50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

مشاوره مهاجرت با 50٪ تخفیف (زمستانه)

50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

رزرو وقت مشاوره رزرو وقت

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان (+ حقوق فیزیوتراپی 2023)

germany Flag

اگر علاقه‌مند به رشته فیزیوتراپی هستید و دوست دارید این رشته را در اروپا یاد بگیرید و مشغول به کار در آن شوید، دوره‌های آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. شما با شرکت در این دوره‌ها، فیزیوتراپی را به صورت علمی و عملی یاد می‌گیرید و می‌توانید از حقوق و مزایای دوره نیز برخوردار شوید. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم به تمامی سوالات شما درباره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان پاسخ دهیم. برخی از این پرسش‌ها عبارتند از:

 • شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان چه مزایایی دارد؟
 • شرایط شرکت در آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان به چه صورت است؟
 • دوره اوسبیلدونگ فیزیوتراپی چقدر زمان می‌برد؟
 • آیا آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان با حقوق و درآمد همراه است؟
 • چگونه در دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان ثبت نام کنیم؟

 

فهرست
به دلیل تغییر شرایط کار در اروپا، پس از اپیدمی کرونا این فرایند بسیار سخت تر از گذشته شده و از لیست خدمات موسسه سروش فردا خارج شده است. راهکارهای جایگزین بهتری وجود دارند که می توانید از مشاورین ما جویا شوید.

آیا شما هم شرایط این روش را دارید؟

✅ بررسی آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان به آموزش این رشته به صورت علمی و عملی می‌پردازد. شما تنها با داشتن مدرک دیپلم، واجد شرایط آوسبیلدونگ فیزیوتراپی می‌شوید و می‌توانید برای شرکت در این دوره اقدام کنید. از مهم‌ترین مزایایی که منجر به جذب روزافزون علاقه‌مندان فیزیوتراپی به دوره کارآموزی می‌شود، حقوق و درآمد آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان است که می‌تواند خیال متقاضیان را از شیوه پرداخت هزینه‌های زندگی راحت کند. در این مقاله سعی کرده‌ایم اطلاعاتی جامع در خصوص نحوه ثبت نام آوسبیلدونگ فیزیوتراپی و شرایط آن را در اختیار متقاضیان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان

دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان که معادل آن در زبان آلمانی Physiotherapeut / Physiotherapeutin
Ausbildung است، یکی از روش‌های مهاجرتی مناسب برای کسانی که به رشته فیزیوتراپی علاقه‌مندند، به شمار می‌رود. دوره آوسبیلدونگ آلمان، یک دوره آموزشی دوگانه (Dual) است و آموزش تئوری و عملی در آن به صورت همزمان پیش می‌روند. به عبارت دیگر، متقاضیان این دوره ضمن شرکت در کلاس‌های آموزشی جهت یادگیری مباحثی مانند چگونگی معاینه بیمار، روش‌های درمانی مناسب، شناخت آسیب‌های احتمالی و برنامه‌ریزی درمان، باید 1600 ساعت آموزش عملی را بگذرانند و تجربه کار کسب کنند.

آموزش علمی در مدارس حرفه‌ای آلمان (Vocational School) و آموزش عملی در بیمارستان‌ها یا کلینیک‌های درمانی صورت می‌گیرد.

اگر به دنبال آشنایی با مزایای دوره اوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

شرایط و نحوه ثبت نام آوسبیلدونگ فیزیوتراپی
Elbphilharmonie-Hamburg,-Hamburg,-Germany
قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

2. مزایای دوره Ausbildung فیزیوتراپی

شما با شرکت در دوره اوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان از مزایای متعددی بهره‌مند می‌شوید و همین مزایا را می‎‌توان دلیلی بر افزایش تقاضای مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ فیزیوتراپی دانست. برخی از این مزیت‌ها عبارتند از:

 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی تخصصی
 • عدم وجود محدودیت سنی
 • افزایش احتمال استخدام فیزیوتراپیست در آلمان از طریق آوسبیلدونگ
 • تقویت رزومه‌ی تحصیلی و کاری به صورت همزمان

به خاطر داشته باشید که با موفقیت در آوسبیلدونگ و سپس کاریابی در آلمان، ویزای آوسبیلدونگ فیزیوتراپی شما تبدیل به ویزای کاری می‌شود و شما می‌توانید برای دریافت اقامت آلمان و در نتیجه اروپا اقدام کنید.

3. شرایط آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

شرایط سختی برای آوسبیلدونگ فیزیوتراپی تعریف نشده است و اکثر افرادی که مشتاق اشتغال در این رشته‌اند، می‌توانند در دوره اوسبیلدونگ شرکت کنند؛ عدم محدودیت سنی آوسبیلدونگ آلمان یکی از مثال‌های خوب برای ساده بودن شرایط این دوره است. از مهم‌ترین شرایط آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان می‌توان به داشتن حداقل مدرک دیپلم یا گواهی پایان دوره 10 ساله تحصیلی اشاره کرد.

سطح زبان مورد نیاز برای کارآموزی فیزیوتراپی در آلمان مانند تمام دوره‌های آوسبیلدونگ (آوسبیلدونگ مامایی آلمان، آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان و …) است. به عبارت دیگر شما باید بتوانید به راحتی به زبان آلمانی صحبت و در نتیجه با بیمار خود ارتباط برقرار کنید.

دوره کارآموزی (اوسبیلدونگ) فیزیوتراپی آلمان چقدر طول می‌کشد؟ حقوق و درآمد این دوره چقدر است؟ پاسخ سوالات خود را در بخش بعدی مقاله بیابید.

حقوق و درآمد آوسبیلدونگ فیزیوتراپی
Train-Station-of-the-Airport-of-Friedrichshafen

4. طول دوره اوسبیلدونگ فیزیتوتراپی آلمان

دوره Ausbildung فیزیوتراپی معمولاً بین 3 تا 4 سال به طول می‌انجامد. در ادامه برخی دروس تئوری برای هر سال تحصیلی را ذکر می‌کنیم:

 • سال اول تحصیل: آناتومی (آشنایی با استخوان‌ها و ماهیچه‌های بدن انسان) و فیزیولوژی (چگونگی فعالیت بدن انسان)
 • سال دوم تحصیل: آسیب‌شناسی (اصطلاحات پاتولوژی، علل بیماری و پیشرفت آن، نشانه‌های بیماری) و تکنیک‌های درمانی (به عنوان مثال استفاده از حرارت)
 • سال آخر تحصیل: پیشگیری (تمرین‌های پیشگیری و شیوه‌ی تقویت ماهیچه‌ها) و توانبخشی (بازگرداندن عملکرد طبیعی بدن)

تمامی تکنیک‌های فیزیوتراپی را در آموزش عملی دوره کارآموزی فیزیوتراپی آلمان (Ausbildung) یاد می‌گیرید.

5. حقوق و درآمد آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

به طور عمومی دوره‌های آوسبیلدونگ آلمان با حقوق و درآمد هفتگی یا ماهانه همراهند اما رشته فیزیوتراپی، با توجه به پررنگ‌تر بودن بحث آموزش تئوری در آن، می‌تواند استثنا باشد. تعیین حقوق و درآمد آوسبیلدونگ فیزیوتراپی با موسسه‌ی تحصیلی و محل کارآموزی شماست؛ همانطور که ممکن است حقوقی به شما تعلق نگیرد، این احتمال وجود دارد که 990 یورو برای سال اول تحصیل، 1045 یورو برای سال دوم و 1120 یورو برای سال سوم دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی دریافت نمایید.

در آخرین بخش از مقاله، پس از ذکر درآمد فیزیوتراپ‌ها در آلمان، به شرح نحوه ثبت نام آوسبیلدونگ فیزیوتراپی می‌پردازیم. از اینکه همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان
Illuminated-artwork-Molecule-Man-above-the-river-Spree

حقوق و درآمد فیزیوتراپ‌ها پس از فارغ‌التحصیلی در آلمان

دو عامل اصلی درآمد یک فیزیوتراپ را در آلمان تعیین می‌کنند:

 • ایالتی که در آن مشغول به کار و زندگی هستید.
 • موسسه‌ای که در آن استخدام شده‌اید.

بر اساس فاکتورهای مذکور، شما به عنوان فیزیوتراپ در آلمان حقوق و درآمدی بین 1900 تا 2400 یورو در ماه دریافت می‌کنید. با افزایش تجربه کاری، این مبلغ می‌تواند به 2700 یورو در ماه برسد.

توجه داشته باشید که هزینه زندگی در آلمان را مبلغی نزدیک به 816.33 یورو در ماه (برای فرد مجرد) تخمین می‌زنند.

6. نحوه ثبت نام و مدارک لازم جهت آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

نحوه ثبت نام آوسبیلدونگ فیزیوتراپی کاملاً به موسسه آموزشی و کارآموزی شما بستگی دارد. بنابراین در وهله اول، باید یکی از موسسات آلمان را انتخاب کنید و سپس به مطالعه کامل و دقیق وبسایت موسسه انتخابی خود بپردازید. در نهایت، شرایط و مدارک لازم کارآموزی فیزیوتراپی در آلمان را فراهم و برای موسسه خود ارسال کنید. برخی از مدارک عمومی مشترک بین اکثر موسسات کارآموزی آلمان، عبارتند از:

 • آخرین مدرک تحصیلی
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • مدارک شناسایی

خوب است بدانید که گواهی سلامت یکی از مهم‌ترین مدارک لازم جهت آوسبیلدونگ فیزیوتراپی به شمار می‌رود و شما برای تکنیک‌های فیزیوتراپی، نیاز به یک بدن سالم و قوی دارید.

جمع بندی

Conclusion

دوره‌های آوسبیلدونگ یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی به شمار می‌روند چرا که شما در این دوره‌ها اولاً در رشته محبوب خود تحصیل و کار می‌کنید، ثانیاً آموزش علمی و عملی را به صورت همزمان در پیش می‌گیرید. دوره‌های آوسبیلدونگ فیزیوتراپی نیز تمامی این مزایا را دارند ضمن آنکه بدون مدرک تحصیلی مقاطع بالا، به متقاضیان بین‌المللی با مدرک دیپلم پذیرش می‌دهد. به خاطر داشته باشید که احتمال داشتن درآمد طی دوره و همچنین کاریابی پس از فارغ‌التحصیلی از آوسبیلدونگ فیزیوتراپی بالاست.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۳:۳۰