100 درصد تخفیف پاییزه مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (پاییزه)

100 درصد تخفیف مشاوره تخصصی.

رزرو وقت مشاوره رزرو وقت

آوسبیلدونگ آشپزی 2023 (درآمد آشپز در آلمان + شرایط مهاجرت)

germany Flag

آوسبیلدونگ یکی از روش‌های به‌روز مهاجرتی است و به دلیل همزمانی آموزش تئوری و کارآموزی در آن، طرفداران زیادی دارد. رشته آشپزی نیز در این دوره‌ها ارائه می‌شود تا علاقه‌مندان آن بتوانند با بالاترین کیفیت اصول آشپزی را یاد گرفته، تجربه‌ی کاری کسب کنند. شرایط دوره آوسبیلدونگ آشپزی آلمان از هر نظر مناسب است و درآمدی کافی طی کارآموزی و احتمال بالای کاریابی پس از فارغ‌التحصیلی می‌تواند دلایل شما برای ثبت‌نام در این دوره شود. ما در این مقاله گزارشی کامل از ویژگی‌های آوسبیلدونگ آشپزی ارائه کرده‌‌ایم تا به سوالات شما پاسخ دهیم. برخی از این سوالات عبارتند از :

 • شرایط شرکت در دوره آوسبیلدونگ آشپزی آلمان چگونه است؟
 • حقوق و درآمد کارآموزی آشپزی در آلمان چقدر است؟
 • با فارغ‌التحصیلی در آوسبیلدونگ آشپزی، چه آینده‌ای در انتظارمان است؟
 • چه مباحثی در دوره آوسبیلدونگ آشپزی آموزش داده می‌شود؟
 • آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان چقدر طول می‌کشد؟
فهرست

✅ بررسی آوسبیلدونگ آشپزی

آوسبیلدونگ آشپزی یکی از بهترین دوره‌های آوسبیلدونگ آلمان است که همیشه پذیرای دانشجویان بین‌المللیست. با شرکت در دوره آشپزی در آلمان رزومه‌ای کامل برای خود می‌سازید و می‌توانید به آینده‌ای روشن و موفق در زمینه آشپزی فکر کنید. آموزش آشپزی در آلمان به صورت تئوری و عملی همزمان پیش می‌رود و شما می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی در رستوران‌ها، بیمارستان‌ها، هتل‌ها و … فعالیت کنید. تعدد موقعیت شغلی آشپزی در آلمان یک دلیل اصلی برای شرکت در این دوره است. با ما همراه باشید تا اطلاعاتی کامل درباره آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان ارائه دهیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. دوره آشپزی در آلمان

دوره آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان از آموزش موازی تئوری و عملی این رشته تشکیل می‌شود و شما تحصیل دوگانه (Dual Study) را در این دوره تجربه خواهید کرد. از جمله مباحث آموزشی این دوره می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهارت‌های مربوط به آشپزخانه
 • حقوق و تعهدات در دوره آموزش و کار
 • سازمان‌دهی و برنامه‌ریزی
 • شیوه کار در جهت حفاظت از محیط زیست

توجه داشته باشید که محتوای آموزشی آشپزی در آلمان در آگوست 2022 تغییر کرده، برخی مباحث مانند آشپزی سبز، اقتصاد آشپزی و منوی سلامت به آن افزوده شده است.

دوره دیگر مرتبط با آشپزی که می‌تواند انتخاب مناسبی برای علاقه‌مندان این رشته باشد، کار تخصصی در آشپزخانه است. این دوره که به تازگی و در آگوست 2022 به لیست رشته های آوسبیلدونگ آلمان اضافه شده است، حدود دو سال زمان می‌برد که مدت زمان کمتری نسبت به آوسبیلدونگ آشپزی است اما مسئولیت‌های کمتر و سِمَت پایین‌تری نیز در آینده خواهند داشت.

دوره آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان
قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

2. وظایف آشپزها در آلمان

آشپزها و خصوصاً سرآشپزها در آلمان وظایف متعددی را انجام می‌دهند و اگر امکان انجام همزمان چند کار را در محیطی که اغلب به دلیل حرارت اجاق‌ها گرم است، ندارید این شغل انتخاب مناسبی برای شما نیست.

برخی از مهم‌ترین وظایف در شغل آشپزی در آلمان به شرح زیر است:

 • ایجاد منویی متنوع با توجه به شرایط هر فصل و سلیقه‌ی مشتری
 • سفارش و تهیه مواد لازم با در نظر گرفتن قیمت‌ها و کیفیت محصولات
 • شناخت مواد غذایی و آشنایی با چگونگی ذخیره‌ و نگهداری آن‌ها
 • طبخ غذا و همکاری با سایر آشپزهای مجموعه
 • تزئین غذا
 • برنامه‌ریزی و راهنمایی سایر آشپزها و عوامل
 • تمیز کردن محیط پس از پایان ساعت کاری و توجه به بهداشت

مزایا و شرایط Ausbildung آشپزی آلمان را در بخش بعدی مقاله بخوانید.

3. مزایای آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان

شما با گذراندن دوره آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان با انبوهی از موقعیت‌های شغلی روبه‌رو می‌شوید و کاریابی پس از فارغ‌التحصیلی برایتان آسان خواهد بود. همچنین حقوق و درآمد این رشته چه در زمان آموزش آشپزی در آلمان و چه پس از فارغ‌التحصیلی و شروع کار، مناسب خواهد بود.

شما می‌توانید به مهاجرت به آلمان با مدرک آشپزی دریافتی از دوره آوسبیلدونگ این رشته فکر کنید چرا که پس از پایان تحصیل و سپس کاریابی، ویزای کاری آلمان را دریافت می‌کنید.

Thuringia,-Germany

4. شرایط آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان

برای شرکت در دوره آموزشی آوسبیلدونگ آشپزی آلمان به حداقل مدرک تحصیلی دیپلم نیاز دارید و متقاضیان از ۱۸ سالگی می‌توانند برای این دوره ثبت نام کنند. همچنین سطح زبان آلمانی یا انگلیسی شما را دانشگاه انتخابی تعیین می‌کند اما در اکثر موارد تسلط به زبان آلمان در سطح B2 نیاز است.

داشتن تجربه کار یا کارآموزی یک امتیاز مثبت ویژه در دریافت پذیرش برای آوسبیلدونگ آشپزی به شمار می‌رود.

5. افراد مناسب برای دوره آشپزی در آلمان

اگر به دنبال آموزش آشپزی در آلمان هستید، باید بدانید که برای این شغل یک سری ویژگی‌های شخصیتی لازم است مانندِ:

 • توانایی انجام کار گروهی
 • دقت و احتیاط در کار
 • توانایی کار در فشار زمانی
 • ماهر در انجام کارهای دستی

دوره آوسبیلدونگ آشپزی چقدر طول می‌کشد؟ حقوق و درآمد این دوره چقدر است؟ پاسخ سوالات خود را در بخش بعدی مقاله بیابید.

Holy-Ghost-Church,-Munich,-Germany

6. طول دوره Ausbildung آشپزی

آوسبیلدونگ آشپزی یک دوره سه ساله است که تحت شرایط خاصی می‌تواند دو سال و نیم زمان ببرد و دروس عمومی (مانند زبان آلمانی، اقتصاد و …) تا دروس تخصصی آشپزی با انجام هفتگی کارآموزی در این سه سال همراه می‌شود. در جدول زیر می‌توانید اصلی‌ترین مباحث آموزش آشپزی در آلمان را ببینید:

سال تحصیلیمباحث آموزش تئوریمباحث آموزش عملی
سال اولکار در آشپزخانه: آموزش شیوه طبخ و سرو غذا
کار خارج از آشپزخانه: شیوه میزبانی و محاسبات
کار عمومی: چگونگی ذخیره غذا، بررسی سفارشات، آشنایی با قراردادها و استفاده از رسانه‌های ارتباطی
اصول پایه مانند شیوه پذیرایی از مهمانان و مدیریت
سال دومتهیه غذا با سبزیجات
تهیه غذاهای گرم و سرد
دسرها
شیوه پذیرایی سلف‌سرویس
فعالیت‌های کوچک در زمینه طبخ برخی سالادها و غذاها
سال سومآشنایی با انواع مراسم
برنامه‌ها و پروژه‌های هفتگی
تدوین منو
آشنایی با غذاهای آلمانی و بین‌المللی
مسئولیت‌های بزرگ‌تر مانند آماده‌سازی گوشت و ماهی برای طبخ

با پایان اولین سال تحصیل، دانشجویان موظف به شرکت در آزمون عملی میان‌دوره‌اند و پس از پایان آموزش آشپزی در آلمان، آزمون نهایی برگزار می‌شود. البته بر اساس تغییراتی که احتمالاً به زودی اِعمال می‌شود، امتحانی میانی حذف و تبدیل به بخشی از امتحان نهایی می‌شود. به عبارت دیگر امتحان نهایی دانشجویان، یک آزمون طولانی مدت دو بخشی خواهد بود.

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

7. حقوق و درآمد آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان

درآمد آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان وابسته به محیط کار شما و همچنین قوانین فدرالیست که در آن قرار دارید اما در یک تخمین کلی مبلغ دریافتی در اولین سال تحصیل مبلغ 650 یورو در ماه، در دومین سال 745 و در سومین سال 840 یورو در ماه است.

خوب است بدانید که هزینه زندگی در آلمان 826 یورو در ماه خواهد بود.

اگر به دنبال آشنایی با آینده رشته آشپزی در آلمانید، ادامه مقاله را از دست ندهید و همراه ما بمانید.

شغل آشپزی در آلمان
Reichstag-Building-2,-Berlin,-Germany

8. درآمد شغل آشپزی در آلمان

شغل آشپزی در آلمان در محیط‌هایی که نیاز به آشپزخانه فعال داشته باشند، امکان‌پذیر است. هتل‌ها، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها و … می‌توانند محل کار شما باشند و در آمدی نزدیک به 1670 یورو در ماه برایتان به ارمغان آورند. به تدریج و با افزایش تجربه کاری شما، این مبلغ می‌تواند تا نزدیک به 4000 یورو در ماه نیز افزایش یابد.

9. آینده شغلی آشپزی در آلمان

شما با شروع فعالیت خود به عنوان آشپز در آلمان می‌توانید پله‌های ترقی را طی کنید و از آشپز ساده به سرآشپز یک هتل یا رستوران که بالاترین مقام ممکن است، برسید. مسئولین یک رستوران یا هتل با بررسی کیفیت کار شما تصمیم می‌گیرند این مقام را کسب کنید یا خیر. شما همچنین می‌توانید آشپزخانه خود راه بیندازید و برای مثال به آشپزی ایرانی در آلمان بپردازید.

مدیریت آشپزخانه نیز یکی از موقعیت‌های شغلیست که آشپزها با کسب سابقه‌ی کار و مدرک کارشناسی ارشد می‌توانند مشغول به آن شوند.

کار شیفتی، کار در شب و آخر هفته‌ها و همچنین 40 ساعت فعالیت در هفته جزء ویژگی‌های شغل آشپزی به شمار می‌روند و بهتر از پیش از انتخاب آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان به آن‌ها توجه کنید.

آموزش آشپزی در آلمان

در آخرین بخش از مقاله ضمن بیان روش ثبت نام آوسبیلدونگ آشپزی، تجربه برخی دانشجویان این دوره را ذکر می‌کنیم. از اینکه همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

10. ثبت نام کارآموزی آشپزی در آلمان

پس از انتخاب دانشگاه یا موسسه مورد نظر برای آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان باید مدارک لازم را جمع‌آوری و سپس برای موسسه انتخابی ارسال کنید. برخی از این مدارک عبارتند از:

 • گواهی سلامت
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • رزومه
 • انگیزه‌نامه

11. تجربه آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان

بر اساس نظرات دانشجویان آوسبیلدونگ آشپزی، این دوره پویاست و دانشجویان روزانه با چالش‌های جدید روبه‌رو می‌شوند. برخی از آن‌ها حتی شانس سرو غذای خود را داشته، انعام نیز دریافت کرده‌اند. برخورد مناسب، توضیح کامل وظایف و همچنین یادگیری مداوم از جمله ویژگی‌های این دوره‌اند.


پرسش‌های متداول آوسبیلدونگ آشپزی

✅ درآمد آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان چقدر است؟

دانشجویان آوسبیلدونگ آشپزی مبلغی بین 650 تا 640 یورو دریافت خواهند کرد.

✅ دوره آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان چه مدت طول می‌کشد؟

دوره آشپزی در آلمان معمولاً سه ساله است.

✅ شرکت در آوسبیلدونگ آشپزی آلمان چه مزایایی دارد؟

دریافت درآمد، کسب تجربه کاری و موقعیت‌های شغلی متعدد پس از فارغ‌التحصیلی از جمله مزایای این دوره‌اند.

✅ برای شرکت در آوسبیلدونگ آشپزی چه مدرک تحصیلی نیاز است؟

با داشتن مدرک دیپلم می‌توانید در دوره آشپزی در آلمان ثبت‌نام کنید.

✅ آینده آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان چگونه است؟

ادامه تحصیل یا کار در رستوران‌ها، بیمارستان‌ها، کار مستقل و … از جمله گزینه‌های پیش‌ِ روی فارغ‌التحصیلان این دوره است.

به دلیل تغییر شرایط کار در اروپا، پس از اپیدمی کرونا این فرایند بسیار سخت تر از گذشته شده و از لیست خدمات موسسه سروش فردا خارج شده است. راهکارهای جایگزین بهتری وجود دارند که می توانید از مشاورین ما جویا شوید.

جمع بندی

Conclusion

علاقه‌مندان رشته آشپزی که به دنبال فعالیت موثر و موفقیت در این رشته‌اند، با انتخاب دوره آوسبیلدونگ آشپزی می‌توانند قدمی مهم در راستای هدفشان بردارند. در این دوره‌ها تمامی اصول آشپزی و سرآشپزی هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی آموزش داده می‌شود و شما با گزینه‌های مختلف کاری پس از فارغ‌التحصیلی مواجه خواهید بود. دریافت حقوق طی کارآموزی نیز یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی و مثبت این دوره است.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18 - پنج شنبه ها تا ساعت 14