بررسی ارزانترین راه مهاجرت به اروپا (۲۰۲۰)

[این مقاله توسط وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی سروش فردا تهیه و تنظیم گردیده و حق کپی رایت آن محفوظ است]

در این مقاله چندین روش از ارزانترین راه‌های مهاجرت به اروپا را به شما معرفی خواهیم کرد. کشورهای زیادی با توجه به شرایط مطلوبی که دارند، نظر افراد را برای مهاجرت و اقامت دائم در آن کشور، به خود جلب می‌کنند، اما سوال اساسی اینجاست که راحت ترین کشور برای مهاجرت کدام است؟ کدام کشور ارزانترین راه مهاجرت به اروپا است؟

ما سعی داریم در این مقاله با در نظر گرفتن شرایط ایرانیان، چندین راه برای مهاجرت راحت و ارزان به اروپا معرفی کنیم. همچنین راه‌هایی مناسب برای اخذ اقامت کل اتحادیه اروپا را به شما نشان خواهیم داد.

در این مقاله کم هزینه ترین روش‌ها برای مهاجرت به اروپا (شرایط ۲۰۲۰) را با توجه به شرایط کشور مقصد بررسی خواهیم کرد.

* این مقاله در پاییز ۱۳۹۸ ویرایش مجدد شده و مرتباً به روز می‌گردد.

ارزانترین روش‌ها برای مهاجرت ایرانیان:

در بسیاری از روش‌های مهاجرت، اغلب نیاز دارید غیر از هزینه‌های دریافت اقامت، مبلغ قابل توجهی را برای خرید ملک، سرمایه گذاری، پشتوانه‌های لازم و… به کشور مقصد منتقل نمایید. ولی ما روش‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که هزینه‌های شما را به حداقل برسانند.

روش اول: اخذ اقامت ارزان و مطمئن از کشور اسلواکی (شهروندی کل اروپا):

اخذ اقامت اسلواکی، ثبت شرکت و انجام فعالیت‌های اقتصادی در کشور اسلواکی یکی از ارزانترین راه‌های مهاجرت به اروپا و دریافت اقامت اروپا محسوب می‌شود. ثبت شرکت در اسلواکی هزینه نسبتاً مناسبی دارد و با توجه به سیاست‌های مهاجرتی این کشور، فرآیند پیچیده‌ای در پیش رو متقاضیان وجود ندارد. دریافت اقامت اروپا بدون سرمایه گذاری از طریق اسلواکی، یکی از دلایلی است که این کشور را به یکی از راحت ترین کشورهای اروپا برای مهاجرت و گرفتن اقامت اروپا تبدیل کرده است.

یکی دیگر از مزایا و دلایل مقرون به صرفه بودن مهاجرت به اسلواکی، دریافت اقامت کل حوزه شنگن توسط این روش است. در واقع با اخذ اقامت اسلواکی، هم اجازه اقامت در کل حوزه شنگن را دارید و هم علاوه بر اجازه کار و تحصیل در اسلواکی، اجازه سفر، کار و تحصیل در تمام کشورهای حوزه شنگن اروپا را خواهید داشت.

شما برای ثبت شرکت در کشور اسلواکی نیاز به سرمایه گذاری ندارید. اما برای کارهای ثبتی، بیمه، اجاره نامه، حق‌الوکاله و موارد دیگری که منجر به دریافت اقامت شما می‌گردد، جمعاً در حدود۱۵.۰۰۰ تا ۲۰.۰۰۰ یورو بودجه نیاز دارید.

*** این روش مناسب افرادی است که با خانواده خود قصد مهاجرت و اقامت در اروپا و راه اندازی یک کسب و کار را دارند و شرایط ایشان شامل روش‌های ویزایی و تحصیلی نمی شود ***

جمع بندی روش اول:

با ثبت شرکت در اسلواکی، به شما و تمامی اعضای خانوادتان اقامت (شهروندی) کل اروپا داده می‌شود.

یکی از روش‌هایی که از طریق آن می‌توان اقامت اسلواکی و اقامت کل اتحادیه اروپا را به دست آورد، ثبت شرکت در اسلواکی است. در این روش برخلاف  اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت و سایر روش‌های مشابه، هیچ مبلغی به عنوان حداقل سرمایه گذاری در اسلواکی برای دریافت این اقامت وجود ندارد. در واقع شما قادر به اخذ اقامت اروپا بدون سرمایه گذاری خواهید بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت شرکت در اسلواکی اینجا کلیک کنید.

درباره شرایط زندگی و هزینه‌ها در اسلواکی بیشتر بدانید:

اگر می‌خواهید اطلاعات جدید، کامل و مفیدی را درباره شرایط و هزینه‌های زندگی در کشوری که راحت ترین راه مهاجرت به اروپا را دارد به دست آورید، می‌توانید به مقاله شرایط زندگی در اسلواکی مراجعه نمایید. پس از مطالعه کامل این مطلب، با شرایط زندگی و کار در اسلواکی کاملاً آشنا خواهید شد.

در ادامه، روش‌های دیگر و ارزان تر مهاجرت به اروپا را بررسی می‌کنیم… (شرایط ۲۰۲۰)

اقامت اروپا

روش دوم: دریافت ویزای جستجوی کار آلمان

اگر دعوت نامه کاری در آلمان ندارید، با داشتن این ویزا (که گاهی با نام ویزای کارجویان آلمان نیز شناخته می‌شود) شما ۶ ماه فرصت خواهید داشت تا در این کشور به دنبال شغل مناسب بگردید. اگر در این مدت موفق شوید با کارفرمایی به توافق برسید و با وی قرارداد کاری ببندید، می‌توانید ویزای خود را به ویزای کار آلمان تبدیل کنید و پس از ۳ سال اقامت دائم در این کشور پاسپورت آلمانی دریافت کنید.

با توجه به رشد منفی جمعیت کشور آلمان، دولت این کشور در نظر دارد امکان جستجوی کار را برای متخصصینی که از سطح دانش و مهارت بالا و سابقه کار حرفه‌ای در کشور خود برخوردارند، فراهم کند تا بتواند کمبود نیروی کار متخصص و مورد نیاز خود در آلمان را جبران نماید .

*** این روش بیشتر مناسب متقاضیان جوانی است که دارای مدرک تحصیلی مرتبط با فعالیت حرفه‌ای خود و همچنین رزومه کاری خوب به همراه بیمه تأمین اجتماعی مرتبط با آن کار داشته باشند ***

برای دریافت این ویزا دقیقاً باید چه شرایطی داشت؟

اگر تحصیلات و سابقه شغلی شما مرتبط با مشاغل مورد نیاز در آلمان باشد، واجد شرایط دریافت این نوع ویزا هستید. البته اگر تخصص شما در این لیست نباشد نیز می‌توانید شانس خود را امتحان کنید. (در مقاله اصلی لیست مشاغل مورد نیاز آلمان را آورده ایم)

شرایط دریافت ویزای جستجوی کار آلمان:

 1. داشتن حداقل مدرک لیسانس مرتبط با فعالیت حرفه‌ای (دارای تأییدیه ZAB)
  * مدرک فنی حرفه‌ای به تنهایی قابل قبول نیست.
 2. داشتن سابقه کار خوب (همراه با بیمه تأمین اجتماعی مرتبط با آن کار)
 3. تسلط کافی به زبان آلمانی (حداقل در سطح A2) و یا زبان انگلیسی (حداقل در سطح IELTS 5.5)
  اگر مدرک زبان نداشته باشید، در صورت تسلط نسبی به زبان آلمانی یا انگلیسی هم امکان دریافت این ویزا وجود دارد.

مزایای این ویزا چیست؟

 • مدت زمان نسبتاً کوتاه انجام پروسه
 • عدم الزام به ارائه مدرک زبان
 • داشتن ۶ ماه فرصت برای زندگی و جستجوی کار در آلمان
 • امکان جستجوی کار مناسب در یکی از بهترین کشورهای جهان
 • امکان تبدیل این ویزا به ویزای کار آلمان و دریافت اقامت دائم این کشور
 • هزینه نسبتاً پایین

محدودیت‌ها و معایب این ویزا چیست؟

 • عدم تضمین دریافت این ویزا از سفارت آلمان
 • الحاق خانواده پس از یافتن کار در آلمان
 • عدم امکان تمدید این نوع ویزا
 • عدم امکان تحصیل حتی پس از تبدیل این ویزا به ویزای کار (البته خانواده متقاضی می‌توانند تحصیل رایگان در آلمان داشته باشند)

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای جستجوی کار آلمان اینجا کلیک کلید.

لازم به ذکر است در صورت اضافه شدن روش‌های ارزان و مطمئن دیگر، این مقاله را به روز رسانی خواهیم کرد.

سوالات و نظرات خود را بیان کنید.

 • جواد حزابی:
  اسفند ۱۳۹۸

  با سلام و تشکر از مطالب مفید سایتتون.
  من ۵۱ساله هستم و همسرم هم ۴۸ساله هستن.
  خودم لیسانس برق را دارم. در حال حاضر بخاطر ترفیع که به من داده شده کار مدیریتی انجام میدم اما مهارت بالایی در زمینه تعمیر و نگهداری‌نیرو پست های برق فشار قوی دارم. فرزند بزرگم۱۸ساله هست.فرزند کوچکترهم۹ساله. می خواستم ببینم برای مهاجرت خانوادگی ما کدام روش مناسب تر هست؟
  آیا از طریق تحصیل میشه پسرم را بفرستم و از طریق پسرم ما اقامت بگیریم؟به غیر از این شما خوتان چه نوع اقامتی را پیش نهاد می کنید حدود۷۰۰میلیون هم سرمایه دارم.

  • سهیلا یزدی:
   اسفند ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   میتوانید از طریق روش هایی که منجر به اخذ اقامت میشود مانند ثبت شرکت برای همسر وفرزند۹ ساله خود اقامت بگیرید.گزینه مناسب برای فرزند ۱۸ ساله شما اقدام از طریق ویزای تحصیلی یا دوره زبان است.جهت دریافت مشاوره با موسسه تماس بگیرید.

 • mohammad:
  اسفند ۱۳۹۸

  سلام من ۱۸ سالمه و دیپلم تربیت بدنی رو دارم و میخوام از ایران برم ولی درگیره شرایط کشورام که کدوم کشور واسه زندگی بهتره شرایط خوبی داشته باشه خودم المان و انگلیس رو خیلی دوست ولی گنگم کجا رو انتخاب کنم به نظر شما کجا بهتره؟

  • سهیلا یزدی:
   اسفند ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   در حال حاضر جدای از مسئله دوست داشتن ، باید بتوانید کشوری را پیداکنید که شما شرایط اقدام برای اخذ روش های اقامت آن را داشته باشید.

 • علی:
  بهمن ۱۳۹۸

  سلام ۳۲ ساله و مجرد و لیسانس شیمی و ۱ سال سابقه کار با پرداخت بیمه غیر مرتبط با رشته تحصیلی دارم اررانترین و سریعترین روش مهاجرت برای من چیه ؟

  • سهیلا یزدی:
   بهمن ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   توصیه میکنیم مقاله دوره زبان در مجارستان را مطالعه بفرماییدو جهت دریافت مشاوره تخصصی با موسسه تماس بگیرید.

 • بهروز آقایی:
  بهمن ۱۳۹۸

  سلام من دانشجو رشته کارشناسی عمران هستم دو ترم دیگه لیسانس میگیرم زبان بصورت ترمیک دارم میخونم ۲۳ سالمه حدودا ۱۰۰ میلیون پول دارم برای تحصیل کجارو پیشنهاد میدید با تشکر

 • سروش قاسمی:
  بهمن ۱۳۹۸

  سلام لیسانس صنایع دارم ۲۶ سالمه برای مهاجرت چطور میتونم اقدام کنم؟

  • سهیلا یزدی:
   بهمن ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   جهت پاسخگویی دقیق لطفا با موسسه تماس بگیرید تا با بررسی سایر شرایط لازم ،ارائه خدمات داشته باشیم.

 • نادر:
  دی ۱۳۹۸

  با تقدیم سلام و احترام، بنده با ۵۱ و همسرم با ۳۶ سال سن هر دو دارای مدرک دکترای تخصصی زمین شناسی هستیم. بنده عضو هیات علمی دانشگاه و همسرم دبیر حق التدریس دبیرستان است و یک دختر ۲ ساله داریم. با توجه به فقدان مدرک زبان در حال حاضر و نیز شرایط سنی، چه روش آسانی برای مهاجرت به اروپا پیشنهاد می فرمایید؟ سپاسگزارم.

  • سهیلا یزدی:
   بهمن ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   با توجه به شرایط اعلامی روش تمکن مالی و ثبت شرکت میتواند برای شما مناسب باشد.لطفا مقاله اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت را مطالعه بفرمایید ودر صورت تمایل با موسسه تماس بگیرید.

 • مریم شیرازی:
  دی ۱۳۹۸

  سلام
  من یه خانم ۴۰ ساله با مدرک لیسانس ریاضی دانشگاه شیراز
  ۱۵ سال سابقه دبیری ریاضی دارم
  دو فرزند شش و یازده ساله دارم
  زبانم در حد متوسط
  سرمایه تا یک میلیارد میتونم جور کنم
  با توجه به سن خودم و فرزندانم چه پیشنهادی دارید.شرایط فرزندانم برام دراولویت هست

  • سهیلا یزدی:
   فروردین ۱۳۹۹

   با عرض سلام و احترام
   اقدام از طریق روش های اقامتی مانند ثبت شرکت یا تمکن مالی میتواند با شرایط شما سازگارتر باشد. جهت دریافت مشاوره تخصصی با موسسه تماس بگیرید.

 • مهدی محمدی:
  دی ۱۳۹۸

  سلام و عرض ادب
  بنده ۳۴ ساله متاهل و دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته اقتصاد از دانشگاه تهران هستم. ۹ سال سابقه بیمه دارم . سه سال هم به عنوان مدیر و عضو هیات مدیره در یک شرکت خصوصی مشغول به کار هستم. مدرک زبان ۵٫۵ آیلتس داشتم که تاریخ ان منقضی شده است. بهترین راه مهاجرت برای بنده از چه طریقی است. ؟؟؟؟

  • سهیلا یزدی:
   اسفند ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   امکان اقدام از طریق ویزای جستجوی کارآلمان و ویزای تحصیلی برای شما وجود دارد.در صورت تمایل با موسسه تماس بگیرید.

 • Mahrokh:
  دی ۱۳۹۸

  سلام وقتتون بخیر.من دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران هستم.میخواستم ببینم راهی هست تا از طریق تحصیل مهاجرت کنم؟

  • سهیلا یزدی:
   دی ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   لطفا با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان ما با اخذ اطلاعات لازم شما را راهنمایی کنند.

 • محمد:
  دی ۱۳۹۸

  عرض سلام و ادب.
  بنده ۲۷ سالمه،مدرک کارشناسی حسابداری از دانشگاه سراسری شیراز،مدرک زبان آیلتس ۵.۵،بدون سابقه کار،هدفم مهاجرت ارزان قیمت هست،اولویتم هم کاره،چه راهی رو پیشنهاد میفرمایید؟

  • سهیلا یزدی:
   دی ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   با توجه به اینکه فاقد سابقه کار هستید اقدام از طریق ویزای کار به شما توصیه نمیشود. پیشنهاد میکنیم مقاله دوره زبان در مجارستان و دوره زبان در فرانسه را مطالعه بفرمایید.شانس شما برای دریافت ویزای تحصیلی یا دوره زبان خوب است.

 • مهدی:
  دی ۱۳۹۸

  سلام
  ۲۸ سالمه ارشد عمران ژئوتکنیک دارم با سابقه کار
  ۳ سالم زبان انگلیسی تدریس کردم
  ۵۰ میلیون نهایتا سرمایه داشته باشم
  جایی یا روشی رو که بشه کاری اقدام کرد پیشنهاد مکنید؟
  دوره زبان چقدر تمکن مالی مخواد؟
  ممنون

  • سهیلا یزدی:
   دی ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   توصیه میکنیم مقاله ویزای جستجوی کار آلمان را مطالعه بفرمایید و در صورت تمایل با موسسه تماس بگیرید.
   جهت اقدام از طریق ویزای دوره زبان در حال حاضر (۲۰۱۹) ارائه گواهی با مبلغ ۸۰۰۰ یورو به سفارت لازم است.

 • محمد پورعلی:
  دی ۱۳۹۸

  سلام و خسته نباشید…
  من تقریبا به زبان انگلیسی مسلط هستم و میتونم خوب صحبت کنم رشتم حسابداریه و دیپلم هستم و وارد دانشگاه شدم اما بیشتر دوست دارم برای کار به کشوری برم با سرمایه چهل تا پنجاه میلیون چه پیشنهادی میکنید علاقم بیشتر به کار هست؟

  • سهیلا یزدی:
   دی ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   پیشنهاد ما برای شما اقدام از طریق ویزای تحصیلی یا ویزای دوره زبان است.

 • مجتبی:
  آذر ۱۳۹۸

  سلام من ۲۹سالمه مجرد هستم مدرک کاردانی دارم رشته حقوق ثبتی تا ۱۰۰میلیون میتونم هزینه کنم شغلم پایه یک هست راننده تقریبا چهار سال بیمه تامین اجتماعی دارم میخوام هر جور شده خارج بشم اگه با این شرایط قانونی بتونم اقدام کنم خیلی خوبه. لطفا راهنمایی بفرمائید

 • Lili:
  آذر ۱۳۹۸

  سلام من یک دختر سی ساله مجرد با مدرک فوق لیسانس خصوصی هستم.
  و حدود شش سال سابقه تدریس زبان انگلیسی در سطح متوسط.
  و سرمایه به اندازه صد میلیون دارم.
  قصد مهاجرت به دانمارک دارم ایا امکان پذیره؟
  و اینکه شما کدوم کشور رو پیشنهاد میکنید

 • ش. س.:
  آذر ۱۳۹۸

  سلام من مردی ۴۵ ساله هستم مدرک موسیقی علمی کاربردی دارم اما مدرکم مربوط به دوره اول این دانشگاست که معادل است نه خود لیسانس. سال هاست تدریس موسیقی کلاسیک به صورت کاملا حرفه ای می کنم و در این زمینه تالیف وترجمه هم داشتم. همسرم مترجم فرانسه هستند و دو کودک یازده و یک ساله دارم چه روشی را برای مهاجرت به خانواده ی ما پیشنهاد می کنید؟

  • سهیلا یزدی:
   بهمن ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   در صورتی که بتوانید در در زمینه تخصص خود کار فرما پیدا کنید،اقدام از طریق ویزای کار به شما پیشهناد میشود. میتوانید از طریق سایت های معتبر کاریابی از در خواست های کار نسبت به تخصص خود در کشورهای موردنظرتان اطلاعات کسب کنید. همچنین اقدام از طریق روش های اقامتی مانند ثبت شرکت نیز میتواند برای شما مناسب باشد. توصیه میکنیم مقالات ویزای کارآلمان و اخذ اقامت اسلواکی با ثبت شرکت را مطالعه بفرمایید.

 • Ali mahdavi:
  آذر ۱۳۹۸

  سلام من ۲۳ سالمه دیپلم مجرد با سرمایه ۳۰،۴۰ ملیون. جایی یا راهی و پیشنهاد میدید شما با این شرایط؟

  • سهیلا یزدی:
   آذر ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   با توجه به اطلاعاتی که ذکر کردیدو میزان سرمایه اعلامی در حال حاضر پیشنهاد خاصی برای شما بزرگوار نداریم.

 • عسل:
  آذر ۱۳۹۸

  باسلام وخسته نباشید
  من یه دختر۲۲ساله هستم با مدرک کارشناسی مامایی از دانشگاه شیراز و سرمایه ۱۰۰میلیون و ۱سال سابقه کار
  چه پیشنهادی واسم دارید؟

  • سهیلا یزدی:
   آذر ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   اقدام از طریق ویزای تحصیلی یا ویزای دوره زبان میتواند با توجه شرایط اعلامی برای شما مناسب باشد.در صورت تمایل با موسسه تماس بگیرید.

 • وحید:
  آذر ۱۳۹۸

  با سلام بنده ۲۵ ساله هستم مدرک تحصیلی دیپلم دارم سابقه بیمه و مدرک زبان ندارم مجرد هستم سرمایه من ۱۵۰ میلیونه شما کدام کشور رو پیشنهاد می کنید البته به جز روش تحصیلی خواهش می کنم راهنماییم کنید سپاسگزارم

  • سهیلا یزدی:
   آذر ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   توصیه میکنم مقاله ویزای دوره زبان مجارستان را مطالعه بفرمایید. در حال حاضر پیشنهادی برای شما نداریم.

 • مبینا:
  آذر ۱۳۹۸

  سلام من یه دختر ۱۸ ساله هستم و رشتم تجربی هستش هنوز وارد دانشگاه نشدم
  قصد مهاجرت دارم اما بودجه زیادی ندارم و به شدت علاقه دارم هر چه زودتر برم
  و اصلا دیگه نمیتونم اینجا بمونم
  میتونم مدرک‌ زبانم رو بگیرم میشه کمک کنید باید چه کاری انجام‌بدم‌

  • سهیلا یزدی:
   آذر ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   لطفا با موسسه تماس بگیرید تا مشاوران ما شرایط شما را جهت اخذ ویزای تحصیلی بررسی نمایند.

 • علیرضا فیوضی:
  آذر ۱۳۹۸

  سلام و وقتتون بخیر

  من دوستی دارم متولد ۲۹ آذر ۱۳۷۳ ، دارنده مدرک بین المللی TRX و قهرمان کشور در رشته رزمی کونگ فو توآ که در همین رشته رزمی ، داوری و مربیگری درجه ۳ رو هم دارا میباشد
  مدرک تحصیلی لیسانس نرم افزار کامپیوتر رو هم دارد .

  مهاجرت برای دوستم به چه روشهایی امکانپذیر هست ؟ و بهترین و کم هزینه ترینش کدوم راه هست ؟

  باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.