر بزرگ، از میزان امنیت بیشتری برخوردار بوده و در نتیجه کیفیت زندگی در آن ها نیز بالاتر است.

cheap-holiday-in-turkey-with-dolar-euro

لیست مناطق امنیت در استانبول ترکیه برای زندگی

لیستی که در زیر ارائه شده در واقع با ترتیب شهرهای با امنیت در استانبول ترکیه از بیشترین میزان امنیت خواهد بود.

 1. بشیکتاش (Besiktas)
 2. کادیکوی (Kadikoy)
 3. بی اغلو (Beyoglu)
 4. ساریر (Sariyer)
 5. فاتح (Fatih)
 6. باکروکی (Bakirkoy)
 7. آتاشهیر (Atasehir)
 8. شیشیلی (Sisili)
 9. اسکودار (Uskudar)

همانطور که در لیست فوق می‌بینید، محله بشیکتاش استانبول بالاترین میزان امنیت در استانبول ترکیه را دارد. امنیت منطقه فاتح استانبول نیز بالاست. بنابراین یکی از محله های فوق، می‌تواند بهترین انتخاب شما برای خرید ملک در ترکیه در شهر استانبول باشد.

نقشه امن ترین مناطق استانبول برای زندگی

برای اطلاع از امن ترین مناطق ترکیه روی نقشه گوگل، می‌توانید از این لینک وارد سایت گوگل شوید.

10. مناطق ناامن استانبول ترکیه برای زندگی کدامند؟

در مقابل مناطق با امنیت استانبول برای زندگی، مناطقی نیز وجود دارند که زندگی در آن ها می‌تواند خطراتی برای شما به همراه داشته باشد. همان قدر که امنیت منطقه فاتح استانبول و دیگر مناطق ذکر شده در بخش قبلی بالاست، امنیت در مناطقی که در ادامه معرفی می‌کنیم، در سطح بالایی نخواهد بود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای خرید ملک در ترکیه، یکی از مناطق امن بخش قبلی مقاله را انتخاب کنید.

مناطق با میزان پایین امنیت در استانبول ترکیه

 • Dolapdere
 • Tarlabasi
 • Goziosmanpasa
 • Kasimpasa
 • Laleli
 • Sultanbeyli
 • Esenyurt
 • Gulsuya

این مناطق در مقایسه با مناطق بسیار امن ترکیه، امنیت پایین تری دارند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای خرید ملک و سرمایه گذاری در این مناطق اقدام نکنید. بهترین محله ها و مناطق برای سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک، همان مناطقی هستند که در بخش قبلی معرفی کردیم.

پس اگر به دنبال خرید ملکی با شرایط عالی با امنیت بالای زندگی در استانبول ترکیه هستید. یکی از مناطق فاتح، بشیکتاش، کادیکوی، بی اغلو، ساریر، باکروکی، آتاشهیر، شیشیلی و اسکودار در شهر استانبول را انتخاب کنید.

1524.-Sk.-100.-Yıl-Sitesi,-Turkey

11. شرایط و قیمت خرید ملک در ترکیه در مقایسه با ایران چگونه است؟

قیمت خرید ملک در استانبول پایین تر از بسیاری کشورهای اروپایی و حتی پایین تر از تهران است. بنابراین با توجه به امنیت استانبول برای زندگی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت، قیمت پایین تر ملک و هزینه پایین تر زندگی، مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک برای شما بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

با توجه به قیمت انواع ملک در استانبول ترکیه، با یک سرمایه اولیه مشخص، ملک بزرگتر با امکانات بهتری را در محله مناسبی از استانبول می‌توانید بخرید. این در حالی است که با همان مبلغ، امکان خرید ملک در محله متوسطی از تهران غیرممکن است.

12. آیا می توانم از یک ایرانی ملک در استانبول ترکیه خریداری کنم؟

خرید ملک در مناطق و محله های مختلف استانبول ترکیه از یک ایرانی یا تبعه غیر ترکیه ای، ممنوعیتی برای شما ندارد. اما این روش، تنها یک شیوه سرمایه گذاری امن در ترکیه بوده و نمی‌تواند به اقامت دائم منجر شود.

اگر با هدف دریافت تابعیت و پاسپورت ترکیه، اقدام به خرید ملک می‌کنید. باید ملک را از یک تبعه حقیقی یا حقوقی ترکیه ای خریداری کنید.

13. آیا حضور وکیل در انتخاب محله امن در استانبول تاثیرگذار است؟

مشاوره شرایط جدید اخذ اقامت ترکیه (قوانین جدید 2020)

قبل از ادامه مطالعه خود، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

وکیل مهاجرتی علاوه بر اینکه بر کلیه قوانین ترکیه مسلط است، با شهرها و محله های مختلف ترکیه نیز آشنا است بنابراین راهنمایی های او می‌تواند به انتخاب محله و منطقه ای امن در استانبول ترکیه برای خرید خانه کمک کند.

وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه، خدمات متنوعی را به متقاضیان خارجی ارائه می‌دهد که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند. از جمله این خدمات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • استعلامات لازم ملک
 • اخذ شماره مالیات
 • افتتاح حساب بانکی
 • انتقال پول و انتقال سند ملک
 • اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه

سوالات متداول امنیت استانبول برای زندگی

✅ آیا امنیت استانبول برای زندگی متقاضیان خارجی تضمین شده است؟

بله. استانبول به عنوان پایتخت ترکیه بالاترین میزان امنیت برای زندگی را دارد. علت اصلی این امر نیز تمرکز تجاری، سیاسی و توریستی ترکیه در استانبول است.

✅ آیا امنیت منطقه فاتح استانبول برای زندگی بالاست؟

بله. منطقه فاتح استانبول یکی از مناطق با امنیت بالای استانبول برای زندگی است.

✅ امن ترین مناطق استانبول برای زندگی کدامند؟

تقریباً همه مناطق استانبول از لحاظ امنیت برای زندگی، در سطح بالایی قرار دارند. محله هایی چون فاتح، بشیکتاش، کادیکوی، بی اغلو، ساریر، باکروکی، آتاشهیر، شیشیلی و اسکودار از بهترین مناطق استانبول هستند.

✅ امنیت در استانبول چگونه است؟

دولت ترکیه به دلیل مرکزیت استانبول به عنوان پایتخت ترکیه و مرکز تجاری، سیاسی و توریستی، همواره سعی در افزایش امنیت در این شهر دارد. در طی سال های گذشته، امنیت استانبول به شدت افزایش یافته و آمار جرم و جنایت در آن کاهش یافته است.

✅ آیا وکیل مهاجرتی برای انتخاب منطقه ای امن در استانبول می‌تواند خدماتی ارائه دهد؟

بله. وکیل مهاجرتی علاوه بر اینکه با قوانین حاکم بر خرید و فروش ملک در ترکیه مسلط است، با شهرهای ترکیه و بهترین و امن ترین مناطق و محله شهرهای مهمی چون استانبول نیز آشناست. پس از راهنمایی او برای انتخاب محله و منطقه مناسب و امن در استانبول کمک بگیرید.

جمع بندی

Conclusion

امنیت استانبول برای زندگی یکی دغدغه های اصلی متقاضیان خارجی است. چرا که ترکیه نیز مانند تمامی کشورهای جهان با مشکلاتی روبرو است که می‌تواند روی امنیت زندگی افراد در شهرهای مختلف تأثیر گذارد. اما شما برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی می‌توانید قبل از خرید ملک، امنیت منطقه مورد نظرتان را ارزیابی کنید.

نقاط قوت:
امنیت بالای استانبول به دلیل پایتخت بودن
تعداد بالای مناطق ایمن در استانبول ترکیه
امنیت خوب استانبول در مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ اروپا

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا