50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

مشاوره مهاجرت با 50٪ تخفیف (زمستانه)

50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

رزرو وقت مشاوره رزرو وقت

آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان (+ درآمد آرایشگری در آلمان 2023)

germany Flag

آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان می‌تواند علاقه‌مندان این رشته را به آینده‌ای روشن برساند. شما با شرکت در این دوره کارآموزی و تحصیل تئوری و عملی آرایشگری به صورت همزمان، رزومه‌ای قوی برای خود می‌سازید و مدارک معتبر دریافت می‌کنید. دوره آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان نه تنها برای شما طی کارآموزی درآمد ماهانه به ارمغان می‌آورد بلکه امکان کاریابی پس از فارغ‌التحصیلی را برایتان زیاد می‌کند. ما در این مقاله سعی داریم با ارائه اطلاعاتی جامع به سوالات شما پاسخ دهیم. برخی از این سوالات عبارتند از:

 • مزایای دوره آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان کدامند؟
 • شرایط شرکت در آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان کدامند؟
 • دوره آوسبیلدونگ آلمان چقدر زمان می‌برد؟
 • حقوق و درآمد دوره کارآموزی آرایشگری آلمان چقدر است؟
 • مدارک لازم جهت آوسبیلدونگ آرایشگری کدامند؟
فهرست
به دلیل تغییر شرایط کار در اروپا، پس از اپیدمی کرونا این فرایند بسیار سخت تر از گذشته شده و از لیست خدمات موسسه سروش فردا خارج شده است. راهکارهای جایگزین بهتری وجود دارند که می توانید از مشاورین ما جویا شوید.

آیا شما هم شرایط این روش را دارید؟

✅ بررسی آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان

آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان (به آلمانی Ausbildung Friseur) یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی برای افرادی است که می‌خواهند بدون مدرک تحصیلی به فعالیت در زمینه آرایشگری بپردازند. شرایط ایده‌آل مانند عدم وجود محدودیت سنی و همچنین سادگی نحوه ثبت نام آوسبیلدونگ آرایشگری از جمله دلایل افزایش متقاضیان این روش است. فراموش نکنید که شما با شرکت در این دوره کارآموزی نه تنها دانش لازم در رشته‌ی محبوبتان را یاد می‌گیرید بلکه از حقوق و درآمد آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان بهره‌مند می‌شوید. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم اطلاعات جامع، از مزایا تا مدارک لازم جهت آوسبیلدونگ آرایشگری، را در اختیارتان قرار دهیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما بمانید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. دوره اوسبیلدونگ آرایشگری آلمان

اگر علاقه‌مند به آرایشگری، کوتاهی مو و اشتغال در سالن‌های زیبایی هستید، دوره آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان به شما کمک می‌کند که در بهترین مراکز آموزشی، این حرفه را یاد بگیرید. این دوره‌ها به صورت دوگانه (dual) برگزار می‌شود به این معنا که آموزش علمی و عملی به موازات هم صورت می‌گیرد و دانشجویان در کنار آشنایی با انواع تکنیک کوتاهی مو، مباحث تجاری آرایشگری و همچنین شیوه‌ی مدیریت سالن شخصی، به کار عملی در محیط‌های مرتبط می‌پردازند.

با توجه به تنوع مباحث مرتبط با حرفه آرایشگری، در سال‌های اولیه تحصیل اصول اولیه مانند مراقبت از مو و پوست سر و همچنین مشاوره‌های کوتاهی و آرایشی در جهت پرورش خلاقیت کارآموزان آموزش داده و در سال‌های بعدی آرایش و کوتاهی مو بر روی مدل‌های عروسکی یا افراد داوطلب شروع می‌شود.

خوب است بدانید که دانشجویان ممتاز این امکان را دارند که همزمان با آموزش یک تکنیک مشخص آرایشگری، آن را به صورت عملی تمرین کنند.

شرایط ورود به مقاطع تخصصی آموزش آرایشگری برای کسانی که دوره آوسبیلدونگ آرایشگری را با موفقیت پشت سر می‌گذارند، وجود دارند. فارغ‌التحصیلان همچنین می‌توانند در شاخه‌های تئاتر، سینما و تلویزیون ادامه تحصیل دهند و سپس مشغول به کار در این زمینه شوند.

به خاطر داشته باشید که ادامه تحصیل یکی از مسیرهای پیشِ روی فارغ‌التحصیلان است. شما می‌توانید پس از اتمام دوره ausbildung آرایشگری، به کار در این رشته مشغول شوید.

در بخش بعدی مقاله، شغل آرایشگری را معرفی می‌کنیم و از مزایای اوسبیلدونگ آرایشگری آلمان حرف می‌زنیم. با ما بمانید.

شرایط آوسبیلدونگ آرایشگری
Königssee,-Germany
قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

2. شغل آرایشگری در آلمان

آرایشگران در آلمان در سالن‌های زیبایی، سالن‌های آرایشی هتل‌ها یا پشت صحنه‌ی تئاترها و فیلم‌ها کار می‌کنند. این افراد علاوه‌بر مهارت در استفاده از قیچی و دید خلاق، باید بتوانند با مشتریان خود ارتباطی موثر برقرار و آن‌ها را به سمت بهترین انتخاب برای مدل مو، آرایش صورت و مراقبت‌های پوستی راهنمایی کنند.

برخی از وظایف آرایشگران در آلمان عبارتند از:

 • مراقبت از مو و شست‌وشوی آن
 • کوتاهی مو
 • رنگ کردن مو
 • مشاوره به مشتریان
 • مراقبت از دست و ناخن
 • آرایش صورت
 • فروش و پیشنهاد محصولات آرایشی و بهداشتی

3. مزایای دوره اوسبیلدونگ آرایشگری آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ آرایشگری مزایای متعددی دارد که برخی از مهم‌ترینِ آن‌ها عبارتند از:

 • کیفیت بالای آموزش و اعتبار مدرک نهایی
 • تحصیل رایگان به دلیل حقوق و درآمد آوسبیلدونگ آرایشگری
 • احتمال زیاد استخدام آرایشگر در آلمان از طریق آوسبیلدونگ
 • آینده‌ی روشن و امکان دریافت اقامت آلمان و اروپا پس از دریافت ویزای کاری

اگر این مزایا توجه شما را جلب کرده است، به مطالعه مقاله ادامه دهید تا از شرایط آوسبیلدونگ آرایشگری مطلع شوید.

شرایط و نحوه ثبت نام آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان
Schleissheim,-Munich,-Germany

4. شرایط کارآموزی آرایشگران در آلمان

واجدین شرایط آوسبیلدونگ آرایشگری، مدارک خاصی ندارند. شما با دیپلم و مدرک دوره متوسطه خود می‌توانید برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان اقدام کنید. آنچه به عنوان شرایطِ اصلیِ نه تنها این دوره بلکه به طور کلی حرفه‌ی آرایشگری شناخته می‌شود، ویژگی‌های شخصیتی متقاضی است. برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • راوبط اجتماعی قوی
 • خلاقیت بالا
 • به‌روز بودن در زمینه استایل و مد
 • عدم حساسیت به مواد شیمیایی

خوب است بدانید که:
– عدم محدوددیت سنی آوسبیلدونگ آلمان، یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به آلمان با استفاده از این روش مهاجرتی است.
– مدرک زبان برای شرکت در دوره اوسبیلدونگ آرایشگری تعیین نشده است اما با توجه به نیاز به روابط اجتماعی قوی و وابستگی این شغل به گفت‌وگو با مشتری، بهتر است با زبان آلمانی آشنا باشید. بنابراین می‌توان گفت برای رسیدن به سطح زبان مورد نیاز برای کارآموزی آرایشگری در آلمان، باید بتوانید به راحتی به آلمانی حرف بزنید و ارتباط برقرار کنید.

5. طول دوره Ausbildung آرایشگری

دوره آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان عموماً سه ساله است. در سال اول این دوره مراقبت از مو و پوست سر و شیوه‌ی ارائه بهترین پیشنهاد برای کوتاهی مو صحبت می‌شود. تغییر حالت (مثلا موی فر به موی صاف) و رنگ مو نیز در سال دوم تدریس می‌شوند و دانشجویان در سومین و آخرین سال دوره‌ی خود، مباحث مرتبط با آرایش صورت و مدیریت سالن (از نظر هماهنگی وقت‌ها و میزان مواد لازم) را یاد می‌گیرند.

آموزش عملی این دوره سه ساله را نیز می‌توان به دو بخش اصلی یعنی از زمان شروع تحصیل تا ماه هجدهم و پس از آن تقسیم کرد. دانشجویان در بخش اول، مدیریت عملی سالن زیبایی و اجرای خدمات آرایشگریِ آموزش‌داده‌شده را تجربه می‌کنند. هدف بخش دوم نیز تثبیت آموخته‌ها و اجرای نکات بازاریابی است.

6. حقوق اوسبیلدونگ آرایشگری

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، یکی از مزایای دوره آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان، داشتن حقوق و درآمد است. به عبارت دیگر متقاضیان در ازای کارآموزی خود به صورت ماهانه مبلغی را دریافت می‌کنند که تاثیر به سزایی در آرامش خاطر آن‌ها دارد چرا که این مبلغ به پرداخت هزینه‌های زندگی کمک می‌کند.

در جدول زیر حقوق و درآمد آوسبیلدونگ آرایشگری را در هر سال تحصیلی می‌بینید:

سال تحصیلحقوق و درآمد آوسبیلدونگ آرایشگری (به یورو / در ماه)
سال اول585
سال دوم690
سال سوم790

توجه داشته باشید که:
– هزینه زندگی در آلمان برای فرد مجرد تقریباً معادل 816.33 یورو در ماه است.
– آرایشگران حرفه‌ای در آلمان درآمدی بین 20000 تا 30000 یورو در سال دارند.

در آخرین بخش از مقاله نحوه ثبت نام و مدارک لازم جهت آوسبیلدونگ آرایشگری را ذکر می‌کنیم. از این که همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

مدارک لازم جهت آوسبیلدونگ آرایشگری
Reichstag-Building,-Berlin,-Germany
قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

7. نحوه ثبت نام آوسبیلدونگ آرایشگری

برای شرکت در کارآموزی آرایشگری آلمان ابتدا باید موسسه آموزشی خود را انتخاب کنید. سپس با مراجعه به سایت موسسه انتخابی خود از نحوه ثبت نام و شرایط و مدارک لازم کارآموزی آرایشگری در آلمان مطلع شوید.

به طور کلی مدارک لازم جهت آوسبیلدونگ آرایشگری به شرح زیر است:

 • مدارک شناسایی
 • مدرک دیپلم (گواهی پایان دوره متوسطه)
 • گواهی سلامت
 • انگیزه‌نامه
 • عدم سوءپیشینه

پس از اخذ پذیرش، باید با مراجعه به سفارت آلمان برای دریافت ویزای آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان اقدام کنید.

جمع بندی

Conclusion

دوره آوسبیلدونگ آلمان با ارائه شرایط ایده‌آل مانند عدم وجود محدودیت سنی، کوتاهی دوره و همچنین درآمد ماهانه برای کارآموزان، تبدیل به روش مهاجرتی مناسب خصوصاً برای علاقه‌مندان رشته آرایشگری شده است. با شرکت در این دوره‌ها و کسب تجربه، احتمال دریافت ویزای کاری برایتان بالا می‌رود و می‌توانید به اقامت آلمان و اروپا برسید.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۳:۳۰