100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

اسکیل ورکر آلمان 2024 (+✅جامع: مراحل+شرایط مهاجرت+قوانین)

germany Flag

اگر مدارک فنی‌وحرفه‌ای یا دانشگاهی معتبر دارید و می‌خواهید به آلمان مهاجرت کنید، ویزای اسکیل ورکر انتخابی مناسب برای شماست. شما با دریافت پیشنهاد کاری و مراجعه به سفارت آلمان می‌توانید این ویزا را با هزینه‌ای مناسب پرداخت کنید و در نتیجه واجد شرایط کار و زندگی در آلمان شوید. ما در این مقاله صفر تا صد ویزای اسکیل ورکر آلمان را شرح داده‌ایم تا پاسخگوی مهم‌ترین سوالات شما در این زمینه باشیم. برخی از این سوالات عبارتند از:

 • ویزای اسکیل ورکر آلمان چیست؟
 • مراحل و مدارک لازم برای اخذ ویزای اسکیل ورکر آلمان کدامند؟
 • شرایط اخذ ویزای اسکیل ورکر آلمان چگونه است؟
 • هزینه ویزای اسکیل ورکر آلمان چقدر برآورد می‌شود؟
 • چگونه با اسکیل ورکر آلمان به اقامت برسیم؟
Arrow Icon
اطلاعیه مهم:ویدئو زیر حاوی اطلاعات مهمی درباره شرایط کار و اوسبیلدونگ آلمان در سال ۲۰۲۴ می باشد. حتما تماشا کنید.

✅ بررسی اسکیل ورکر آلمان

اسکیل ورکر آلمان، یکی از راه‌های مهاجرتی به این کشور است. با تغییراتی که در سالهای اخیر در این نحوه‌ی مهاجرت اعمال شده، ویزای اسکیل ورکر آلمان به دلیل شرایط مناسب و مزایای متعدد، مورد توجه نیروهای کار متخصص دیگر کشورها برای مهاجرت به آلمان قرار گرفته است. مهاجرت به آلمان از طریق اسکیل ورکر برای افراد جوان و میانسالی که تجربه کار در کشور خود را دارند یک راه حل مناسب و دست یافتنی محسوب می شود. جزئیات و شرایط اخذ ویزای اسکیل ورکر آلمان که در این مقاله و بر اساس منابع معتبر به آن خواهیم پرداخت، پیچیده نیست و مطمئنا متقاضیان مهاجرت به این کشور اروپایی را برای استفاده از این روش ترغیب خواهد کرد. هزینه ویزای اسکیل ورکر آلمان بستگی به مواردی دارد که در زیر به جزئیات آنها نیز خواهیم پرداخت.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. مهاجرت به المان چه ویژگی دارد؟

آلمان یکی از شناخته شده‌ترین کشورهای اروپایی است که جمعیتی حدود 83.2 میلیون نفر را در خود جای داده است. این کشور با میانگین سنی 45.7 یک جامعه‌ی نسبتا پیر محسوب می شود. کشور المان با کمبود اسکیل ورکر یا نیروی کار ماهر جوان و میانسال مواجه است و برای جبران پیری جمعیت اقدام به پذیرش مهاجر از طرق مختلف نموده است.

یکی از روش‌هایی که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه علاقمندان به مهاجرت به این کشور قرار گرفته است اخذ ویزای اسکیل ورکر المان است.

هزینه ویزای اسکیل ورکر آلمان
Berlin-Busy-Street
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. ویزای اسکیل ورکر آلمان چیست؟

اولین سوالی که مطمئنا به ذهن اکثر ما خطور خواهد کرد این است که ویزای اسکیل ورکر آلمان چیست؟ و هزینه ویزای اسکیل ورکر آلمان چقدر خواهد بود؟

 قانون مهاجرت نیروی کار ماهر تعداد فرصت های موجود را برای متخصصان واجد شرایط برای مهاجرت به آلمان از طریق اسکیل ورکر افزایش داده و اخذ اقامت در این کشور را آسان‌تر کرده است. با اجرای این قانون مهاجرت به آلمان برای کارگران ماهر با آموزش فنی حرفه ای و غیر آکادمیک از کشورهای غیر اتحادیه اروپا نیز ممکن شده است.

قانون مهاجرت به آلمان از طریق اسکیل ورکر چارچوبی را تعیین می کند که در آن نیروهای متخصص واجد شرایط از کشورهای غیر اتحادیه اروپا در صورتی که نیروی کار ماهر یا Skilled Worker شناخته شوند می توانند برای کار به آلمان بروند.

اسکیل ورکر skilled worker به معنای کارگر ماهر به دو دسته از افراد اتلاق می‌شود که در بخش بعدی ذکر می‌کنیم.

با سایر ویزاهای کاری آلمان در مقالات کار در آلمان و انواع ویزای کاری آلمان آشنا شوید.

3. شرایط اخذ ویزای اسکیل ورکر آلمان چگونه است؟

اسکیل ورکر (Skilled Worker) به معنای کارگر ماهر به افرادی اتلاق می‌شود که یکی از شرایط زیر را دارا باشند:

 • کسانی که دارای مدارک فنی حرفه‌ای در زمینه‌های مشخص و مورد نیاز کشور آلمان باشند. این افراد در صورتی که دوره ی آموزشی حداقل دو ساله را در کشور آلمان طی کرده باشند، نیاز به اخذ تاییدیه مجدد برای مدارک خود ندارند ولی در مواردی که مدرک فنی حرفه ای خود را از کشور دیگری اخذ کرده باشند، این مدارک باید توسط کارشناسان مهاجرت آلمان مورد تایید قرار گیرد.
  در مواقعی که دوره‌های آموزش فنی حرفه‌ای در خارج از کشور آلمان  در مدتی کوتاه‌تر از 2 سال برگزار شده باشد، در صورت پوشش دادن سر فصل‌های مورد نظر، ممکن است مورد قبول کارشناسان مهاجرت آلمانی قرار گیرد.
 • افراد دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی که در دانشگاه‌های معتبر، آموزش آکادمیک دیده و مدارک مرتبط را اخذ کرده‌اند. دانشگاه‌های محل تحصیل این افراد باید مورد تایید مراکز آموزش عالی آلمان باشند.

برای مهاجرت به این کشور پیشرفته‌ی اروپایی از طریق ویزای اسکیل ورکر آلمان لازم است تمام مدارک تحصیلی و آموزشی فرد مهاجرت کننده توسط کارشناسان ذیربط در آلمان به صورت رسمی معتبر شناخته شود.

شایان ذکر است حتی برای کارگران ماهری که مدارک فنی حرفه ای یا دانشگاهی ندارند نیز امکان اخذ ویزای اسکیل ورکر آلمان وجود دارد. البته متقاضیان واجد این شرایط، حتما باید به عنوان استاد کار در این کشور به کار مشغول شوند و موقعیت های شغلی با عناوین دستیار و مشاغل نیمه ماهر مورد قبول قرار نخواهند گرفت.

شرایط اخذ ویزای اسکیل ورکر آلمان

در قسمت بعدی صفر تا صد مراحل اسکیل ورکر آلمان و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اسکیل ورکر آلمان را بررسی خواهیم کرد.

4. مراحل و مدارک لازم برای اخذ ویزای اسکیل ورکر آلمان کدامند؟

با ایجاد و به کارگیری قانون امکان اخذ ویزای اسکیل ورکر آلمان دسترسی به بازار کار این کشور آسان‌تر شده است.

شما با داشتن مدارک لازم می‌توانید برای اخذ دو نوع ویزای کاری آلمان اقدام کنید:

 • ویزای کار عادی آلمان: با دریافت پیشنهاد کاری (Job Offer) و به عبارت دیگر کاریابی و بستن قرارداد، می‌توانید واجد شرایط این نوع ویزا شوید.
 • کارت آبی (Blue Card) آلمان: اگر جاب آفر شما درآمدی بیشتر از 43800 در سال برایتان همراه داشته باشد، شما می‌توانید برای اخذ بلو کارت آلمان اقدام کنید.

پس اولین مرحله مهاجرت به آلمان به عنوان کارگر ماهر (Skilled Worker) کاریابی و دومین مرحله اخذ ویزای کاری آلمان است. برای طی کردن مرحله دوم باید از سفارت آلمان در کشور محل زندگی خود وقت بگیرید، مدارک خود را به سفارت ارائه دهید و منتظر نتیجه بمانید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره وقت سفارت آلمان به مقاله وقت سفارت آلمان برای کار مراجعه کنید.

طبق توصیه اداره مهاجرت آلمان تا زمانی که تمام شرایط اخذ ویزای اسکیل ورکر آلمان را نداشته باشید بهتر است فعلا درخواست ویزا را ارسال نکنید.

چه مدارکی برای ویزا با Skilled Worker آلمان لازم است؟

برای اخذ ویزای اسکیل ورکر المان باید حتما مدارک زیر را داشته باشید تا بتوانید شغل جدید خود را در این کشور به دست آورید. توجه داشته باشید که اگر مدارک شما به طور رسمی معتبر شناخته نشده باشد، درخواست شما برای اخذ ویزای اسکیل ورکر آلمان قابل رسیدگی نیست.

 • مدارک تحصیلی یا گواهی‌نامه‌های فنی: مدارکی که در خارج از کشور آلمان اخذ کرده‌اید، باید توسط کارشناسان مرتبط در این کشور معتبر شناخته شوند.
 • قرارداد کاری: در صورتی که از یک شرکت خاص پیشنهاد کار (job offer) دارید، کارفرمای شما باید فرم مربوطه به نیاز به شما به عنوان نیروی کار (Erklärung zum Beschäftigungsverhältnis) را پر نموده و مدارک لازم را در اختیار شما و اداره ی مهاجرت آلمان قرار دهد.
 • مدارک شناسایی: داشتن مدارک قانونی بین المللی مثل پاسپورت معتبر و … نیز از دیگر ملزومات اقدام برای اخذ ویزای اسکیل ورکر آلمان است.

لازم به ذکر است که اگر آموزش فنی حرفه ای یا تحصیلات دانشگاهی خود را در آلمان گذرانده باشید، نیازی به تایید اعتبار مجدد مدارک شما وجود ندارد و شرایط اخذ ویزای اسکیل ورکر آلمان آسان‌تر خواهد بود.

5. کاریابی در آلمان چگونه انجام می‌شود؟

کاریابی در آلمان را می‌توان اولین قدم برای اخذ ویزای اسکیل ورکر دانست. شما 2 روش اصلی برای کاریابی در این کشور دارید:

 • کاریابی آنلاین از طریق سایت های کاریابی
 • کاریابی حضوری از طریق کارت شانس آلمان

سایت های کاریابی آلمان

از جمله سایت هایی که لیست کاملی از مشاغل در دسترس در آلمان را در اختیارتان می‌گذارند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • LinkedIn
 • Monster
 • Indeed
 • Make it in germany

ویزای کارت شانس آلمان

ویزای کارت شانس آلمان به شما فرصت کاریابی حضوری در آلمان به مدت یک سال را می‌دهد. این ویزا بر اساس یک سیستم امتیاز بندی عمل می‌کند و به شرایط شما بر اساس سن، تجربه کاری، مدرک تحصیلی و زبان، اعتبار مدارک و … امتیاز می‌دهد.

شما با دریافت نمره 6 می‌توانید برای دریافت ویزای کارت شانس آلمان اقدام کنید و پس از کاریابی حضوری، مراحل تبدیل ویزای خود به ویزای اسکیل ورکر را طی کنید.

برای کسب اطلاعات کامل به مقاله کارت شانس آلمان مراجعه نمایید.

Garmisch-Partenkirchen,-Germany

6. آیا شرایط سنی خاصی برای اخذ ویزای Skilled Worker وجود دارد؟

قوانین جدید امکان اخذ ویزای اسکیل ورکر را حتی برای افراد بالای 45 سال که واجد شرایط دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا نیستند و دستمزد ناخالص سالانه آنها کمتر از 48180 یورو باشد، فراهم کرده است. شرط لازم برای اخذ این نوع ویزا، ارائه‌ی مدارک مستندی مبنی بر استطاعت مالی برای تأمین زندگی خانواده‌ی خود در سنین پیری است.

برخی از این مدارک عبارتند از:

 • بیمه بازنشستگی
 • بیمه عمر
 • سندهای معتبر مربوط به املاک و مستغلات
 • سایر دارایی‌های شخصی که امکان تأمین مالی در سنین پیری را تایید کند.
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. نحوه دریافت اقامت با ویزای اسکیل ورکر المان چگونه است؟

شما به عنوان کارگر ماهری که در آلمان شغل دارد و به صورت قانونی و با ویزا به این کشور مهاجرت کرده است، می‌توانید حداکثر 4 سال اقامت موقت را تجربه کنید. البته اگر مدت قرارداد کاری شما کمتر از 4 سال باشد، مدت زمان اقامتتان نیز کاهش خواهد یافت.

حال اگر شما 5 سال زندگی در آلمان را بگذرانید، تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی‌تان را داشته باشید، شرایط اسکانتان مناسب باشد، زبان آلمانی را بشناسید و در نهایت حداقل به مدت 60 ماه بیمه بازنشستگی پرداخت کرده باشید، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق اسکیل ورکر

8. هزینه ویزای اسکیل ورکر آلمان چقدر است؟

هزینه ویزای اسکیل ورکر آلمان متشکل از چند زیر هزینه است که به شرح و تفکیک آن‌ها می‌پردازیم.

در ابتدا باید بدانید که هزینه ای که توسط اداره ثبت اتباع خارجی برای کارگران ماهر دریافت می شود 411.00 یورو است. علاوه بر این، هزینه ای معادل 75.00 یورو برای ویزا و هزینه هایی برای تعیین اعتبار مدارک وجود دارد.

در جدول زیر می توانید ریز هزینه ویزای اسکیل ورکر آلمان را به تفکیک مشاهده کنید.

نوع هزینهمبلغ به یورو
بزرگسالان75
سنین کمتر از 18 سال37.5
هزینه بیمه مسافرتی شش ماهه150

9. مشاغل مورد نیاز آلمان کدامند؟

از جمله مشاغلی که آلمان با کمبور نیروی کار ماهر برای آن‌ها مواجه است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرستاری
 • پزشکی
 • مهندسی
 • صنعتگری و مشاغل فنی
 • مشاغل سبز (مشاغل مرتبط با حفاظت از محیط زیست)
 • متخصص IT (فناوری اطلاعات)
 • مشاغل پژوهشی مرتبط با رشته‌هایی مانند مهندسی پزشکی، مهندسی محیط زیست یا داروسازی

پرسش‌های متداول اسکیل ورکر آلمان

✅ آیا امکان مهاجرت به آلمان از طریق اسکیل ورکر وجود دارد؟

بله! ویزای Skilled Worker آلمان یکی از انواع ویزای کاری این کشور است که شرایط مهاجرت را برای شما فراهم می‌کند.

✅ شرایط اخذ ویزای اسکیل ورکر آلمان به چه صورت است؟

متقاضیانی با مدارک فنی حرفه‌ای در حوزه‌ای مشخص یا مدارک دانشگاهی معتبر که موقعیت شغلی بالاتری از دستیار دارند، واجد شرایط هستند.

✅ هزینه ویزای اسکیل ورکر آلمان چقدر است؟

هزینه ی این ویزا را می‌توان مجموع هزینه ویزا (75 یورو)، هزینه بیمه (150 یورو) و هزینه بلیت 200 یورو دانست.

✅ مدارک لازم برای اخذ ویزای اسکیل ورکر المان کدامند؟

از جمله مدارک لازم برای اخذ این ویزا می‌توان به مدارک تحصیلی، جاب آفر دریافتی و مدارک شناسایی مانند پاسپورت اشاره کرد.

✅ چگونه از طریق اسکیل ورکر المان به اقامت دائم برسیم؟

شما پس از 4 سال کار مداوم در آلمان می‌توانید واجد شرایط اخذ اقامت دائم شوید.

جمع بندی

Conclusion

کشور آلمان با طراحی ویزای اسکیل ورکر شرایط اخذ نیروی متخصص از سراسر جهان و مهاجرت آن‌ها را تسهیل کرد. ویزای اسکیل ورکر آلمان به شما کمک می‌کند که در صورت داشتن مدارک تحصیلی معتبر و همچنین موفقیت در کاریابی و اخذ جاب آفر، به آلمان مهاجرت کنید و آینده شغلی خود را در این کشور و در شرکت محل خود بسازید. خوب است بدانید که ویزای اسکیل ورکر آلمان بر اساس نحوه عملکرد شما می‌تواند تبدیل به اقامت دائم این کشور و در نتیجه اروپا شود.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان