100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

آوسبیلدونگ برنامه نویسی آلمان 2024(+✅درآمد+بهترین زبان+شرایط)

germany Flag

با توجه به نیاز روزافزون جهان به علم کامپیوتر و برنامه نویسی و همچنین اشتیاق جوانان به یادگیری و فعالیت در این زمینه، دوره آوسبیلدونگ برنامه نویسی تبدیل به یکی از دوره‌های پرطرفدار آوسبیلدونگ در آلمان شده است. طی این دوره متقاضیان به آموزش علمی و عملی مباحث مرتبط با برنامه نویسی می‌پردازند و پس از فارغ‌التحصیلی آماده‌اند تا مشغول به کار شوند. داشتن درآمد طی تحصیل و اعتبار مدارک نیز از دیگر دلایل جذب دانشجویان به این دوره است. در این مقاله شرح مفصلی برای دوره آوسبیلدونگ برنامه نویسی آلمان نوشته‌ایم تا به سوالات شما پاسخ دهیم؛ سوالاتی مانندِ:

 • شرایط دوره آوسبیلدونگ آلمان به چه صورت است؟
 • دوره آوسبیلدونگ برنامه نویسی آلمان چه مزایایی دارد؟
 • حقوق و درآمد آوسبیلدونگ برنامه نویسی آلمان چقدر است؟
 • شرایط اشتغال به عنوان برنامه نویس در آلمان پس از فارغ‌التحصیلی چگونه است؟
 • درآمد برنامه‌نویسان در آلمان چقدر است؟

✅ بررسی آوسبیلدونگ برنامه نویسی آلمان

آوسبیلدونگ برنامه نویسی آلمان، یکی از بهترین دوره‌های کارآموزی آلمان است و دانشجویان زیادی به دلایل متعدد از جمله شرایط مناسب و ساده‌ی آوسبیلدونگ برنامه نویسی، جذب این دوره شده‌اند. شما با فارغ‌التحصیلی در دوره آوسبیلدونگ برنامه نویسی، می‌توانید به راحتی جذب بازار کار این کشور شوید و خوب است بدانید که درآمد برنامه نویسی در آلمان، درآمد قابل توجهی است. در این مقاله سعی کرده‌ایم با ذکر تمام جزئیات درباره آوسبیلدونگ برنامه نویسی در آلمان بر اساس معتبرترین منابع مانند ausbildung.de، راهنمای جامعی برای شما باشیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

Reichstag-Building,-Berlin,-Germany
Reichstag-Building,-Berlin,-Germany

1. رشته و شغل برنامه نویسی چیست؟

رشته برنامه نویسی، یک رشته فنی و تخصصی مرتبط با کامپیوتر است که برای تحصیل آن اولاً باید به کار با کامپیوتر و پشت میزنشینی علاقه داشته باشید و ثانیاً ریاضی و تکنیک‌های آن برایتان جذاب باشد.

طی دوره تحصیل و همچنین برای تضمین موفقیت آینده خود، باید با مهم‌ترین زبان های برنامه نویسی آشنا باشید؛یعنی:

 • 1. Java
 • 2. Python
 • 3. PHP
 • 4. C
 • 5. C++

بهترین زبان های برنامه نویسی در آلمان را می‌توان زبان‌های (1.) جاوااسکریپت (JavaScript)، (2.) جاوا (Java) و همچنین (3.) پایتون (Python) دانست.

به عنوان برنامه نویس در یک شرکت، شما باید بتوانید بر اساس نیازهای تعریف شده، برنامه‌های کامیپوتری را توسعه دهید و به‌روز کنید. تسلط به زبان‌های برنامه نویسی و سایر ابزارها و تکنیک‌ها، شرط موفقیت یک برنامه نویس به شمار می‌رود.

ادارات مرتبط با کامپیوتر و نرم‌افزار، دپارتمان‌های IT (فناوری اطلاعات) در شرکت‌های کوچک و بزرگ و همچنین کار مستقل یا پروژه‌ای از جمله انتخاب‌های یک برنامه‌نویسند.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. دوره آوسبیلدونگ برنامه نویسی چیست؟

در دوره آوسبیلدونگ برنامه نویسی، دانشجویان به تحصیل علمی و عملی این رشته می‌پردازند و اصطلاحاً دانش تئوری و کاربردی لازم را در تحصیل دوگانه (Dual Study) به دست می‌آورند. در این دوره، تکنیک‌های برنامه نویسی، زبان‌های برنامه‌نویسی و ابزارهای لازم برای این رشته معرفی و آموزش داده می‌شوند و شما با حضور در کمپانی‌های بزرگ یا کوچک به عنوان کارآموز، با مسیری که یک پروژه‌ی برنامه نویسی طی می‌کند، همراه می‌شوید و تجربه کاری کسب می‌کنید.

مزایا و شرایط آوسبیلدونگ برنامه نویسی آلمان را در بخش بعدی مقاله بخوانید.

شرایط آوسبیلدونگ برنامه نویسی در آلمان

3. مزایای Ausbildung برنامه نویسی آلمان چیست؟

مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ برنامه نویسی مزایای متعددی به همراه دارد که در ادامه برخی از مهم‌ترینِ آن‌ها را ذکر می‌کنیم:

 • کسب همزمان مدرک تحصیلی و بازار کار به دلیل تحصیل تئوری و کاربردی طی اوسبیلدونگ
 • کسب درآمد طی دوره آوسبیلدونگ و پرداخت هزینه‌های زندگی در آلمان با آن
 • امکان کاریابی در بهترین کمپانی‌های آلمانی پس از فارغ‌التحصیلی
 • مناسب بودن بازار کار و همچنین درآمد برنامه نویسی در آلمان

توجه داشته باشید که شما با کاریابی در آلمان پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ، ویزای آوسبیلدونگ برنامه نویسی خود را تبدیل به ویزای کاری خواهید کرد و این مسیر، شما را به اقامت آلمان و در نتیجه اقامت اروپا می‌رساند.

4. شرایط آوسبیلدونگ برنامه نویسی آلمان چگونه است؟

شما به عنوان متقاضی دوره آوسبیلدونگ برنامه نویسی در آلمان، با شرایط پیچیده‌ای مواجه نیستید و شرایط اساسی را موسسه انتخابی شما و همچنین شرکتی که کارآموزی خود را در آن می‌گذارنید، تعیین می‌کنند اما به طور کلی سطح زبان مورد نیاز برای کارآموزی برنامه نویسی در آلمان با تسلط بر زبان انگلیسی و آلمانی برابری می‌کند. در واقع شما برای رشته برنامه نویسی به زبان انگلیسی و برای برقراری ارتباط به زبان آلمانی نیاز دارید.

شما در هر سنی که باشید، از سن تحصیل در دبیرستان گرفته تا دانشجوی مقاطع مختلف، می‌توانید در دوره Ausbildung برنامه نویسی شرکت کنید. به عبارت دیگر محدودیت سنی آوسبیلدونگ برنامه نویسی آلمان نمی‌تواند مانع حضور شما در این دوره شود.

اگر می‌خواهید بدانید درآمد اوسبیلدونگ برنامه نویسی در آلمان چقدر است، ادامه مقاله را از دست ندهید.

درآمد برنامه نویسی در آلمان

5. دوره اوسبیلدونگ برنامه نویسی چقدر طول می کشد؟

Ausbildung برنامه نویسی، یک دوره‌ی سه ساله است و شما این سه سال را به صورت مدیریت‌شده، در کلاس‌های درس یا شرکت‌های برنامه نویسی می‌گذرانید.

خوب است بدانید که سه ترم اول، در واقع سه ترم مقدماتی است و دروس پایه مانند اصول ریاضی و فنی، جبر خطی یا برنامه نویسی با جاوا آموزش داده می‌شوند اما از ترم چهارم تا ششم، کار به سمت تخصصی شدن می‌رود و شما باید انتخاب کنید که در چه حوزه‌ای آموزش خود را ادامه دهید. برخی این حوزه‌ها عبارتند از:

 • تکنولوژی‌های اینترنت
 • مدیریت پروژه
 • رباتیک
 • توسعه اپلیکیشن‌های تلفن همراه

6. حقوق و درآمد آوسبیلدونگ برنامه نویسی چقدر است؟

یکی از مزایایی که شرایط آوسبیلدونگ برنامه نویسی در آلمان را ایده‌آل می‌کند، داشتن درآمد طی دوره است. جدول زیر، درآمد دانشجویان اوسبیلدونگ برنامه نویسی را نشان می‌دهد:

سال تحصیلدرآمد ماهیانه (به یورو)
سال اول981 تا 1154
سال دوم1029 تا 1187
سال سوم1102 تا 1261

خوب است بدانید مبالغ مذکور به عواملی مثل کمپانی طرف قرارداد شما یا حتی منطقه‌ی تحصیلی‌تان وابسته است.

استخدام برنامه نویس در آلمان از طریق آوسبیلدونگ امکان‌پذیر است اما درآمد برنامه نویسی در آلمان چقدر است؟ پاسخ سوال خود را در بخش بعدی مقاله بیابید.

آوسبیلدونگ برنامه نویسی در آلمان
Garmisch-Partenkirchen,-Germany
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. درآمد برنامه نویسی در آلمان چقدر است؟

درآمد شما به عنوان یک برنامه نویس متخصص در آلمان پس از اتمام دوره کارآموزی این رشته، از 1500 تا 3000 یورو در ابتدای کار شروع می‌شود. با کسب سابقه کاری، این درآمد می‌تواند تا 4200 یورو نیز افزایش یابد. بسته به جایگاه شما در شرکت انتخابی، این مبلغ می‌تواند بیشتر یا کمتر شود.

به خاطر داشته باشید که ورود به بازار کار در آلمان تنها گزینه‌ی شما پس از فارغ‌التحصیلی نیست. شما می‌توانید پس از دریافت مدرک خود، به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر بپردازید.

همچنین در نظر داشته باشید که تنها راه ورود به بازار کار برنامه نویسی در آلمان، دوره های آوسبیلدونگ نیست و شما می‌توانید با کاریابی در آلمان در این رشته مشغول به فعالیت شوید (با ارائه مدارک لازم). ویزایی مانند کارت شانس آلمان حتی شرایط کاریابی حضوری را برای شما فراهم می‌کنند.

8. پردرآمدترین زبان برنامه نویسی در آلمان کدام است؟

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، بهترین زبان‌های برنامه نویسی در آلمان عبارتند از:

 • جاوااسکریپت (JavaScript)
 • جاوا (Java)
 • پایتون (Python)

اما سوال اینجاست که استخدام برنامه نویس در آلمان برای هر یک از این زبان‌ها چقدر درآمد برای او در پی خواهد داشت؟ جدول زیر پاسخگوی این سوال خواهد بود.

زبان برنامه نویسیمتوسط درآمد (در ماه / به یورو)
جاوااسکریپت3660
جاوا3840
پایتون3600

در آخرین بخش از مقاله به نحوه ثبت نام و همچنین ذکر تجربه یکی از دانشجویان اوسبیلدونگ برنامه نویسی آلمان می‌پردازیم. از اینکه همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

دوره آوسبیلدونگ برنامه نویسی

9. نحوه ثبت نام آوسبیلدونگ برنامه نویسی چگونه است؟

در صورتی که واجد شرایط آوسبیلدونگ برنامه نویسی باشید، می‌توانید با جمع‌آوری مدارک لازم جهت آوسبیلدونگ برنامه نویسی درخواست خود را ثبت کنید اما پیش از این مرحله، باید موسسه یا شرکتی همسو با شرایط خود که دوره Ausbildung برنامه نویسی را ارائه می دهد، بیابید چرا که شرایط و مدارک لازم کارآموزی برنامه نویسی در آلمان را همین موسسات تعیین می‌کنند.

برخی از مدارک مشترک میان تمام موسسات آوسبیلدونگ برنامه نویسی در آلمان عبارتند از:

 • مدارک شناسایی
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • گواهی سلامت
 • عکس

10. تجربه اوسبیلدونگ برنامه نویسی چگونه است؟

در سایت رسمی آوسبیلدونگ آلمان می‌توانید نظر دانشجویانی که مشغول تحصیل دوره اوسبیلدونگ برنامه نویسی یا فارغ‌التحصیل این دوره‌اند، بخوانید.

یکی از دانشجویان که دوره کارآموزی خود را در یک مرکز پژوهشی گذارنده است، بر لذت تحصیل علمی و عملی همزمان تاکید کرده و گفته است که در شرکت توجه ویژه‌ای به او، خصوصاً در زمان امتحانات می‌شده. کار کردن در زمینه علوم ریاضی و کامپیوتری، تنوع کارها و پویایی کار که احساس یکنواختی را از بین می‌برد، مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که او به عنوان دانشجوی اوسبیلدونگ برنامه نویسی در آلمان اشاره کرده.

Glassy-Elbbrücken-in-Hamburg
Glassy-Elbbrücken-in-Hamburg

سوالات متداول آوسبیلدونگ برنامه نویسی آلمان

✅ درآمد دانشجویان در دوره آوسبیلدونگ برنامه نویسی آلمان چقدر است؟

بسته به سال تحصیل دانشجویان آوسبیلدونگ برنامه نویسی مبلغی بین 787 تا 1004 یورو دریافت خواهند کرد.

✅ مهم‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در آلمان کدامند؟

جاوا، جاوااسکریپت و پیتون از مهم‌ترین زبان‌های برنامه نویسی در آلمانند.

✅ آوسبیلدونگ برنامه نویسی در آلمان چقدر زمان می‌برد؟

دوره اوسبیلدونگ برنامه نویسی 3 سال به طول می‌انجامد.

✅ مهم‌ترین مزایای شرکت در اوسبیلدونگ برنامه نویسی آلمان کدامند؟

امکان کاریابی پس از فارغ‌التحصیلی، کسب همزمان مدرک تحصیلی و تجربه کاری و داشتن درآمد طی دوره، از مهم‌ترین مزایا به شمار می‌روند.

✅ برای ثبت نام در دوره اوسبیلدونگ برنامه نویسی به چه مدارکی نیاز داریم؟

این مدارک را موسسه و شرکت انتخابی شما تعیین می‌کنند اما مدارک شناسایی، آخرین مدرک تحصیلی و گواهی سلامت در اغلب موسسات مشترکند.

جمع بندی

Conclusion

اگر به علوم کامپیوتر و برنامه‌نویسی علاقه‌مندید و به دنبال راهی برای مهاجرت می‌گردید، دوره آسبیلدونگ برنامه‌نویسی آلمان انتخابی درست برای شماست. شما با شرکت در این دوره، علم برنامه‌نویسی را به صورت تئوری و عملی یاد می‌گیرید و کارآموزی شما تبدیل به تجربه‌ای مناسب برای استخدام در شرکت‌های آلمانی پس از فارغ‌التحصیلی می‌شود. به خاطر داشته باشید که شما به راحتی با درآمدی که طی دوره آوسبیلدونگ برنامه نویسی دارید، از پس هزینه‌های خود برخواهید آمد.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان