100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

آزمون TIL ایتالیا 2024 (+✍️ آزمون تیل برای بهترین دانشگاه ها)

italy Flag

آزمون til ایتالیا، چیست؟ ایا چیزی درباره‌ی این آزمون شنیده‌اید؟ علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌های مهندسی در ایتالیا حتما به این نام برخورد کرده‌اند. آزمون تیل ایتالیا، آزمونی است که توسط دانشگاه برتر این کشور یعنی دانشگاه Politecnico Di Torino، برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در رشته‌های مهندسی برگزار می‌شود. در این مقاله در مورد این آزمون بیشتر صحبت خواهیم کرد و به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 • آزمون til ایتالیا چیست و چگونه برگزار می‌شود؟
 • برای ثبت نام آزمون تیل چه شرایطی لازم است و چطور باید انجام شود؟
 • منابع ازمون til چیست و چگونه می‌توان به آن‌ها دسترسی داشت؟
 • نمونه سوالات آزمون til را از کجا می‌توان تهیه کرد؟
 • هزینه آزمون til ایتالیا چقدر است؟

✅ بررسی آزمون TIL ایتالیا

آزمون til ایتالیا، آزمونی است که متقاضیان تحصیل در رشته‌های مهندسی به زبان انگلیسی در دانشگاه Politecnico Di Torino، در آن شرکت کرده، باید در رقابت با سایر دانشجویان پیروز شوند. برای ادامه تحصیل در دانشگاه تورین، یکی از 2 دانشگاه فنی برتر ایتالیا، در وهله اول باید بدانید آزمون TIL چیست و منابع ازمون til چه موضوعاتی هستند. برای گرفتن نتیجه بهتر، لازم است نگاهی به نمونه سوالات آزمون til بیاندازید و اطلاعات بیشتری از نحوه پرسش ها و روش های پاسخگویی به آن‌ها داشته باشید. در این مقاله در خصوص مراحل ثبت نام آزمون تیل، کسب آمادگی بیشتر، شرکت و قبولی در آن بر اساس معتبرترین و به‌روزترین منابع صحبت خواهیم کرد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

منابع آزمون til ایتالیا
Tuscan-sunset-over-Florence

1. آزمون TIL چیست؟

در پاسخ به پرسش «آزمون til چیست؟» باید گفت که آزمون تیل یا Test in Laib یکی از انواع آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا است. این آزمون معمولاً در پردیس دانشگاه پلی تکنیک تورین برگزار و به عنوان امتحان ورودی دانشگاه پلی تکنیک تورین شناخته می‌شود. البته با توجه به شرایط خاص بعد از همه‌گیری کرونا، ثبت نام و شرکت در آزمون تیل به صورت آنلاین نیز آغاز شده است. متقاضیان می‌توانند در محل خانه و در کشور خود، با شرکت در این امتحان، واجد شرایط تحصیل مهندسی در ایتالیا شوند.

زمان برگزاری آزمون تیل ایتالیا 90 دقیقه، تعداد سوالات  42 عدد و هزینه این آزمون 50 یورو است. متقاضیان می‌توانند حداکثر سه بار و تنها یک بار در هر جلسه در آزمون TIL شرکت کنند. در صورت تکرار آزمون TIL، بالاترین امتیاز کسب شده توسط متقاضی در نتیجه نهایی به حساب آورده می‌شود.

سوالات این آزمون، پنج گزینه‌ای هستند و هر پاسخ صحیح 1 امتیاز و هر پاسخ نادرست 0.25 امتیاز منفی به همراه دارد. در پایان آزمون، متقاضیان می توانند امتیاز خود را روی صفحه نمایش ببینند. علاوه بر این، نتیجه آزمون در صفحه شخصی متقاضی در پلتفرم Apply@polito نیز در دسترس خواهد بود. حداقل نمره قابل قبول برای قرار گرفتن در لیست رتبه بندی 20 از 100 است.

آزمون TIL ایتالیا یک آزمون فردی است که برای هر متقاضی متفاوت است و سوالات توسط رابط کامپیوتری به طور خودکار و تصادفی انتخاب می‌شود البته به گونه‌ای که همه‌ی آزمون ها دارای سطح دشواری معادل باشند.

