50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

مشاوره مهاجرت با 50٪ تخفیف (زمستانه)

50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

رزرو وقت مشاوره رزرو وقت

آوسبیلدونگ حسابداری 2023 (درآمد حسابداری + آینده شغلی)

germany Flag

دوره آوسبیلدونگ حسابداری می‌تواند انتخابی مناسب برای کسانی باشد که به این رشته علاقه‌مندند و همچنین دوست دارند به اروپا مهاجرت کنند. با این دوره ضمن اخذ مدرک معتبر حسابداری، تجربه‌ی کاری کسب می‌کنید و می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی، در آلمان استخدام شوید و به این شکل به اقامت برسید. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم دوره آوسبیلدونگ حسابداری آلمان را مفصلاً شرح دهیم و به سوالات شما درباره شرایط این رشته در آلمان پاسخ دهیم. برخی از این سوالات عبارتند از:

 • شرکت در دوره اوسبیلدونگ حسابداری آلمان چه مزایایی دارد؟
 • شرایط شرکت در دوره آوسبیلدونگ حسابداری به چه صورت است؟
 • درآمد آوسبیلدونگ و حسابداری در آلمان چقدر است؟
 • شرایط زندگی در آلمان برای حسابداران چگونه است؟
 • مدارک لازم برای آوسبیلدونگ حسابداری آلمان کدامند؟
فهرست
به دلیل تغییر شرایط کار در اروپا، پس از اپیدمی کرونا این فرایند بسیار سخت تر از گذشته شده و از لیست خدمات موسسه سروش فردا خارج شده است. راهکارهای جایگزین بهتری وجود دارند که می توانید از مشاورین ما جویا شوید.

آیا شما هم شرایط این روش را دارید؟

✅ بررسی آوسبیلدونگ حسابداری

آوسبیلدونگ حسابداری یکی از بهترین روش‌های آموزش حسابداری در آلمان به شمار می‌رود. این دوره حسابداری در المان ضمن آموزش علمی و عملی به متقاضیان، درآمدی برایشان به همراه دارد که پرداخت هزینه‌های زندگی را آسان می‌کند. به خاطر داشته باشید که امکان استخدام حسابدار در آلمان از طریق آوسبیلدونگ وجود دارد و درآمد حسابداری در آلمان مناسب است. با ما در این مقاله همراه باشید تا تمام جزئیات درباره دوره آوسبیلدونگ حسابداری در المان را در اختیارتان قرار دهیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

آموزش حسابداری در آلمان
Berlin-Tv-Tower

1. دوره آوسبیلدونگ حسابداری المان

یکی از دوره‌های آموزش حسابداری در آلمان، دوره آوسبیلدونگ حسابداری است. دوره حسابداری در المان به آموزش علمی و عملی این رشته می‌پردازد و شما به عنوان دانشجوی این رشته هم سر کلاس‌های آموزشی تئوری می‌نشینید و هم در شرکت یا موسسه مرتبط، مشغول به کارآموزی می‌شوید تا بتوانید آنچه در فرمول‌ها و تئوری یاد گرفته‌اید، در عمل پیاده کنید. بنابراین تحصیل در دوره Ausbildung حسابداری آلمان به صورت دوگانه (Dual Study) خواهد بود.

در دوره آوسبیلدونگ حسابداری با اعداد و ارقام، مدیریت آن‌ها و مسئولیت‌های کوچک و بزرگ یک حسابدار آشنا می‌شوید.

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

2. مزایای مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ حسابداری

دوره Ausbildung حسابداری مزایای متعددی را برای دانشجویان به ارمغان می‌آورد که از جمله مهم‌ترینِ آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کسب تجربه کاری همزمان با تحصیل تئوری
 • عدم نیاز به گذراندن دوره کارآموزی پس از پایان دوره و در زمان استخدام
 • کاریابی راحت در آلمان با رزومه‌ی به دست آمده

توجه داشته باشید که استخدام در آلمان با دوره اوسبیلدونگ حسابداری، ویزای اوسبیلدونگ شما را به ویزای کاری تغییر می‌دهد و مسیر شما را برای دریافت اقامت آلمان و اروپا هموار می‌کند.

اگر می‌خواهید بدانید شرایط حسابداری در آلمان چگونه است، ادامه مقاله را از دست ندهید.

دوره حسابداری در آلمان
Elbphilharmonie-Hamburg,-Hamburg,-Germany

3. قوانین حسابداری در آلمان

یک حسابدار در آلمان مسئولیت زیادی دارد و باید مطابق با قوانین تعریف‌شده برای حسابداران (با توجه به نوع شرکت) کارها را پیش ببرد. برخی از قوانینی که دولت و شرکت‌ها پس از استخدام حسابدار در آلمان انتظار دارند رعایت شوند، عبارتند از:

 • ارائه‌ی صورت‌های مالی به صورت واضح و قابل فهم
 • تحویل صورت‌های مالی شامل تمامی اموال و دارایی‌ها
 • حسابداری بر مبنای تعهد و درستی
 • ارزیابی دارایی‌ها بر اساس بهای تمام‌شده

4. شرایط آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان

اگر حداقل 18 ساله باشید، واجد شرایط شرکت در دوره حسابداری در المان هستید و می‌توانید با گذراندن این دوره تا 21 سالگی مدرک تحصیلی خود (کارشناسی حسابداری) و تجربه‌ی کاری را همزمان به دست آورید. در واقع شما برای این دوره حداقل به مدرک دیپلم نیاز دارید و هر چقدر نمراتتان بالاتر باشد، احتمال قبولی نیز برایتان افزایش می‌یابد.

توجه داشته باشید که دوره اوسبیلدونگ آلمان غالباً به زبان آلمانی برگزار می‌شوند بنابراین تسلط به این زبان یکی از شرایط آوسبیلدونگ حسابداری به شمار می‌رود.

5. افراد مناسب برای دوره اوسبیلدونگ حسابداری

رشته حسابداری و دوره کارآموزی آن در آلمان برای کسانی مناسب است که:

 1. به جهان اعداد و کار با آن‌ها علاقه‌مندند.
 2. در مباحث مرتبط به علوم اقتصاد و درک و تفسیر آن‌ها مستعدند.
 3. مسئولیت زیاد در شغل آینده اذیتشان نمی‌کند.

6. طول دوره Ausbildung حسابداری

دوره آوسبیلدونگ حسابداری المان مانند سایر دوره‌های تحصیل دوگانه حدود سه سال زمان می‌برد و به طور کلی از شش ترم آموزش تئوری و کارآموزی عملی تشکیل شده است.

حقوق و درآمد آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان چقدر است؟ درآمد حسابداری در آلمان چگونه است؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه مقاله بیابید.

استخدام حسابدار در آلمان
Train-Station-of-the-Airport-of-Friedrichshafen
قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

7. حقوق و درآمد اوسبیلدونگ حسابداری 

درآمد آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان وابسته به عوامل مختلفی است. برای مثال درآمد کارآموز این دوره در کمپانی‌های بزرگ غرب آلمان بیشتر از شرکت‌های کوچک شرق آلمان خواهد بود. همچنین نوع قرارداد در شرکت و این مسئله که شرکت مطابق با قرارداد اوسبیلدونگ کلی تعریف‌شده کار می‌کند یا قرارداد مستقل دارد، تغییر می‌کند اما اگر بخواهیم تقریبی از درآمد عمومی دانشجویان اوسبیلدونگ حسابداری آلمان ارائه دهیم، به جدول زیر می‌رسیم:

سال تحصیلحقوق و درآمد آوسبیلدونگ حسابداری (به یورو)
سال اول1300
سال دوم1500
سال سوم1700

8. درآمد حسابداری در آلمان

حسابداران در آلمان بسته به شرکت طرف قرارداد و همچنین سابقه‌ی کاری خود درآمد متفاوتی خواهند داشت. در یک تخمین کلی در آمد حسابداری برای تازه‌کارها از 2000 تا 3500 یورو شروع می‌شود و با افزایش سابقه کار ممکن است به 7000 یورو در ماه نیز برسد.

خوب است بدانید که با ادامه تحصیل و اشتغال در رشته حسابداری با مدرک کارشناسی ارشد می‌توانید درآمد خود در حسابداری را به 10000 یورو در ماه برسانید.

با توجه به هزینه زندگی در آلمان که معادل 814 یورو در ماه در نظر گرفته می‌شود، شما با درآمد کارآموزی و سپس شغل حسابداری می‌توانید به راحتی به کار و زندگی در آلمان بپردازید و رفاه را در این کشور تجربه کنید.

در آخرین بخش از مقاله چگونگی ثبت نام کارآموزی حسابداری آلمان را شرح می‌دهیم. از اینکه در این مقاله همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

درآمد حسابداری در آلمان
Berlin-Oberbaum-bridge-in-Berlin-Germany

9. نحوه ثبت نام و مدارک لازم جهت آوسبیلدونگ حسابداری

برای ثبت‌نام در دوره Ausbildung حسابداری، پیش از هر چیز باید موسسه و شرکت اوسبیلدونگ را پیدا کنید و سپس به مطالعه شرایط آوسبیلدونگ حسابداری در وبسایت آن‌ها بپردازید. تکمیل و ارسال مدارک نیز یکی از مراحل ثبت‌نام اوسبیلدونگ حسابداریست. برخی از مدارک مشترک بین موسسات عبارتند از:

 • آخرین مدرک تحصیلی
 • رزومه
 • مدارک شناسایی
 • انگیزه‌نامه

10. تجربه دانشجویان Ausbildung حسابداری

بر اساس گفت‌وگوهای انجام‌شده در سایت رسمی آوسبیلدونگ آلمان، تعدادی از دانشجویان اعلام کرده‌اند که از انتخاب این دوره راضی بودند و فضای دوستانه‌ی کمپانی‌های انتخابی‌شان برای کارآموزی در کنار آموزش‌های کارآمد به آن‌ها کمک شایانی کرده است. هیجان‌انگیز، کاربردی و چالش‌برانگیز صفاتی است که یکی از دانشجویان به دوره کارآموزی و آموزش دوگانه حسابداری در آلمان نسبت داده است. همچنین دانشجویان، یادگیری برنامه‌ریزی و مدیریت اعداد و ارقام طی دوره را یکی از مفیدترین آموزه‌ها معرفی کرده‌اند.

جمع بندی

Conclusion

دوره آوسبیلدونگ حسابداری آلمان به شما کمک می‌کند رزومه‌ای قوی از نظر کاری و تحصیلی در رشته‌ای مورد نیاز تمام شرکت‌ها در سراسر دنیا بسازید و همچنین با کاریابی ساده در آلمان پس از فارغ‌التحصیلی به اقامت این کشور و اروپا برسید. داشتن درآمد طی دوره کارآموزی و همچنین مناسب بودن درآمد حسابداران در آلمان از جمله مزایایی به شمار می‌روند که می‌توانند منجر به جذب داشجویان به این دوره شوند.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۳:۳۰