50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

مشاوره مهاجرت با 50٪ تخفیف (زمستانه)

50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

رزرو وقت مشاوره رزرو وقت

آوسبیلدونگ مکانیک خودرو (مهاجرت مکاترونیک‌ها + درآمد2023)

germany Flag

آوسبیلدونگ مکانیگ خودرو برای علاقه‌مندان این رشته پلی به سمت اشتغال و زندگی در آلمان و اروپا می‌سازد. شما با شرکت در این دوره نه تنها با بهترین کیفیت آموزش مدارک معتبر مکانیکی خودرو را دریافت می‌کنید بلکه سابقه کارآموزی و تجربه کاری را به رزومه‌تان می‌افزایید و همین امر مسیر استخدام به عنوان مکانیک خودرو در آلمان را برایتان هموار می‌کند. همچنین درآمدی که دانشجویان طی کارآموزی به دست می‌آورند، از مزایای دوره آوسبیلدونگ مکانیک خودروست. با ما در این مقاله همراه باشید تا شرح مفصلی درباره این دوره ارائه دهیم و پاسخگوی سوالات شما باشیم؛ سوالاتی مانندِ:

 • مهاجرت به آلمان با آوسبیلدونگ مکانیک خودرو چه مزایایی دارد؟
 • دوره آوسبیلدونگ مکانیک خودرو چقدر زمان می‌برد؟
 • درآمد دانشجویان طی کارآموزی مکانیک خودرو چقدر است؟
 • آیا امکان استخدام در آلمان پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ مکانیک خودرو وجود دارد؟
 • بازار کار شغل مکانیک خودرو در آلمان چگونه است؟
فهرست
به دلیل تغییر شرایط کار در اروپا، پس از اپیدمی کرونا این فرایند بسیار سخت تر از گذشته شده و از لیست خدمات موسسه سروش فردا خارج شده است. راهکارهای جایگزین بهتری وجود دارند که می توانید از مشاورین ما جویا شوید.

آیا شما هم شرایط این روش را دارید؟

✅ بررسی آوسبیلدونگ مکانیک خودرو

آوسبیلدونگ مکانیک خودرو یا مکاترونیک یکی از روش‌های اصلی مهاجرت مکانیک خودرو به آلمان است چرا که هم سطح دانش کافی و هم تجربه‌ی کاری را در اختیار متقاضی می‌گذارد. شما با شرکت در دوره مکانیک خودرو در آلمان در یک دوره تحصیلی دوگانه شرکت می‌کنید و در ازای کارآموزی خود درآمد ماهانه خواهید داشت. شانس زیاد استخدام مکانیک خودرو در آلمان با دوره اوسبیلدونگ و همچنین شرایط مناسب شغل مکانیک خودرو در آلمان برای دوره پس از فارغ‌التحصیلی، از مهم‌ترین مزایای شرکت در آوسبیلدونگ مکانیک خودرو به شمار می‌روند. اگر به دنبال جزئیات بیشتر درباره این دوره هستید، با ما در این مقاله همراه باشید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

استخدام مکانیک خودرو در آلمان
Munich-02,-Germany

1. روش‌های مهاجرت مکانیک خودرو به آلمان

مهاجرت مکانیک خودرو به آلمان از روش‌های مختلفی می‌تواند انجام شود. برای مثال شما با اخذ ویزای کاری می‌توانید به آلمان مهاجرت و در این رشته کار کنید اما این روش نیازمند داشتن دانش اولیه و حتی سابقه کار است. پرسش اینجاست که اگر مکانیکی خودرو را بلد نباشیم، چطور می‌توانیم مهاجرت کنیم؟

تحصیل آکادمیک و دانشگاهی در رشته‌های مرتبط نیز یکی از روش‌های مهاجرت مکانیک خودرو به آلمان است اما آیا پس از فارغ‌التحصیلی امکان استخدام مکانیک خودرو در آلمان وجود دارد؟ به این سوال نمی‌توان جواب قطعی داد اما به طور معمول یکی از شرایط استخدام تجربه کار یا کارآموزی مکانیک است.

آوسبیلدونگ مکانیک خودرو نیز یکی از روش‌های مهاجرتی است که می‌تواند کمبودهای دو روش دیگر را جبران کند. شما در این دوره هم آموزش تئوری مکانیک خودرو را می‌گذرانید و هم با کارآموزی، تجربه به دست می‌آورید.

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

2. دوره مکانیک خودرو در آلمان

دوره آوسبیلدونگ مکانیک خودرو در آلمان یک دوره تحصیلی دوگانه (Dual study) است که به آموزش تئوری مکانیکی در مدارس یا دانشگاه‌ها می‌پردازد و دوره عملی را در کارگاه‌های مکانیکی برگزار می‌کند. متقاضیان این دوره می‌توانند در پنج بخش مختلف مشغول به تحصیل و کارآموزی شوند:

 • تکنولوژی خودروهای سواری
 • فناوری خودروهای تجاری
 • تکنولوژی موتورسیکلت
 • تکنولوژی سیستم و ولتاژ بالا
 • فناوری بدنه

توجه داشته باشید که:
1. آموزش اصول اولیه در تمام این پنج شاخه یکسان است و تنها در سال آخر تحصیل دروس تغییر می‌کند.
2. در این دوره برخی دروس مدرسه‌ای مانند ریاضی و فیزیک نیز آموزش داده می‌شود و یادگیری آن‌ها برای مکانیک خودرو ضروریست.

با مدرک پایان دوره دبیرستان و دیپلم می‌توانید تقاضای خود برای شرکت در دوره مکانیک خودرو در آلمان را ثبت کنید. بنابراین تنها کافیست حداقل 18 ساله باشید تا واجد شرایط آوسبیلدونگ مکانیک خودرو شوید.

مزایا و طول دوره مکانیک خودرو موضوعات بخش بعدی مقاله‌اند.

دوره مکانیک خودرو در آلمان
Berlin-Busy-Street

3. مزایای اوسبیلدونگ مکاترونیک

کسب تجربه کاری که می‌تواند منجر به استخدام شما به عنوان مکانیک خودرو در آلمان شود، مهم‌ترین مزیت دوره آوسبیلدونگ مکانیک خودرو به شمار می‌رود چرا که با این استخدام، شما ویزای کاری دریافت می‌کنید. در واقع آوسبیلدونگ مکانیک خودرو به این روش مهاجرت مکانیک خودرو به آلمان را ممکن می‌کند.

از دیگر مزایای این دوره نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش با کیفیت بالا و یادگیری تضمینی
 • تعدد فرصت‌های شغلی آینده
 • اعتبار مدرک دریافتی پس از ‌فارغ‌التحصیلی

4. طول دوره Ausbildung مکانیک خودرو

آوسبیلدونگ مکانیک خودرو حدود سه سال و نیم زمان می‌برد و با آزمون نهایی تمام می‌شود. این آزمون در دو مرحله، یکی در پایان سال دوم تحصیل و یکی از پس از اتمام کامل دوره، برگزار می‌شود.

آموزش علمی این دوره به مباحثی مانند آشنایی با اجزای خودرو، خدمات مشتری، چیستی سیستم‌های فنی خودرو، آشنایی با عیوب مختلف و شیوه تحلیل آن می‌پردازد. مباحث دوره عملی را نیز می‌توانید در جدول زیر ببینید:

سال تحصیلمباحث آموزشی
سال اول1. نحوه صحیح کارکرد خودرو
2. شناخت سیستم‌های خودرو
3. چگونگی راه‌اندازی یا قطع سیستم‌ها
4. آزمایش عملکرد سیستم‌ها
5. اصول جداسازی، تعمیر و مونتاژ قطعات خودرو
سال دوم1. شیوه نگهداری و بررسی سیستم خودرو
2. چگونگی رفع هر خرابی
3. کار همسو با نیاز مشتری
سال سوممباحث آخرین سال تحصیل را شاخه‌ی انتخابی شما تعیین می‌کند.

اگر به دنبال برآوردی از درآمد آوسبیلدونگ مکانیک خودرو در آلمانید، بخش بعدی مقاله را از دست ندهید.

مهاجرت مکانیک خودرو به آلمان
Berlin

5. حقوق و درآمد اوسبیلدونگ مکانیک خودرو

کارآموز دوره آوسبیلدونگ مکانیک خودرو درآمدی ماهانه بین 706 تا 1047 یورو دریافت خواهد کرد. جزئیات بیشتر درآمد دانشجو در هر سال تحصیلی را در فهرست زیر آورده‌ایم:

 • اولین سال تحصیل: 706 تا 1047 یورو در ماه
 • دومین سال تحصیل: 745 تا 1102 یورو در ماه
 • سومین سال تحصیل: 820 تا 1199 یورو در ماه
 • شش ماه آخر تحصیل: 860 تا 1264 یورو در ماه

این مبالغ تقریبی‌اند و بسته به نوع شرکت و قرارداد شما و همچنین شاخه‌ی فعالیتتان تغییر می‌کنند.

6. شغل مکاترونیک در آلمان

بعد از تمام این مطالب خوب است که به یک سوال اساسی پاسخ دهیم: مکانیک خودرو آلمان چگونه شغلی است؟

یک مکانیک خودرو در آلمان عموماً در مکانیکی‌ها، کارگاه‌ها یا فروشگاه‌های مربوط به خودرو به مدت 35 تا 40 ساعت در هفته کار می‌کند.

اگر به شغل مکانیک خودرو در آلمان فکر می‌کنید، در نظر داشته باشید که گاهی ممکن است تمام روزهای هفته را بدون تعطیلی کار کنید.

آینده‌ی شغلی مکانیک خودرو در آلمان عموماً باحرفه‌ای‌تر شدن در کار و کسب سابقه‌ی کاری به دست می‌آید و فرصت‌های چندانی برای ادامه تحصیل در این رشته وجود ندارد اما همواره می‌توانید در دروسی مثل اکترومکانیک و مهندسی صنایع مشغول تحصیل شوید.

مکانیک خودرو آلمان چقدر درامد دارد؟ پاسخ سوال خود را در ادامه مقاله خواهید یافت. همراه ما بمانید.

شغل مکانیک خودرو در آلمان
قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

7. وظایف مکانیک

مکانیک خودرو با وظایف متعددی از جمله عیب‌یابی خودرو، تعمیر و نگهداری خودرو و همچنین مقاوم‌سازی آن روبه‌روست اما اگر بخواهیم جزئی‌تر حرف بزنیم، باید به موارد زیر به عنوان برخی از وظایف مکانیک‌ها اشاره کنیم:

 • توانایی استفاده از سیستم‌های پیشرفته برای عیب‌یابی
 • تعویض قطعه‌ی خراب یا تعمیر خودرو
 • بازرسی و اطمینان از درست بودن خودرو

8. درآمد مکانیک خودرو در آلمان

درآمد یک مکانیک خودرو در آلمان عموماً مبلغی بین 2000 تا 3000 یورو در ماه خواهد بود و به طور متوسط یک مکانیک خودرو حقوق 2500 یورویی در ماه دریافت می‌کند.

خوب است بدانید که:
1. عواملی مانند قرارداد توافقی، اندازه و منطقه‌ی محل کار و همچنین سابقه کاری فرد تاثیر به‌سزایی در حقوق مکانیک خودرو در المان دارد.
2. بسته به قوانین محل کار ممکن است عیدی و پاداش نیز دریافت کنید.

مکانیک‌هایی که سابقه‌ی کاری بالاتری دارند ممکن است درآمدی نزدیک به 3200 تا 4500 یورو در ماه به دست آورند.

9. افراد مناسب برای شغل مکانیک در آلمان

استخدام به عنوان مکانیک خودرو در آلمان برای شما مناسب است اگر:

 • در کار با دست مهارت دارید
 • به کار در حوزه الکترونیک و خودرو علاقه‌مندید
 • مسائل فنی را درک می‌کنید

در آخرین بخش مقاله ضمن ذکر شیوه ثبت‌نام در آوسبیلدونگ مکاترونیک، تجربه برخی از دانشجویان این دوره را ذکر می‌کنیم. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

Elbphilharmonie-Hamburg,-Hamburg,-Germany

10. ثبت نام در آوسبیلدونگ مکانیک خودرو

پس از پیدا کردن دانشگاه یا موسسه مناسب برای اوسبیلدونگ مکانیک خودرو در المان، باید با توجه وبسایت موسسه مدارک لازم را جمع‌آوری و سپس ارسال کنید. برخی از این مدارک عبارتند از:

 • رزومه
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک شناسایی
 • انگیزه‌نامه

11. تجربه دانشجویان Ausbildung مکانیک خودرو

محیطی صمیمی و امن که اجازه یادگیری بهتر و سوال پرسیدن را به دانشجویان می‌دهد و همچنین تنوع مسئولیت‌های سپرده شده به آن‌ها در کنار تنوع مدل خودروها از جمله مواردیست که اکثر دانشجویان دوره مکانیک خودرو در آلمان به آن اشاره کرده‌اند. شرایط خوب پرداخت و حتی پرداخت پاداش در ازای کیفیت بالای کار کارآموزان نیز از ویژگی‌های برخی کمپانی‌های این دوره است.

جمع بندی

Conclusion

اگر به شغل مکانیکی علاقه‌مندید، با شرکت در آوسبیلدونگ این رشته به صورت همزمان هم مدرک معتبر دریافت می‌کنید، هم تجربه کاری به دست می‌آورید، هم احتمال استخدام در آینده را برای خود افزایش می‌دهید و پس از استخدام به اقامت اروپا می‌رسید. پس این دوره را از دست ندهید و نگران هزینه‌ها هم نباشید چرا که کارآموزی مکانیک خودرو در آلمان با درآمد ماهانه همراه است.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۳:۳۰