اکنون که می‌دانیم آزمون TIL چیست، به سراغ انواع آزمون تیل برای تحصیل در ایتالیا می‌رویم. همراه ما بمانید.

منابع و ثبت نام ازمون til
Florence,-Italy-(2)
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. انواع آزمون TIL چیست و چه تفاوتی با هم دارند؟

به طور کلی آزمون تیل برای رشته های تحصیلی دانشگاه تورین ایتالیا در سه قسمت برگزار می‌شود:

 • TIL-I: مهندسی
 • TIL-D: طراحی
 • TIL-P: برنامه ریزی

دانشجویانی که شایستگی علمی خود را با اخذ حداقل نمره 70 از 100 با شرکت فقط در یک دوره آزمون (هر کدام از موارد فوق) اثبات کنند می‌توانند از بورسیه استانی تورین و TOPoliTO استفاده کنند. در ادامه به اختصار به توضیح هر کدام از انواع آزمون تیل خواهیم پرداخت.

2.1. آزمون TIL-I ایتالیا

تعداد دانشجویان در هر رشته‌ی مهندسی، از پیش تعریف شده است و تعداد پذیرفته شدگان در دانشگاه از آن تجاوز نخواهد کرد. پذیرش متقاضیان به ترتیب از بین کسانی که بهترین نمرات را در آزمون TIL کسب کنند تا پایان این تعداد صورت خواهد گرفت.

آزمون TIL برای تمام رشته‌های کارشناسی مهندسی اجباری است.

تعداد سوالات و محدودیت‌های زمانی آزمون TIL-I به شرح زیر است:

 • 16 سوال ریاضی – 36 دقیقه
 • 10 سوال درک مطلب و استدلال منطقی – 20 دقیقه
 • 10 سوال فیزیک – 22 دقیقه
 • 6 سوال دانش فنی پایه – 12 دقیقه

آستانه تضمینی پذیرش در TIL-I نمره‌ی 60 از 100 است. این امتیاز به متقاضیان این امکان را می‌دهد که در برنامه کارشناسی که به عنوان اولویت اول خود انتخاب کرده‌اند، ثبت نام کنند.

هنوز دو نوع دیگر از آزمون TIL ایتالیا باقی مانده است. با ما بمانید.

آزمون TIL چیست

2.2. آزمون TIL-D ایتالیا

تعداد دانشجویان در لیسانس طراحی و ارتباطات نیز از پیش تعریف شده است و نحوه‌ی پذیرش مانند حالت قبل است. آزمون TIL ایتالیا برای برنامه لیسانس طراحی و ارتباطات اجباری است.

تعداد سوالات و زمان پاسخ‌گویی به شرح زیر است:

مباحث امتحان ورودی TIL-D ایتالیاتعداد سوالمدت زمان هر بخش
منطق و ریاضی1230
درک مطلب612
دانش عمومی1224
دانش طراحی1224

آستانه تضمینی پذیرش در TIL-D نمره‌ی 70 از 100 است. این امتیاز به متقاضیان این امکان را می‌دهد که در اولویت اول انتخابی خود، ثبت نام کنند.

2.3. آزمون TIL-P ایتالیا

برنامه لیسانس در برنامه ریزی کشوری، شهری، محیطی و منظره در هر ترم، به تعداد از پیش تعریف شده‌ای دانشجو ارائه می‌شود و روش پذیرش مانند حالات قبل است. این آزمون نیز برای شروع تحصیل در مقطع لیسانس در برنامه ریزی کشوری، شهری، محیطی و منظره اجباری است.

تعداد سوالات و زمان اختصاص یافته به هر درس در آزمون تیل پی به شرح زیر است:

 • 12 سوال منطق و ریاضی – 30 دقیقه
 • 6 سوال درک مطلب – 12 دقیقه
 • 12 سوال دانش عمومی – 24 دقیقه
 • 12 سوال قلمرو و جامعه – 24 دقیقه

آستانه تضمینی پذیرش در TIL-P نمره‌ی 60 از 100 است. این امتیاز به متقاضیان این امکان را می‌دهد که در اولویت اولی که در فرم مشخص کرده‌اند، ثبت نام کنند.

اگر به دنبال آشنایی با منابع ازمون til هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

آزمون til ایتالیا
A-beautiful-sunset-in-the-city-of-love–Venice

3. منابع ازمون til چیست؟

برای اطلاع از معلومات مورد نیاز و منابع ازمون til ایتالیا، دانش‌آموزان باید به صفحه وب برنامه‌های مدرک کارشناسی مهندسی در سایت polito.it، بخش «دانش مورد نیاز برای آزمون پذیرش» مراجعه نمایند و بر اساس رشته‌های انتخابی خود، مباحثی را که در آزمون مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت، مطالعه کنند.

در این قسمت سایت، منابع آزمون برای چهار دسته مختلف آورده شده است:

 • برنامه لیسانس معماری
 • برنامه های کارشناسی مهندسی و فناوری های تولید صنعتی
 • برنامه لیسانس طراحی و ارتباطات
 • برنامه لیسانس در برنامه ریزی سرزمینی، شهری و منظر

برای آمادگی برای آزمون پذیرش، پس از ثبت نام در پلتفرم Apply@polito، در صفحه شخصی متقاضیان، مطالب خاصی که می‌تواند در آماده شدن برای آزمون پذیرش کمک کند، قرار خواهد گرفت. همچنین، یک شبیه ساز تست نیز در سایت دانشگاه تورین طراحی شده است.

به خاطر داشته باشید که موسسات آموزشی خصوصی نیز وجود دارند که به دانش‌آموزان برای آمادگی و قبولی در آزمون تیل کمک می‌کنند.

4. مدت زمان اعتبار آزمون TIL چقدر است و چه پیش‌نیازهایی دارد؟

تنها پیش‌نیاز شرکت در آزمون TIL، داشتن مدرک دیپلم است. البته دانش‌آموزان سال آخر دبیرستان که در سال جاری مدرک دیپلم را دریافت می‌کنند، می‌توانند در آزمون شرکت کنند. این محدودیت به این دلیل ایجاد می‌شود که امتیاز کسب شده توسط متقاضیان در آزمون TIL (Test in Laib) فقط برای ثبت نام در همان سال تحصیلی معتبر است.

آیا نمونه سوالات آزمون til در دسترس است؟ چگونه در ازمون تیل ثبت نام کنیم؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه بیابید.

منابع و ثبت نام آزمون تیل
Venice,-Italy-(4)

5. نمونه سوالات آزمون til را از کجا پیدا کنیم؟

برای آشنایی با نمونه سوالات آزمون til روش‌های مختلفی وجود دارد ولی بهترین و معتبرترین روش برای این کار اشتراک در سایت این آزمون است. متقاضیان می‌توانند با نمونه آزمایشی سوالات در صفحه application@polito  آشنا شوند.

آزمون‌های آزمایشی ساختاری شبیه به خود آزمون تیل ایتالیا دارند و برخی از این سوالات ممکن است قبلا جزء سوالات آزمون تیل بوده یا در آینده در این امتحان آورده شوند.

 همچنین در این وب‌سایت نمونه سوالات چند آزمون قدیمی نیز وجود دارد. متقاضیان می‌توانند با پاسخ دادن به آن‌ها سطح علمی خود را برای آزمون TIL ایتالیا بسنجند. همچنین موضوعات مختلف امتحانی با تعدادی تمرین به تفصیل تشریح و روش حل صحیح، در این سایت توضیح داده شده است.

6. ثبت نام آزمون تیل چگونه است؟

ثبت نام آزمون تیل اپلای برای ایتالیا اولین قدم برای تحصیل مهندسی در دانشگاه تورین است. علاقه‌مندان تحصیل مهندسی در تورین، برای ثبت نام در آزمون TIL، باید تقریباً از پایان ژانویه در پلتفرم Apply@PoliTO ثبت نام نمایند. متقاضیان پس از ثبت نام در آزمون پذیرش، با رعایت شرایط و مهلت های مندرج در فراخوان های درخواست پذیرش، باید هزینه ثبت نام را بپردازند که جزئیات پرداخت در فراخوان ها منتشر می شود.

متقاضیان باید در قسمت «برنامه خود را انتخاب کنید» در فرم ثبت نام در بخش Apply@polito پنج انتخاب اول خود در رشته‌های مهندسی را به ترتیب اولویت انتخاب و اعلام نمایند.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. چطور از زمان برگزاری آزمون تیل ایتالیا مطلع شویم؟

زمان و تعداد برگزاری امتحانات برای زیر شاخه‌های مختلف تیل متفاوت است. آزمون TIL-I در سال 2023 پنج بار ولی آزمون TIL-P یک‌بار برگزار شده است. تاریخ برگزاری آزمون تیل و زمان ثبت نام در این آزمون ها نیز در وب‌سایت اختصاصی دانشگاه تورین اعلام می‌شود.

در آخرین بخش از مقاله از مزایای شرکت در آزمون TIL ایتالیا و بهترین دانشگاه های مهندسی این کشور حرف می‌زنیم. از اینکه همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

منابع ازمون til ایتالیا

8. چرا در آزمون تیل شرکت کنیم و مهندسی بخوانیم؟

در این قسمت مزیت‌های تحصیل مهندسی در ایتالیا را لیست می‌کنیم:

 • 1. امکان تحصیل در رشته‌های مهندسی به زبان انگلیسی (صد در صد) در ایتالیا وجود دارد.
 • 2. امکان ورود سریع‌تر به بازار کار فاکتور مهمی برای اکثر جوان‌ها به حساب می‌آید.
 • 3. فارغ‌التحصیلان پس از تحصیل در مقطع کارشناسی، می توانند به تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا بدون آزمون در ایتالیا ادامه دهند.
 • 4. شهریه‌ها و هزینه زندگی در ایتالیا تقریبا پایین است.
 • 5. طیف وسیعی از فرصت های بورسیه تحصیلی در ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد.
 • 6. چندین دانشگاه معتبر جهانی در زمینه مهندسی در این کشور حضور دارند.
 • 7. «مدرک آبی» ایتالیا در تمام کشورهای اروپایی معتبر است.

9. بهترین دانشگاه های مهندسی ایتالیا کدامند؟

بر اساس رتبه بندی QS بهترین دانشگاه های مهندسی ایتالیا عبارتند از:

بهترین دانشگاه های مهندسی ایتالیارتبه QS
Politecnico di Milano18
Politecnico di Torino45
Alma Mater Studiorum – Università di Bologna108
Sapienza University of Rome108
Università di Padova180
ثبت نام در آزمون تیل

سوالات متداول آزمون til ایتالیا

✅ آزمون TIL ایتالیا چیست؟

آزمون TIL ایتالیا، آزمونی است که متقاضیان تحصیل در رشته‌های مهندسی به زبان انگلیسی در ایتالیا باید در آن شرکت کنند.

✅ نمونه سوالات آزمون til را از کجا می‌توان یافت؟

نمونه سوالات آزمون til در سال‌های گذشته به همراه تشریح بسیاری از مسائل، در سایت دانشگاه پلی‌تکنیک تورین موجود است.

✅ منابع ازمون til ایتالیا چیست؟

منابع ازمون til ایتالیا بسته به زیر شاخه‌ی انتخابی متفاوت است و باید از سایت این دانشگاه مطالعه شود.

✅ ثبت نام آزمون تیل چقدر هزینه دارد؟

هزینه ثبت نام آزمون تیل 50 یورو است.

✅ نتایج آزمون TIL تا چه زمانی اعتبار دارد؟

نتایج آزمون TIL ایتالیا تا یک سال اعتبار دارد.

جمع بندی

Conclusion

آزمون til ایتالیا، یک آزمون فردی و پنج گزینه‌ای است. ثبت نام در آزمون تیل اولین قدم برای کسانی محسوب می‌شود که می‌خواهند در معتبرترین دانشگاه مهندسی ایتالیا، دانشگاه Politecnico Di Torino، در مقطع لیسانس تحصیل کنند. سایت این دانشگاه منابع ازمون til را با توضیحات لازم و تشریح مسائل مشابه در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. نمونه سوالات آزمون til در سال‌های گذشته در سایت این دانشگاه برای استفاده کسانی که در این آزمون شرکت می‌کنند موجود است.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان