اسکیل ورکر کانادا (شرایط امتیازبندی 2021)

canada Flag

اسکیل ورکر کانادا یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی کانادا است که در زیر مجموعه برنامه اکسپرس اینتری قرار می‌گیرد. طبق این برنامه کلیه کارگران ماهر در 3 گروه شغلی اصلی مدیریتی، حرفه ای و ماهر و فنی می‌توانند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. از اصلی ترین شروط این برنامه، زبان و سابقه کاری است. در ادامه به بررسی شرایط دیگر می‌پردازیم و از هزینه های این روش خواهیم گفت، پس با ما همراه باشید.

 • اسکیل ورکر کانادا چیست؟
 • نمره آیلتس برای اسکیل ورکر کانادا باید چقدر باشد؟
 • شرایط ضروری کارگران ماهر کانادا یا اسکیل‌ورکر کانادا چیست؟
 • مدارک لازم برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر کانادا کدامند؟
 • هزینه اسکیل ورکر کانادا چقدر است؟

✔️ بررسی اسکیل ورکر کانادا

اکثریت قریب به اتفاق تازه واردان به کانادا، از طریق برنامه های مهاجرت اقتصادی یا اکسپرس اینتری وارد این کشور می‌شوند. در طی سال های 2018 تا 2020، سالانه حدود 200.000 مهاجر از این طریق برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده‌اند که نشان دهنده استقبال زیاد از این برنامه است. اینکه شغل و مهارت شما در لیست مشاغل اسکیل ورکر کانادا قرار گیرد، بسیار حائز اهمیت خواهد بود. نمره آیلتس برای اسکیل ورکر کانادا نیز بسیار مهم بوده و جزو شروط اصلی پذیرش در سایت ثبت نام اسکیل ورکر کانادا است. در بخشی از این مقاله به بررسی هزینه اسکیل ورکر کانادا می‌پردازیم، بنابراین اگر به دنبال مهاجرت از این طریق هستید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

هزینه اسکیل ورکر کانادا
angelic-statue-in-Toronto

1. اسکیل ورکر کانادا چیست؟

در تاریخ 1 ژانویه سال 2015 میلادی، دولت کانادا سیستم مهاجرت اکسپرس اینتری را تحت کلاس اقتصادی از جمله برنامه Skilled Worker پیاده سازی کرد.

در سراسر ایالت های کانادا، بر اساس این برنامه دسته بندی برای رده های شغلی کارگران ماهر انجام شده که براساس آن افراد می‌توانند از شرایط خاصی که برای هر گروه مشخص شده استفاده کنند. طبق برنامه اکسپرس اینتری کارگران ماهر فدرال یا همان Skilled Worker در سراسر ایالت های کانادا، مشاغل واجد شرایط که حداقل معیارهای ورودی را دارد می‌توانند در این برنامه شرکت کرده و برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنند. داوطلبان استفاده از این برنامه پس از ارائه مدارک و مستندات لازم در نوبت بررسی یا به عبارتی استخر اکسپرس‌اینتری (Express Entry Pool) قرار می‌گیرند.

متقاضیانی که بالاترین رتبه را در برنامه اکسپرس اینتری کانادا کسب کرده‌اند، در لیست دعوت برای اقامت دائم در نظر گرفته می‌شوند.

کلیه داوطلبانی که دعوت نامه دریافت می‌کنند، باید حداکثر در مدت 60 روز درخواست کامل خود را ارسال کنند.

کارگران ماهر فدرال یا همان Skilled Worker برای درخواست اقامت دائم باید شرایطی چون تحصیلات، تجربه کاری، مهارت شغلی و توانایی صحبت به یکی از زبان های رسمی کانادا تحت سیستم اکسپرس اینتری را داشته باشند.

2. آیا اسکیل ورکر بخشی از برنامه اکسپرس اینتری است؟

آیا شرایط کار در کانادا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

برنامه اکسپرس اینتری کانادا سیستم مهاجرتی است که در آن سه برنامه اصلی به شرح زیر وجود دارد.

 • برنامه کارگران ماهر یا اسکیل ورکر Federal Skilled Worker که به اختصار FSW نامیده می‌شود.
 • برنامه معاملات ماهر فدرال Federal Skilled Trades که به اختصار FST نامیده می‌شود.
 • برنامه کلاس تجربه کاری کانادا Canadian Experience Class که به اختصار CEC نامیده می‌شود.

این برنامه ها با بسیاری از برنامه های نامزدی استانی کانادا همسو هستند. متقاضیانی که در یکی از این برنامه ها شرکت می‌کنند باید واجد شرایط هر برنامه باشند.

لیست مشاغل اسکیل ورکر کانادا
Toronto-Sign

3. شرایط ضروری کارگران ماهر کانادا یا اسکیل‌ ورکر کانادا چیست؟

کارگران ماهر فدرال برای اینکه در لیست مشاغل اسکیل ورکر کانادا قرار بگیرند، باید دارای یک سری شرایط ضروری باشند. در ادامه به بررسی این شرایط می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.

 • متقاضیان باید حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت و مستمر یا معادل آن به صورت نیمه وقت را در طی 10 سال گذشته داشته باشند. تنها در این صورت در لیست مشاغل اسکیل ورکر کانادا قرار می‌گیرند.
 • مهارت های متقاضیان باید در یکی از دسته مهارت های نوع 0 (مشاغل مدیریتی)، دسته مهارت های نوع A (مشاغل حرفه ای) یا دسته مهارت های نوع B (مشاغل فنی و مشاغل ماهر) قرار گیرد.
 • متقاضیان باید حداقل امتیاز 67 را در سیستم اکسپرس اینتری کانادا کسب کنند.
 • متقاضیان باید در آزمون زبان شرکت کرده و حداقل مهارت های سطح متوسط زبان انگلیسی یا فرانسوی را مطابق معیارهای زبان کانادایی داشته باشند.
 • متقاضیان باید دارای تمکن مالی کافی برای مهاجرت از این طریق باشند.
 • متقاضیان باید معاینات پزشکی انجام دهند.

4. چگونه می‌توانیم برای برنامه اسکیل ورکر کانادا اقدام کنیم؟

کسانی که واجد شرایط برنامه اکسپرس اینتری کانادا هستند می‌توانند درخواست خود را به سیستم آنلاین یا سایت ثبت نام اسکیل ورکر کانادا ارسال کنند. تا مدارک آن ها بررسی شده و در یکی از دسته های مهاجرت اقتصادی یا اکسپرس اینتری کانادا قرار گیرند. با ارائه مدارک ضروری و پرداخت هزینه اسکیل ورکر کانادا در لیست انتظار قرار می‌گیرید تا مدارک و درخواست شما بررسی شود.

نمره آیلتس برای اسکیل ورکر کانادا
Sunset-at-Stanley-Park,-Vancouver

5. مدارک لازم برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر کانادا کدامند؟

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر کانادا باید مدارکی را در سایت ثبت نام اسکیل ورکر کانادا وارد کرده و به صورت مستندات نیز ارائه دهید.

ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA)

برای اثبات ادعای امتیاز برای تحصیل، متقاضی باید یک گزارش معتبر به FSW ارائه کند که شامل گواهی ارزش ECA است. ECA آموزش خارجی طبق استاندارهای کانادا است. در کانادا 5 سازمان مجاز به صدور گزارش تحصیلات و ارزیابی مدارک تحصیلی هستند.

نتایج نمره آیلتس برای اسکیل ورکر کانادا یا دیگر آزمون ها

نتایج آزمون و نمره آیلتس برای اسکیل ورکر کانادا یا دیگر آزمون ها باید جزو آزمون های تایید شده ای باشند که دولت کانادا در روش اسکیل ورکر می‌پذیرد. در ادامه مقاله در مورد انواع آزمون های تایید شده این برنامه توضیخات کاملی ارائه خواهیم داد.

اسناد و مدارک هویتی

متقاضیان ملزم به ارائه اسناد شناسایی شامل مدارک هویتی و پاسپورت معتبر هستند.

پرداخت هزینه اسکیل ورکر کانادا

برای اینکه در برنامه اسکیل ورکر موفق شوید، باید هزینه اسکیل ورکر کانادا را نیز پرداخت کنید که برای تمامی گروه های شغلی مبلغ مشخصی خواهد بود.

6. اصلی ترین شرایط برای شرکت در سایت ثبت نام اسکیل ورکر کانادا چیست؟

مدرک تحصیلی، سوابق شغلی، سن، سطح آشنایی با زبان انگلیسی یا فرانسوی و سطح مهارت جزو اصلی ترین شرایط برای شرکت در برنامه سایت ثبت نام اسکیل ورکر کانادا هستند.

شما با در دست داشتن این اطلاعات می‌توانید در سایت ثبت نام اسکیل ورکر کانادا ثبت نام کرده و حداقل نمره خود را محاسبه کنید. در صورتی که نمره محاسبه شده در سایت ثبت نام اسکیل ورکر کانادا حدنصاب لازم را نداشت، باید با افزایش مهارت های خود، نمره را به حداقل 67 برسانید.

سایت ثبت نام اسکیل ورکر کانادا
Jacques-Cartier-bridge-in-Montreal-lights-up-the-night-sky

7. نمره آیلتس برای اسکیل ورکر کانادا باید چقدر باشد؟

در بسیاری از برنامه های مهاجرت به کانادا متقاضیان باید نمره آیلتس برای اسکیل ورکر کانادا یا دیگر روش ها را کسب کنند. این برنامه الزام به داشتن سطح خاصی از زبان انگلیسی، فرانسوی یا هر دو را نشان می‌دهد. مهاجرانی که قادر به برقراری ارتباط به یکی از این زبان ها باشند، معمولاً نمره خوبی در بخش زبان و سازگاری اکسپرس اینتری کانادا دریافت می‌کنند. بنابراین دریافت حداقل نمره آیلتس برای اسکیل ورکر کانادا ضروری خواهد بود. اطلاعات آزمون های مورد تایید را در سایت ثبت نام اسکیل ورکر کانادا نیز می‌توانید ببینید.

دو آزمون زبان برای اثبات مهارت زبان انگلیسی و دو آزمون نیز برای اثبات مهارت زبان فرانسوی توسط کانادا پذیرفته شده است. یکی از این آزمون ها، آزمون آیلتس است که دریافت حداقل نمره آیلتس برای اسکیل ورکر کانادا در آن ضروری است.

آزمون های مورد تایید برای اثبات مهارت زبان انگلیسی

آزمون های مورد تایید کانادا برای اثبات مهارت زبان انگلیسی متقاضی شامل آزمون IELTS و برنامه شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادایی CELPIP است.

آزمون های مورد تایید برای اثبات مهارت زبان فرانسوی

آزمون های مورد تایید کانادا برای اثبات مهارت زبان فرانسوی متقاضی شامل آزمون TEF و آزمون زبان فرانسه برای کانادا TCF است.

با توجه به اینکه بیشتر متقاضیان برای کسب نمره آیلتس برای اسکیل ورکر کانادا اقدام می‌کنند، معیارهای لازم برای دریافت نمره قبولی این آزمون به صورت اختصاصی بررسی می‌شود.

Toronto,-Canada-1

تعیین نمره آیلتس برای اسکیل ورکر کانادا

نمره CLBReading IELTSWriting IELTSListening IELTSSpeaking IELTS
108.07.58.57.5
97.07.08.07.0
86.56.57.56.5
76.56.06.06.0
65.05.55.55.5
54.05.05.05.0
43.54.54.54.0

8. هزینه اسکیل ورکر کانادا چقدر است؟

طبق آخرین بروز رسانی، هزینه اسکیل ورکر برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری برای یک متقاضی 15.000 دلار کانادا، برای متقاضی و همسرش 20.000 دلار کانادا و برای متقاضی، همسر و یکی یا دو فرزند بین 24.000 دلار تا 30.000 دلار کانادا خواهد بود.

ریز هزینه اسکیل ورکر کانادا

نوع هزینهتوضیحاتمتقاضیمتقاضی و همسرمتقاضی، همسر و یک فرزندمتقاضی، همسر و 2 فرزند
آزمون های زبان IELTS، TFC، TEF یا CELPIPهزینه متوسط300 دلار کانادا600 دلار کانادا600 دلار کانادا600 دلار کانادا
ارزیابی مدارک (ECA)هزینه به استثنای هزینه های بین المللی تحویل پیک200 دلار کانادا400 دلار کانادا400 دلار کانادا400 دلار کانادا
هزینه بیومتریکهزینه های 2 نفر یا بیشتر به شرط درخواست همه اعضا در یک زمان و مکان، یکسان است85 دلار کانادا170 دلار کانادا170 دلار کانادا170 دلار کانادا
معاینات پزشکیهزینه متوسط در هر کشور متفاوت است100 دلار کانادا200 دلار کانادا300 دلار کانادا400 دلار کانادا
هزینه پردازش برنامه825 دلار کانادا1650 دلار کانادا1875 دلار کانادا2100 دلار کانادا
حق هزینه اقامت دائم500 دلار کانادا1000 دلار کانادا1000 دلار کانادا1000 دلار کانادا
هزینه های متفرقهگواهی پلیس، رونوشت، عکس، دفاتر اسناد رسمی، ترجمه، تحویل پیک و …250 دلار کانادا500 دلار کانادا600 دلار کانادا700 دلار کانادا
وجوه تسویهبرای کلاس تجربه کانادایی (CEC) قابل استفاده نیست12.960 دلار کانادا16.135 دلار کانادا18.836 دلار کانادا24.083 دلار کانادا
مجموع15220 دلار کانادا20655 دلار کانادا24781 دلار کانادا29453 دلار کانادا
Old-City-Hall,-Toronto,-Canada

9. لیست مشاغل اسکیل ورکر کانادا کدامند؟

آیا شرایط کار در کانادا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

لیست مشاغل در برنامه اسکیل ورکر کانادا شامل سه گروه اصلی شغلی 0 برای مشاغل مدیریتی، گروه شغلی A برای مشاغل حرفه ای و گروه شغلی B برای مشاغل فنی و مشاغل ماهر است. هزینه اسکیل ورکر کانادا برای هر گروه مبلغ مشخصی خواهد بود.

لیست مشاغل اسکیل ورکر کانادا گروه 0

این لیست شامل مشاغل مدیریتی است و سطح یا گروه شغلی آن نیز با 0 نمایش داده می‌شود. متقاضیانی که در این گروه شغلی قرار می‌گیرند، درآمد بالایی کسب کرده و جایگاه شغلی خوبی خواهند داشت.

کد شغلنام شغل
۰۰۱۱قانونگذار
۰۰۱۲مدیران و مقامات ارشد دولت
۰۰۱۳مدیران ارشد: مالی، ارتباطات و سایر خدمات اجتماعی
۰۰۱۴مدیران ارشد: بهداشت، آموزش، خدمات اجتماعی و عمومی و سازمان ‌های گروهی و عضویتی
۰۰۱۵مدیران ارشد: تجارت، صادرات و سایر خدمات و کمیته اجرایی ملی
۰۰۱۶مدیران ارشد: ساخت و ساز، حمل و نقل، تولید و خدمات رفاهی
۰۱۱۱مدیران مالی
۰۱۱۲مدیران منابع انسانی
۰۱۱۳مدیران خرید
۰۱۱۴سایر مدیران خدماتی
۰۱۲۱مدیران بیمه، املاک و مستغلات و کارگزاران مالی
۰۱۲۲مدیران بانک، اعتبارات و سایر مدیران سرمایه ‌گذاری
۰۱۲۴مدیران تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
۰۱۲۵سایر مدیران خدمات تجاری
۰۱۳۱مدیران شرکت‌ های مخابراتی
۰۱۳۲مدیران خدمات پستی و پیک
۰۲۱۱مدیران مهندسی
۰۲۱۲مدیران معماری و علوم
۰۲۱۳مدیران سیستم ‌های کامپیوتری و اطلاعات
۰۳۱۱مدیران مراقبت‌ های بهداشت
۰۴۱۱مدیران دولتی: توسعه سیاست ‌های بهداشت و درمان اجتماعی و مدیریت برنامه
۰۱۴۲مدیران دولتی: تحلیل اقتصادی، توسعه سیاست و مدیریت برنامه
۰۴۱۳مدیران دولتی: توسعه سیاست‌ های آموزشی و مدیریت برنامه
۰۴۱۴سایر مدیران در بخش مدیریت دولتی
۰۴۲۱مدیران: آموزش دوره ‌های متوسطه و آموزش حرفه ‌ای
۰۴۲۲مدیران مدارس و مدیران اجرایی دوره‌ های ابتدایی و متوسطه
۰۴۲۳مدیران در بخش خدمات عمومی، اجتماعی و اصلاحی
۰۴۳۱مامورین پلیس
۰۴۳۲مدیران آتش نشانی و افسران ارشد آتش نشانی
۰۴۳۳افسران ماموریت ‌های نیروهای مسلح کانادا
۰۵۱۱مدیران کتابخانه، بایگانی، موزه و گالری هنر
۰۵۱۲مدیران‌: انتشارات، انیمیشن و کارتون، برنامه ‌های رادیویی و تلویزیونی، هنرهای نمایشی
۰۵۱۳مدیران برنامه ‌های تفریحی، ورزشی و بدنسازی و خدمات
۰۶۰۱مدیران فروش شرکت
۰۶۲۱مدیران تجارت خرده‌ فروشی و عمده ‌فروشی
۰۶۳۱مدیران رستوران
۰۶۳۲مدیران خدمات اسکان
۰۶۵۱مدیران در خدمات مشتری و شخصی
۰۷۱۱مدیران ساخت و ساز
۰۷۱۲مدیران ساخت و نوسازی منازل
۰۷۱۴مدیران عملیات و نگهداری تجهیزات
۰۷۳۱مدیران در بخش حمل و نقل
۰۸۱۱مدیران در تولید منابع طبیعی و ماهیگیری
۰۸۲۱مدیریت کشاورزی
۰۸۲۲مدیریت باغ
۰۸۲۳مدیریت آبزی‌ پروری
۰۹۱۱مدیریت تولید
۰۹۱۲مدیریت خدمات
TORONTO-BEST-COMMUNITIES-CANADA

لیست مشاغل اسکیل ورکر کانادا گروه A

لیست مشاغل اسکیل ورکر گروه A در کانادا، شامل مشاغل حرفه ای است و تنها کسانی در این گروه قرار می‌گیرند که مهارت بالایی در شغل مربوطه داشته باشند.

کد شغلنام شغل
۱۱۱۱حسابرس و حسابدار مالی
۱۱۱۲تحلیلگر مالی و سرمایه گذاری
۱۱۱۳کارگزاران اوراق بهادار، سرمایه گذاران بورس و واسطه های معاملات بازرگانی
۱۱۱۴سایر مامورین مالی
۱۱۲۱متخصصان منابع انسانی
۱۱۲۲مشاغل حرفه ای در مشاوره مدیریت بازرگانی
۱۱۲۳مشاغل حرفه ای در تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
۲۱۱۱فیزیکدان و منجم
۲۱۱۲شیمیدان
۲۱۱۳زمین شناس و اقیانوس شناس
۲۱۱۴هواشناس و اقلیم شناس
۲۱۱۵سایر مشاغل حرفه ای در زمینه علوم فیزیکی
۲۱۲۱زیست شناس و دانشمندان مرتبط
۲۱۲۲متخصص جنگلداری
۲۱۲۳نمایندگان، مشاوران و متخصصان کشاورزی
۲۱۳۱مهندس عمران
۲۱۳۲مهندس مکانیک
۲۱۳۳مهندس برق و الکترونیک
۲۱۳۴مهندس شیمی
۲۱۴۱مهندس صنعت و تولید
۲۱۴۲مهندس متالوژی و مواد
۲۱۴۳مهندس معدن
۲۱۴۴مهندس زمین شناسی
۲۱۴۵مندس نفت
۲۱۴۶مهندس هوافضا
۲۱۴۷مهندس کامپیوتر (به غیر از مهندسی نرم افزار و طراحان)
۲۱۴۸سایر مشاغل مهندسی
۲۱۵۱معماران
۲۱۵۲معماران منظر
۲۱۵۳برنامه ریز شهری و کاربری اراضی
۲۱۵۴نقشه بردار زمین
۲۱۶۱ریاضیدان، آمارشناس و آمارگیر
۲۱۷۱تحلیلگر و مشاوره سیستم
۲۱۷۲تحلیلگر پایگاه داده و سرپرست داده
۲۱۷۳مهندس نرم افزار و طراح
۲۱۷۴برنامه نویس کامپیوتر و توسعه دهنده رسانه های تعاملی
۲۱۷۵طراح وب و توسعه دهنده
۳۰۱۲پرستاران بخش عمومی و پرستاران بخش روانی
۳۱۱۱پزشک متخصص
۳۱۱۲پزشک عمومی و پزشک خانواده
۳۱۱۳دندان پزشک
۳۱۱۴دامپزشک
۳۱۲۱اپتومتریست
۳۱۲۲عینک ساز
۳۱۲۴مشاغل گروه پیراپزشکی
۳۱۲۵سایر مشاغل تخصصی در تشخیص سلامت و درمان
۳۱۳۱داروساز
۳۱۳۲متخصص تغذیه
۳۱۴۱شنوایی سنجی و آسیب شناس گفتار درمانی
۳۱۴۲فیزیوتراپ
۳۱۴۳متخصصین کاردرمانی
۳۱۴۴مشاغل حرفه ای دیگر در درمان و ارزیابی
۴۰۱۱استاد و مدرس دانشگاه
۴۰۱۲معاون آموزشی و پژوهشی و مدرس دوره متوسطه
۴۰۲۱مدرس کالج و دوره های شغلی
۴۰۳۱معلم دوره متوسطه
۴۰۳۲معلم مدرسه ابتدایی و مهد کودک
۴۰۳۳مشاور آموزشی
۴۱۱۱قاضی
۴۱۱۲وکلا و صاحبان اسناد رسمی
۴۱۵۱روانشناس
۴۱۵۲مددکار اجتماعی
۴۱۵۳مشاور ازدواج، خانواده و مشاغل مرتبط
۴۱۵۴مشاورین دینی حرفه ای
۴۱۵۵افسران عفو مشروط و مشاغل مرتبط
۴۱۵۶مشاوران استخدام
۴۱۶۱محققان، مشاوران و مسئولین برنامه های علوم طبیعی و کاربردی
۴۱۶۲اقتصاددان و محقق و تحلیلگر سیاست اقتصادی
۴۱۶۳افسران توسعه تجارت و محققان و مشاوران بازاریابی
۴۱۶۴پژوهشگران، مشاوران و مسئولان سیاست های اجتماعی
۴۱۶۵محققان، مشاوران و مسئولان سیاستهای سلامت
۴۱۶۶پژوهشگران، مشاوران و مسئولان سیاست آموزش و پرورش
۴۱۶۷محققان تفریحی، ورزشی و تناسب اندام، مشاوران و مسئولان برنامه
۴۱۶۸افسران برنامه منحصر به فرد برای دولت
۴۱۶۹سایر مشاغل حرفه ای در علوم اجتماعی
۵۱۱۱کتابداران
۵۱۱۲نگهبان و متصدی
۵۱۱۳بایگانی
۵۱۲۱نویسنده
۵۱۲۲ویرایشگر
۵۱۲۳روزنامه نگار
۵۱۲۵مترجم، مترجم شفاهی
۵۱۳۱تهیه کننده ، کارگردان ، طراح و مشاغل مرتبط
۵۱۳۲رهبر ارکستر ، آهنگساز و تنظیم کننده
۵۱۱۳۳نوازنده و خواننده
۵۱۳۴رقصنده
۵۱۳۵بازیگر و کمدین
۵۱۳۶نقاشان ، مجسمه سازان و سایر هنرمندان تجسمی
Alberta,-Canada

لیست مشاغل اسکیل ورکر کانادا گروه B

این لیست شامل مشاغل فنی و مشاغل ماهر است که در آن متقاضی تخصص خاصی در یک زمینه و مهارت خاص دارد.

کد شغلنام شغل
۱۲۱۱ناظر، کارمندان عمومی و پشتیبانی اداری
۱۲۱۲ناظر، کارمندان اداری مالی و بیمه
۱۲۱۳ناظر، کتابخانه ، مکاتبات و کارکنان اطلاعات مرتبط
۱۲۱۴ناظر، مشاغل مربوط به پست و توزیع
۱۲۱۵ناظر، زنجیره تامین و پیگیری و مشاغل برنامه ریزی و هماهنگی
۱۲۲۱افسران اداری
۱۲۲۲معاونین اجرایی  
۱۲۲۳مامورین نیروی انسانی و استخدام
۱۲۲۴مدیر املاک
۱۲۲۵مامورین و ناظران خرید
۱۲۲۶برنامه ریزان کنفرانس ها و رویدادها
۱۲۲۷مامورین دادگاه و دادگستری
۱۲۲۸ناظران بیمه اشتغال، مهاجرت، خدمات مرزی و عملکردی
۱۲۴۱معاون های اداری
۱۲۴۲معاون های حقوقی اداری
۱۲۴۳دستیاران اداری پزشکی
۱۲۵۱گزارشگران دادگاه، نسخه نویسان پزشکی و مشاغل مرتبط
۱۲۵۲مشاغل مدیریت اطلاعات پزشکی
۱۲۵۳تکنسین مدیریت بایگانی و سوابق
۱۲۵۴مأمور آماری و مشاغل پشتیبانی تحقیقاتی  
۱۳۱۱تکنسین های حسابداری و حسابداران
۱۳۱۲بازرسان تعدیل کننده بیمه و مطالبات
۱۳۱۳کارشناسان بیمه  
۱۳۱۴ارزیاب  
۱۳۱۵گمرک، کشتی و سایر کارگزاران
۲۲۱۱تکنسین و کارشناس شیمیایی
۲۲۱۲تکنسین و کارشناس زمین شناسی و معدن
۲۲۲۱تکنسین و کارشناس زیست شناسی
۲۲۲۲بازرس محصولات کشاورزی و آبزیان
۲۲۲۳تکنسین و کارشناس جنگلداری
۲۲۲۴مامور حفاظت و شیلات
۲۲۲۵تکنسین و متخصص مراتع و باغداری
۲۲۳۱تکنسین و کارشناس مهندسی عمران
۲۲۳۲تکنسین و کارشناس  مهندسی مکانیک
۲۲۳۳تکنسین و کارشناس مهندسی صنایع و تولید
۲۲۳۴برآوردگر ساختمانی
۲۲۴۱تکنسین و کارشناس مهندسی برق و الکترونیک
۲۲۴۲کارشناس خدمات الکترونیکی (تجهیزات خانگی وتجاری)
۲۲۴۳کارشناس و مکانیک سازه های صنعتی
۲۲۴۴ابزار هواپیما، مکانیک برقی و اویونیک، تکنسین ها و بازرسان
۲۲۵۱تکنسین و کارشناس معماری
۲۲۵۲طراح صنعتی
۲۲۵۳تکنسین و کارشناس طراحی
۲۲۵۴تکنسین و کارشناس نقشه برداری زمین
۲۲۵۵مشاغل فنی در زمین شناسی و هواشناسی
۲۲۶۱کارشناس و آزماینده غیر مخرب
۲۲۶۲بازرس مهندسی و مامور نظارتی
۲۲۶۳بازرس در بهداشت عمومی و محیط زیست و بهداشت و ایمنی شغلی
۲۲۶۴بازرس ساختمانی
۲۲۷۱خلبان هوایی، مهندس پرواز و مربی پرواز
۲۲۷۲کنترل کننده ترافیک هوایی و مشاغل مرتبط
۲۲۷۳افسر عرشه، حمل و نقل آب
۲۲۷۴افسر مهندس، حمل و نقل آب
۲۲۷۵کنترل کننده های ترافیک راه آهن و تنظیم کننده های ترافیک دریایی
۲۲۸۱کارشناس شبکه های رایانه ای
۲۲۸۲کارشناس پشتیبانی کاربر
۲۲۸۳کارشناس آزمایش سیستم های اطلاعاتی
۳۲۱۱متخصص آزمایشگاه پزشکی
۳۲۱۲متخصص آزمایشگاه پزشکی و دستیاران آسیب شناس
۳۲۱۳کارشناس سلامت حیوانات و کارشناس دامپزشکی
۳۲۱۴درمانگران تنفسی، پرفیوژنست های بالینی و تکنسین های قلبی ریوی
۳۲۱۵تکنسین های پرتو درمانی پزشکی
۳۲۱۶سونوگرافر
۳۲۱۷تکنسین های قلب و فن آوری های تشخیصی الکتروفیزیولوژیک
۳۲۱۹سایرتکنسین و کارشناسان پزشکی (غیر از بهداشت دندان)
۳۲۲۱دندانساز
۳۲۲۲متخصص بهداشت دندان و متخصص دندان
۳۲۲۳کارشناس دندانپزشکی، تکنسین و دستیاران آزمایشگاهی
۳۲۳۱بینایی سنج
۳۲۳۲پزشک معالج سنتی
۳۲۳۳کارشناس پرستار تجربی
۳۲۳۴مشاغل پیراپزشکی
۳۲۳۶ماساژ درمانگر
۳۲۳۷سایر مشاغل فنی در درمان و ارزیابی
۴۲۱۱Paralegal و مشاغل مرتبط
۴۲۱۲کارمندان خدمات اجتماعی و عمومی
۴۲۱۴مربیان و دستیاران کودکان
۴۲۱۵مربی معلولین
۴۲۱۶سایر مدرسین
۴۲۱۷سایر مشاغل مذهبی
۴۳۱۱افسر پلیس (به جز مأمورین)
۴۳۱۲آتش نشان
۴۳۱۳مقمامات غیر گماشته نیروهای مسلح کانادا
۵۲۱۱کتابداران و تکنسین های بایگانی عمومی
۵۲۱۲مشاغل فنی مربوط به موزه ها و گالری های هنری
۵۲۲۱عکاس
۵۲۲۲اپراتور دوربین فیلمبرداری
۵۲۲۳تکنسین های گرافیک
۵۲۲۴تکنسین های پخش
۵۲۲۵تکنسین های ضبط صدا و فیلم
۵۲۲۶سایر مشاغل فنی و هماهنگی در تصاویر متحرک ، پخش و هنرهای نمایشی
۵۲۲۷پشتیبانی از مشاغل موجود در تصاویر متحرک، پخش، عکاسی و هنرهای نمایشی پشتیبانی
۵۲۳۱اعلام کنندگان و سایر گویندگان
۵۲۳۲سایر اجرا کنندگان
۵۲۴۱طراحان گرافیک و تصویرگران
۵۲۴۲طراح داخلی و دکوراتور داخلی
۵۲۴۳طراحان خلاق در زمینه تئاتر و مد و نمایش
۵۲۴۴صنعتگر و متخصص
۵۲۴۵تولیدکننده پارچه ، چرم و محصولات خز
۵۲۵۱ورزشکار
۵۲۵۲مربی
۵۲۵۳داوران و مقامات ورزشی
۵۲۵۴رهبران برنامه و مربیان تفریحی، ورزشی و بدنسازی
۶۲۱۱ناظران فروش خرده فروشی
۶۲۲۱متخصص فروش فنی و تجارت و عمده فروشی
۶۲۲۲خریداران خرده فروشی و عمده فروشی
۶۲۳۱کارگزاران بیمه و واسط معاملات بازرگانی
۶۲۳۲نمایندگی املاک و مستغلات
۶۲۳۵نماینده فروش مالی
۶۳۱۱سرپرستان سرویس غذا
۶۳۱۲خانه دار
۶۳۱۳سرپرستان اسکان، مسافرت، گردشگری و خدمات مرتبط
۶۳۱۴سرپرستان خدمات اطلاعات و مشتری
۶۳۱۵سرپرستان نظافت
۶۳۱۶سایر سرپرستان خدمات
۶۳۲۱سرآشپز
۶۳۲۲آشپز
۶۳۳۱قصاب، گوشت و ماهی فروشان به صورت خرده فروشی و عمده فروشی
۶۳۳۲نانوا
۶۳۴۱آرایشگر
۶۳۴۲خیاط پیراهن و فروشنده خز
۶۳۴۳کفاش و کفش دوز
۶۳۴۴تعمیرکاران ساعت و جواهرات و مشاغل مرتبط
۶۳۴۵خیاط رومبلی و پرده و غیره
۶۳۴۶گرداننده مراسم تدفین
۷۲۰۱پیمانکاران و سرپرستان مشاغلی چون ماشینکاری، تشکیل فلز، شکل دهی و معاملات و مشاغل مرتبط
۷۲۰۲پیمانکاران و سرپرستان مشاغلی چون تجارت برق و مشاغل ارتباطات از راه دور
۷۲۰۳پیمانکاران و سرپرستان، معاملات لوله کشی
۷۲۰۴پیمانکاران و سرپرستان، تجارت نجاری
۷۲۰۵پیمانکاران و سرپرستان، سایر مشاغل ساختمانی، نصب کننده و تعمیرکار و سرویس دهنده
۷۲۳۱ماشین کاران و بازرسان ماشینکاری و ابزار
۷۲۳۲سازندگان ابزار
۷۲۳۳کارگران ورق فلز
۷۲۳۴سازنده دیگ بخار
۷۲۳۵سازنده میلگردهای فلزی و ساختاری
۷۲۳۶آهن کار
۷۲۳۷جوشکار و اپراتورهای مربوط به دستگاه
۷۲۴۱برق کار (به جز سیستم های صنعتی و نیروگاهی)
۷۲۴۲برقکار صنعتی
۷۲۴۳برقکار سیستم های قدرتی
۷۲۴۴کارگران خط برق و کابل
۷۲۴۵کارگران خطوط مخابراتی و کابل
۷۲۴۶کارگران نصب و راه اندازی ارتباطات از راه دور
۷۲۴۷تکنسین های خدمات تلویزیون و نگهداری کابل
۷۲۵۱لوله کش
۷۲۵۲نصب و راه اندازی سیستم های آبپاش، پرفیوژن و سیستم های آب پاش
۷۲۵۳کمک نصاب گاز
۷۲۷۱نجار
۷۲۷۲کابینت کار
۷۲۸۱آجرچین
۷۲۸۲بتن کار
۷۲۸۳کاشی کار
۷۲۸۴نصب کننده های دیواره های سخت و پلاستر و برشکار
۷۲۹۱سقف ساز
۷۲۹۲شیشه گر
۷۲۹۳عایق کار
۷۲۹۴نقاشان و دکوراتورها (به جز دکوراتور داخلی)
۷۲۹۵نصاب کف پوش
۷۳۰۱پیمانکاران و سرپرستان، تجارت مکانیک
۷۳۰۲پیمانکاران و سرپرستان و خدمه تجهیزات سنگین
۷۳۰۳سرپرستان صنعت چاپ و مشاغل مرتبط
۷۳۰۴ناظرین بر عملیات حمل و نقل ریلی
۷۳۰۵ناظرین بر حمل و نقل موتور و سایر اپراتورهای حمل و نقل زمینی
۷۳۱۱مکانیک صنعتی و میلگردهای ساختمانی
۷۳۱۲مکانیک تجهیزات سنگین
۷۳۱۳مکانیک گرمایش، برودتی و تهویه مطبوع
۷۳۱۴مسئول راه آهن
۷۳۱۵مکانیک هواپیما و بازرس هواپیما
۷۳۱۶کمک مکانیک
۷۳۱۸سازنده آسانسور و مکانیک
۷۳۲۱تکنسین های خدمات خودرو، مکانیک کامیون و اتوبوس و تعمیرکارهای مکانیکی
۷۳۲۲تعمیرکاران بدنه موتور
۷۳۳۱مکانیک گرمایش روغن و سوخت جامد
۷۳۳۲سرویس کننده و تعمیرکار لوازم خانگی
۷۳۳۳مکانیک الکتریکی
۷۳۳۴مکانیک موتورسیکلت، همه وسایل نقلیه زمینی و سایر
۷۳۳۵سایر تعمیرکارهای کوچک موتور و تجهیزات کوچک
۷۳۶۱مهندسین لوکوموتیو راه آهن و محوطه
۷۳۶۲هادی راه آهن و ترمز
۷۳۷۱اپراتور جرثقیل
۷۳۷۲دریل و بلستر – معدن کاری، استخراج معادن و ساخت و ساز
۷۳۷۳دریل چاه های آب
۷۳۸۱اپراتورهای چاپ
۷۳۸۴سایر تجارت ها و مشاغل مرتبط
۸۲۱۱ناظرین بر فرآیند درختکاری و جنگلداری
۸۲۲۱ناظرین معدن و استخراج
۸۲۲۲پیمانکاران و سرپرستان حفاری و خدمات نفت و گاز
۸۲۳۱کارگران معدن تولید و توسعه زیرزمینی
۸۲۳۲حفاری چاه های نفت و گاز، سرویس دهنده ها، آزمایش کنندگان و کارگران مرتبط
۸۲۴۱اپراتورهای ماشین آلات جنگلی
۸۲۵۲پیمانکار خدمات کشاورزی، سرپرستان مزرعه و دامداران تخصصی
۸۲۵۵پیمانکاران و سرپرستان، محوطه سازی، نگهداری زمین ها و خدمات باغبانی
۸۲۶۱استادان و مامورین ماهیگیری
۸۲۶۲ماهیگیر
۹۲۱۱ناظر ، فرآوری مواد معدنی و فلزات
۹۲۱۲سرپرست نفت و گاز و فرآوری مواد شیمیایی و آب و برق
۹۲۱۳ناظر فرآوری مواد غذایی و نوشیدنی
۹۲۱۴ناظر پلاستیک و محصولات پلاستیکی
۹۲۱۵ناظر پردازش محصولات چوبی و جنگلی
۹۲۱۷ناظران پردازش و تولید محصولات منسوجات، انواع پارچه، انواع خز و چرم
۹۲۲۱ناظرین بر مونتاژ وسایل نقلیه موتوری
۹۲۲۲ناظرین تولید الکترونیک
۹۲۲۳ناظرین بر تولید محصولات برقی
۹۲۲۴ناظران بر تولید مبلمان و لوازم جانبی
۹۲۲۶ناظرین سایر محصولات تولیدی مکانیکی و فلزی
۹۲۲۷ناظر و مونتاژ دیگر محصولات تولیدی
۹۲۳۱اپراتورهای کنترل و پردازش مرکزی، فرآوری مواد معدنی و فلز
۹۲۳۲اپراتورهای کنترل و پردازش مرکزی، نفت و گاز و فرآوری مواد شیمیایی
۹۲۳۵اپراتورهای کنترل پالپ و تهیه و پوشش بسته بندی
۹۲۴۱مهندسان برق و اپراتورهای سیستم های برق
۹۲۴۳اپراتورهای تصفیه آب و فاضلاب

سوالات متداول اسکیل ورکر کانادا

✅ اسکیل ورکر کانادا چیست؟

اسکیل ورکر یا کارگر ماهر فدرال کانادا شخصی است که دارای سن، تحصیلات، تجربه کاری، سطح زبان و انطباق پذیری بوده و در برنامه اکسپرس اینتری حداقل نمره 67 را کسب کرده است.

✅ نمره آیلتس برای اسکیل ورکر کانادا چقدر است؟

حداقل نمره آزمون آیلتس برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر کانادا 6.5 معادل CLB7 کانادا است.

✅ کارگر بسیار ماهر کانادا به چه معنی است؟

در کل کارگر بسیار ماهر کانادا به این معنی است که شما در طول سال، مبلغی ثابت و منظم برای شغلی از نوع مهارت دریافت می‌کنید.

✅ لیست مشاغل اسکیل ورکر کانادا کدامند؟

مشاغل اسکیل ورکر کانادا به سه دسته اصلی مشاغل مدیریتی یا گروه شغلی 0، مشاغل حرفه ای یا گروه شغلی A و مشاغل فنی و مشاغل ماهر یا گروه شغلی B تقسیم بندی می‌شوند.

✅ هزینه اسکیل ورکر کانادا چقدر است؟

هزینه اسکیل ورکر کانادا برای یک متقاضی 15000 دلار کانادا، برای متقاضی و همسرش 20.000 دلار و هزینه اسکیل ورکر کانادا برای متقاضی، همسر و یک یا دو فرزند بین 24.000 تا 30.000 دلار کانادا خواهد بود.

جمع بندی

Conclusion

روش اسکیل ورکر یکی از زیر مجموعه های روش مهاجرت اقتصادی به کانادا یا اکسپرس اینتری است که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همان طور که مشاهده کردید، برای شرکت در این برنامه باید حداقل 67 امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری کانادا کسب کنید.

نقاط قوت:
امکان دریافت اقامت دائم
روشی مطمئن برای تصدی شغل

نقاط ضعف:
هزینه بالا

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا