50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

مشاوره مهاجرت با 50٪ تخفیف (زمستانه)

50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

رزرو وقت مشاوره رزرو وقت

آوسبیلدونگ طراحی لباس2023 (تحصیل رایگان+درآمد طراحان مد)

germany Flag

طراحی مد و لباس یکی از رشته‌های پرطرفدار این روزهاست و آلمان با ارائه دوره آوسبیلدونگ این رشته سعی دارد متخصصانی با بالاترین و به‌روزترین سطح دانش و همچنین مهارت عملی طراحی لباس تربیت کند. شما با شرکت در آوسبیلدونگ طراحی لباس آلمان رزومه‌ای قوی برای خود می‌سازید و می‌توانید آینده‌ی شغلی‌تان را تضمین کنید. درآمد این رشته خصوصاً با کسب تجربه‌ی کاری، مناسب است و می‌تواند پلی به سمت آرزوهای بزرگ‌تر شما گردد. ما در این مقاله سعی داریم به سوالات کسانی که به اخذ مدرک معتبر طراحی لباس از اروپا علاقه‌مندند، پاسخ دهیم؛ سوالاتی از قبیلِ:

 • شرکت در دوره آوسبیلدونگ طراحی لباس چه مزایایی دارد؟
 • شرایط شرکت در دوره آوسبیلدونگ آلمان به چه صورت است؟
 • هزینه دوره آوسبیلدونگ طراحی لباس چقدر است؟
 • آینده‌ی شغلی و درآمد طراحی لباس در آلمان چگونه است؟
 • چگونه در آوسبیلدونگ طراحی لباس ثبت نام کنیم؟
فهرست
به دلیل تغییر شرایط کار در اروپا، پس از اپیدمی کرونا این فرایند بسیار سخت تر از گذشته شده و از لیست خدمات موسسه سروش فردا خارج شده است. راهکارهای جایگزین بهتری وجود دارند که می توانید از مشاورین ما جویا شوید.

آیا شما هم شرایط این روش را دارید؟

✅ بررسی آوسبیلدونگ طراحی لباس

آوسبیلدونگ طراحی لباس می‌تواند آینده‌ی شما را به عنوان کسی که به این رشته علاقه دارد، بسازد. شما طی این دوره آموزش طراحی لباس با مدرک بین المللی را به صورت تئوری و عملی می‌گذرانید و آماده‌ی فعالیت در شغل طراحی لباس در آلمان می‌شوید. اگرچه آوسبیلدونگ این رشته برای دانشجویان درآمدی ندارد، درآمد طراحی لباس در آلمان برای فعالان این رشته مناسب است و شما می‌توانید در زمینه‌های مختلف با درآمدهای متفاوت مشغول به کار شوید. در این مقاله شرحی مفصل درباره اوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان ارائه می‌دهیم و شما را با جزئیات آن آشنا می‌کنیم پس همراه ما بمانید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

اوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان
Illuminated-artwork-Molecule-Man-above-the-river-Spree

1. دوره آوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان

در دوره  طراحی لباس در آلمان شما در کلاس‌های آموزشی شرکت می‌کنید و مباحث اولیه و اساسی طراحی لباس و دوخت را در حالی یاد می‌گیرید که شرایط کارآموزی و تجربه‌ی کار و زندگی‌ یک طراح لباس برایتان فراهم است.

توجه داشته باشید که:
1. آموزش دروس عمومی مانند زبان آلمانی یا انگلیسی و اقتصاد نیز در برنامه تحصیلی دانشجویان آوسبیلدونگ طراحی لباس قرار دارد.
2. دوره‌های تکمیلی برای فارغ‌التحصیلان آوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان وجود دارد که می‌توانند دانش شما را در هر زمان به‌روز کنند.

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

2. مزایای Ausbildung طراحی لباس

آموزش طراحی لباس در آلمان مزایای مختلفی را برای دانشجویان خود به ارمغان می‌آورد. برخی از مهم‌ترین مزایای دوره اوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان عبارتند از:

 1. امکان تحصیل رایگان دوره و بهره‌مندی از بورسیه یا وام دانشجویی
 2. یادگیری همزمان علمی و عملی طراحی لباس
 3. آموزش طراحی لباس با مدرک بین المللی و معتبر
 4. فرصت‌های شغلی متعدد برای فارغ‌التحصیلان دوره طراحی لباس
 5. مناسب بودن درآمد طراحی لباس در آلمان

یکی از مهم‌ترین مزایای آوسیلدونگ طراحی لباس، امکان شرکت در دوره‌های کارآموزی مرتبط با دوخت و خیاطی است و این به معناست که شما نه تنها مدرک طراحی لباس دریافت می‌کنید بلکه مدارک بین‌المللی دوخت نیز به دست می‌آورید.

شرایط شرکت در دوره آوسبیلدونگ طراحی لباس را در ادامه مقاله بخوانید.

آموزش طراحی لباس با مدرک بین المللی
Romer-town-hall-Germany-Frankfurt-am-Main

3. شرایط آوسبیلدونگ طراحی لباس

موسسات برگزار کننده دوره آوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

 1. موسساتی که شرط تجربه کاری یا مدرک تحصیلی مرتبط با طراحی لباس را برای پذیرش دانشجو در نظر گرفته‌اند.
 2. موسساتی که بدون هیچ محدودیتی دانشجو می‌پذیرند و دریافت مدرک دیپلم دانشجو برایشان کافیست.

افرادی که سابقه کار، گواهی مهارت‌هایی مثل خیاطی و برش یا حتی مدرک تحصیلی مربوط به طراحی لباس دارند، انتخاب‌های بیشتری پیشِ رویشان است اما این مسئله نباید نگرانی برای سایر دانشجویان ایجاد کند چرا که موسسات دسته دوم پذیرای آن‌ها خواهند بود.

خوب است بدانید که شرایط جزئی‌تر اخذ پذیرش مانند آزمون ورودی نیز بر اساس موسسه تعیین می‌شود بنابراین پیش از هر اقدامی باید وبسایت دانشگاه انتخابی خود را به دقت مطالعه کنید.

4. افراد مناسب برای دوره طراحی مد در آلمان

آموزش طراحی لباس با مدرک بین المللی مناسب کسانی است که:

 • مهارت خوبی در طراحی روی کاغذ دارند
 • آخرین اخبار و تغییرات صنعت مد و فشن را دنبال می‌کنند
 • انتقادپذیرند و با دریافت نظرات منفی دست از کار نمی‌کشند
 • می‌توانند استرس بالای کار و گاهی رقابت را تحمل کنند

5. طول دوره Ausbildung طراحی لباس

دوره آوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان بین 2 تا 3 سال زمان می‌برد و در این دوره دانشجویان یاد می‌گیرند چطور ایده‌های نو در صنعت مد و فشن خلق کنند. در کلاس‌های عملی نیز تمامی اصول کار طراحی لباس از کشیدن الگو با مداد تا استفاده از به‌روزترین نرم‌افزارهای کامپیوتری به دانشجویان آموزش داده می‌شوند.

به خاطر داشته باشید که دوره‌های طراحی لباس فقط به ایده‌پردازی بسنده نمی‌کنند و با دوره کارآموزی خیاطی و آموزش استفاده از انواع چرخ‌ها به شما کمک می‌کنند تا ایده‌هایتان را به واقعیت تبدیل کنید و طرحتان را روی پارچه پیاده سازید.

هزینه اوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان چقدر است؟ آیا امکان آموزش رایگان طراحی لباس با مدرک بین المللی وجود دارد؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه مقاله بیابید.

شغل طراحی لباس در آلمان

6. هزینه آموزش طراحی لباس با مدرک بین المللی

دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها و موسسات دولتی آلمان شوند، دوره آوسبیلدونگ و کارآموزی  طراحی لباس در آلمان را به رایگان خواهند گذراند اما تحصیل در مراکز خصوصی آلمان، شهریه‌ای متناسب با نوع موسسه و شهر محل تحصیل در پی خواهد داشت. در یک تخمین کلی، هزینه‌ی این دانشگاه‌ها را مبلغی بین 300 تا 400 یورو در ماه به اضافه‌ی هزینه‌ی ثبت‌نام و امتحانات در نظر گرفته‌اند. همچنین اگر بخواهید پس از فارغ‌التحصیلی برخی دوره‌های تکمیلی را بگذرانید باید مبلغی بین 50 تا 500 یورو به عنوان شهریه بپردازید.

توجه داشته باشید که دوره‌های آوسبیلدونگ در آلمان غالباً با پرداخت حقوق و درآمد ماهانه همراهند اما این مزیت شامل حال اوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان نمی‌شود و این رشته نه در دسته تحصیلات دوگانه (Dual Study) که در دسته اصطلاحاً مدرسه‌ای (Schulische Ausbildung) قرار دارد. بنابراین شما درآمدی برای طراحی لباس در آلمان طی دوره آموزشی خود نخواهید داشت.

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

7. کمک‌هزینه اوسبیلدونگ طراحی مد در آلمان

اگر به دلیل هزینه‌ها برای انتخاب دوره طراحی لباس آلمان تردید دارد، نگران نباشید. روش‌های مختلفی برای مدیریت هزینه آموزش طراحی لباس وجود دارد. برای مثال شما می‌توانید از حمایت مالی BAföG استفاده کنید.

BAföG (مخفف Bundesausbildungsförderungsgesetz: قانون کمک‌آموزشی فدرال) به افرادی که در موسسات رسمی آموزشی آلمان برای اولین بار مشغول به تحصیل می‌شوند، از نظر مالی کمک می‌کند و بازپرداختی نیز به همراه ندارد.

توجه داشته باشید که مبلغ دقیق این کمک‌هزینه را شرایط دانشجو تعیین می‌کند.

وام‌های دانشجویی نیز همواره در دسترس دانشجویان قرار دارند اما بر خلاف BAföG دانشجویان موظف به بازگرداندن این مبلغند.

در آخرین بخش از مقاله به سراغ آینده شغلی طراحی لباس در آلمان و همچنین شیوه ثبت نام در دوره آوسبیلدونگ این رشته می‌رویم. از اینکه همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

درآمد طراحی لباس در آلمان
Reichstag-Building,-Berlin,-Germany

8. شغل طراحی لباس در آلمان

طراحان مد و لباس می‌توانند پس از تکمیل آموزش طراحی لباس و با دریافت مدرک بین المللی مشغول به فعالیت در کمپانی‌های پوشاک و دوخت شوند. همچنین مسیر کار مستقل و دریافت سفارش کار برای این متخصصان وجود دارد. خوب است بدانید که شما با مدرک خود می‌توانید در حوزه طراحی لباس سینما و تئاتر نیز مشغول به فعالیت شوید و آینده‌ی خود را در این مسیر بسازید.

9. درآمد طراحی لباس در آلمان

درآمد طراحان لباس در آلمان وابسته به محل کار شماست. در سال‌های اول کار شما به عنوان طراح لباس درآمدی بین 1500 تا 2000 یورو در ماه خواهید داشت و با افزایش سابقه‌ی کاری درآمد شما به 2500 تا 3500 یورو در ماه می‌رسد.

هزینه زندگی در آلمان 814  یورو در ماه خواهد بود و یک طراح لباس هزینه‌های کاری مرتبط را نیز باید به این مبلغ اضافه کند.

10. ثبت نام Ausbildung طراحی مد در آلمان

برای ثبت نام آوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان باید مدارک لازم را با توجه به موسسه یا دانشگاه انتخابی‌تان تکمیل کنید. برخی از مهم‌ترین مدارک که بین اکثر دانشگاه‌ها مشترک است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انگیزه‌نامه
 • رزومه
 • آخرین مدرک تحصیلی

خوب است بدانید که بسیاری از دانشگاه‌ها از متقاضیان اوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان نمونه کار دریافت می‌کنند.

جمع بندی

Conclusion

اگر در رویاهایتان خود را در قله طراحی مد و لباس می‌بینید و می‌خواهید موفقیت‌های زیادی در این رشته به دست آورید، دوره آوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان بهترین شرایط آموزشی با بالاترین کیفیت و معتبرترین مدارک را برایتان فراهم کرده است. با شرکت در دوره آوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای مناسب یا حتی به رایگان مدرک این رشته را دریافت کنید و در همین کشور مشغول به کار شوید.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۳:۳۰