50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

مشاوره مهاجرت با 50٪ تخفیف (زمستانه)

50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

رزرو وقت مشاوره رزرو وقت

آوسبیلدونگ هتلداری (درآمد و شرایط کار هتلداری در آلمان 2023)

germany Flag

اگر به هتلداری علاقه‌مندید و دوست دارید تجربه‌ی اشتغال در این رشته در اروپا را داشته باشید، دوره آوسبیلدونگ هتلداری آلمان بهترین انتخاب برای شماست. شما با شرکت در دوره آوسبیلدونگ هتلداری آلمان از مزایای متعددی مثل آموزش علمی و عملی همزمان، کسب درآمد طی کارآموزی و اخذ مدرک معتبر پس از فارغ‌التحصیلی بهره‌مند می‌شوید و این در حالی است که آینده‌ی این رشته در آلمان روشن است. در این مقاله با ارائه شرح مفصلی درباره آوسبیلدونگ هتلداری آلمان سعی داریم به سوالات شما پاسخ دهیم؛ سوالاتی مانندِ:

 • کارآموزان هتلداری در آلمان چقدر درآمد دارند؟
 • آوسبیلدونگ هتلداری چقدر طول می‌کشد؟
 • شرایط و مراحل ثبت نام در آوسبیلدونگ آلمان به چه صورت است؟
 • حقوق و درآمد هتلداری در آلمان چقدر است؟
 • مسیر آینده‌ی فارغ‌التحصیلان آوسبیلدونگ هتلداری چگونه است؟
فهرست
به دلیل تغییر شرایط کار در اروپا، پس از اپیدمی کرونا این فرایند بسیار سخت تر از گذشته شده و از لیست خدمات موسسه سروش فردا خارج شده است. راهکارهای جایگزین بهتری وجود دارند که می توانید از مشاورین ما جویا شوید.

آیا شما هم شرایط این روش را دارید؟

✅ بررسی آوسبیلدونگ هتلداری

آوسبیلدونگ هتلداری در آلمان یک دوره جامع و کامل برای افرادیست که به کار در هتل، برنامه‌ریزی و رهبری یک تیم علاقه‌مندند. در این دوره شما به آموزش علمی و همچنین کاراموزی هتلداری در آلمان می‌پردازید تا با کسب دانش و تجربه‌ی عملی، تمامی مهارت‌های لازم را در این عرصه به دست آورید. خوب است بدانید که دانشجویان همزمان با کاراموزی در دوره هتلداری در آلمان، درآمد خواهند داشت و همین امر باعث جذب متقاضیانی از سراسر دنیا شده است. در این مقاله سعی کرده‌ایم شرحی کامل از آوسبیلدونگ مدیریت هتلداری در آلمان ارائه دهیم؛ پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

دوره هتلداری در آلمان
River-Cruise

1. دوره هتلداری در آلمان

دوره آوسبیلدونگ هتلداری در آلمان، یک دوره تحصیل دوگانه (Dual Study) است که به دانشجو فرصت تحصیل علمی و عملی همزمان را می‌دهد. در این دوره شما ضمن یادگیری اصول هتلداری، در عمل در یک هتل کار و فعالیت در هر دپارتمان را تجربه می‌کنید.

برخی از مهم‌ترین موضوعات آموزشی در این دوره به شرح زیر است:

 • اصول اولیه‌ی هتلداری
 • حسابداری
 • مدیریت شرکت و کارمندان
 • ارتباط با مشتری
 • اجرای اصول بازاریابی
قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

2. مزایای کاراموزی هتلداری در آلمان

مزایای متعددی شامل حال متقاضیان آوسبیلدونگ و کارآموزی هتلداری در آلمان می‌شود که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • امکان پیاده‌سازی آموزش‌های تئوری در عمل و کسب تجربه کاری
 • ایجاد یک رزومه کامل از نظر تحصیلی و کاری
 • دریافت درآمد ماهانه طی کاراموزی هتلداری در آلمان
 • امکان استخدام در آلمان پس از فارغ‌التحصیلی و تعدد فرصت‌های شغلی

در بخش بعدی مقاله به سراغ شرایط آوسبیلدونگ هتلداری در آلمان می‌رویم. همراه ما بمانید.

مدیریت هتلداری در آلمان
Landau-in-der-Pfalz,-Deutschland

3. شرایط آوسبیلدونگ هتلداری در آلمان

برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ هتلداری در آلمان باید حداقل 18 ساله باشید و مدرک دیپلم خود را در روزمه‌تان پیوست کنید. هر چه نمرات شما بالاتر باشد، شانس اخذ پذیرش نیز برایتان افزایش می‌یابد.

از دیگر شرایط آوسبیلدونگ هتلداری آلمان، مهارت‌های زبانی است. تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی به دلیل نوع کار و نیاز به ارتباطات با مشتریان و مسافران، برای شرکت در این دوره الزامی است و حتی گاهی آشنایی با یک زبان دیگر مانند اسپانیایی برای شما امتیاز محسوب می‌شود.

توجه داشته باشید که برخی از دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو در آوسبیلدونگ هتلداری آزمون ورودی برگزار می‌کنند و قبولی در این آزمون یکی از شرایط شرکت در دوره خواهد بود.

4. افراد مناسب برای دوره اوسبیلدونگ هتلداری

اگر هدفتان از شرکت در دوره هتلداری در آلمان، اشتغال در این زمینه است باید ویژگی‌های شخصیتی زیر را داشته باشید تا بتوانید در کار خود موفق عمل کنید و اشتیاقتان را از دست ندهید:

 • مهارت برنامه‌ریزی
 • روابط عمومی قوی
 • قدرت تحلیل و بررسی
 • توانایی انجام چند کار به صورت همزمان

اگر می‌خواهید بدانید درآمد کاراموزی هتلداری در آلمان چقدر است، ادامه مقاله را از دست ندهید و همراه ما بمانید.

آوسبیلدونگ هتلداری در آلمان
Berlin-Busy-Street

5. طول دوره Ausbildung هتلداری

آوسبیلدونگ مدیریت هتلداری در آلمان سه سال و نیم به طول می‌انجامد و از 7 ترم تشکیل شده است. این مدت تحصیلی کاملاً میان آموزشی تئوری و عملی تقسیم می‌شود و عموماً دانشجویان پس از یک هفته تحصیل تئوری به یک هفته کار در هتل مشغول می‌شوند یا حتی این تقسیم‌بندی در روزهای هفته صورت می‌گیرد.

توجه داشته باشید که در برخی دانشگاه‌ها، آموزش تئوری می‌تواند به صورت آنلاین انجام شود.

6. حقوق و درآمد اوسبیلدونگ هتلداری

دانشجویان طی دوره کاراموزی مدیریت هتلداری در آلمان درآمد ماهانه خواهند داشت و هر چه ترم تحصیلی آن‌ها بالاتر برود، مبلغ دریافتی‌شان نیز افزایش می‌یابد. درآمد در نظر گرفته شده برای این دانشجویان با توجه به هتلی که در آن کار می‌کنند و همچنین فدرالی که هتل در آن واقع شده است، تغییر می‌کند اما در یک تخمین کلی می‌توان حقوق و درآمد دانشجویان آوسبیلدونگ هتلداری در آلمان را برابر با مقادیر زیر دانست:

 1. اولین سال تحصیل: 500 یورو در ماه
 2. دومین سال تحصیل: 600 یورو در ماه
 3. سومین سال تحصیل: 700 یورو در ماه
 4. شش ماه نهایی تحصیل: 800 یورو در ماه

آوسبیلدونگ رشته‌های دیگر مرتبط با هتلداری نیز درآمدی نزدیک به مبالغ مذکور (از 500 تا 1300 یورو) خواهند داشت.

همراه ما باشید تا آینده‌ی هتلداری در آلمان را بررسی کنیم.

کاراموزی هتلداری در آلمان
Tempelhof,-Berlin,-Deutschland
قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

7. آینده آوسبیلدونگ هتلداری در آلمان

پس از فارغ‌التحصیلی در دوره دوره آوسبیلدونگ و اخذ مدرک کارشناسی این رشته دو راه پیشِ رو دارید:

 1. ادامه تحصیل
 2. کاریابی

شما می‌توانید به ادامه تحصیل رشته هتلداری در آلمان بپردازید و مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کنید و از طرف دیگر با توجه به تجربه‌ای که طی کارآموزی خود به دست آورده‌اید، می‌توانید اشتغال را انتخاب کنید و ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهید.

توجه داشته باشید که:
1. مدیر هتل رابط بین بخش اجرایی و اداری هتل است بنابراین تمام هتل‌ها به حضور فعال و موثر او نیاز دارند پس چشم‌انداز شغلی برای فارغ‌التحصیلان آوسبیلدونگ این رشته مناسب است.
2. با اخذ مدرک کارشناسی ارشد مدیریت هتلداری، حوزه‌ی فعالیت و مسئولیت‌های خود را افزایش خواهید داد.

8. درآمد مدیریت هتلداری در آلمان

شما با مدرک و سِمَت مدیریت هتلداری می‌توانید در بخش‌های مختلفی مشغول به کار شوید و عموماً درآمدی نزدیک به 2500 یورو در ماه به دست آورید. توجه داشته باشید که این درآمد با افزایش سابقه کار شما، بیشتر می‌شود و حتی به 4500 یورو در ماه نیز می‌رسد.

ادامه تحصیل در رشته مدیریت هتلداری و اشتغال در آلمان با مدرک بالاتر می‌تواند در درآمد شما تاثیر به‌سزایی داشته باشد.

در آخرین بخش از مقاله شرایط ثبت نام در آوسبیلدونگ هتلداری آلمان را بیان می‌کنیم. از اینکه در این مقاله همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

Leipzig,-Deutschland
Leipzig,-Deutschland

9. نحوه ثبت نام و مدارک لازم جهت آوسبیلدونگ هتلداری در آلمان

اگر به دنبال ثبت نام آوسبیلدونگ هتلداری آلمانید، قبل از هر اقدامی باید دانشگاه ارائه‌دهنده این دوره را پیدا کنید و سپس مدارک خود را برای اخذ پذیرش ارسال نمایید. برخی از مهم‌ترین مدارک مشترک بین موسسات و دانشگاه‌های دوره هتلداری آلمان عبارتند از:

 • مدارک شناسایی
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • رزومه
 • مدارک زبان

10. تجربه دانشجویان Ausbildung هتلداری

در سایت رسمی آوسبیلدونگ، دانشجویان رشته مدیریت هتلداری تجربه‌های خود را نوشته‌ و اکثراً بر صمیمیت فضا و پویایی کار تاکید کرده‌اند. در کنار مزایایی مثل تنوع کارها، کسب تجربه در تمامی دپارتمان‌ها و عدم یکنواختی دروس و کار، به این نکته نیز اشاره شده است که گاهی مسئولین آموزش کارآموزان صبوری کافی برای انتقال تجربه، شرح وظایف و پاسخگویی به سوالات را ندارند.

نکته‌ی قابل توجه در یکی از این تجربه‌ها این است که برای مدیریت هتلداری باید آمادگی کار در محیطی را داشته باشید که دیگران تعطیلاتشان را در آن می‌گذرانند.

جمع بندی

Conclusion

شما به عنوان دانشجو و همچنین فارغ‌التحصیل دوره آوسبیلدونگ هتلداری در آلمان می‌توانید از مزایای متعددی بهره‌مند شوید. دانشجویان این دوره، هتلداری را به صورت حرفه‌ای یاد می‌گیرند و با توجه به درآمد ماهانه‌ی دریافتی نگرانی برای هزینه زندگی در این کشور ندارند و فارغ‌التحصیلان با بازار کار مناسب در آلمان مواجهند ضمن آنکه امکان ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها برایشان فراهم است.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۳:۳۰