اقامت اروپا با کمترین هزینه – شرایط ۲۰۱۹

برای مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت مسلما هیچگاه نمی‌توان گفت که یک راه همیشه بهترین راه ممکن است. اما شاید بتوان با درنظر گرفتن شرایط مختلف شخص مهاجر و پارامترهای کشور مقصد، بهترین مکان و راه مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه را شناسایی کرد. این مقاله بر اساس پرداخت کمترین هزینه و میزان راحتی پذیرش مهاجر در کشور مقصد، برای اطلاع بیشتر شما نوشته شده است.

اگر شما تصمیم گرفته‌ اید که کشور دومی را برای زندگی و اقامت انتخاب کنید، مطمئنا یکی از مهم ترین و اساسی‌ ترین مواردی که دوست دارید از آن اطلاع داشته باشید، این است که چگونه می‌ توانید با کمترین هزینه، مهاجرت به اروپا را انجام دهید. در چند سال اخیر با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، درخواست‌ ها برای دریافت اقامت اروپا، از دیگر کشورهای اروپایی افزایش یافته است. حال هر کدام از این کشورها شرایط و قوانین خاصی برای قبول و اعطای اجازه اقامت به شهروندان خارجی دارند.

دراین مقاله یکی ازکشورها و روش هایی را که به شما اجازه می دهد با صرف کمترین هزینه، اقامت کل اروپا را دریافت کنید، معرفی خواهیم کرد.

تاریخ آخرین ویرایش این مقاله مرداد ۱۳۹۸ بوده و مرتبا به روز می گردد.

کم هزینه‌ترین کشور برای مهاجرت

شاید یکی از آرزوهای مهم و اساسی هر فردی داشتن زندگی راحت با صرف کمترین هزینه باشد. یکی از جدیدترین و جذاب‌ ترین برنامه‌ های اقامت در اروپا، دریافت اقامت دائم اروپا و داشتن امکان زندگی، کار، تحصیل و سفر در حوزه شنگن است. افرادی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند قطعا می‌ دانند که برای اخذ اقامت اروپا روش‌ های مختلفی وجود دارد.

یکی از راه‌ های گرفتن اقامت اروپا از روش بدون سرمایه‌ گذاری است. افراد از روش سرمایه‌ گذاری معمولا در نظر دارند ارزانترین و کم هزینه‌ ترین کشور برای اقامت و مهاجرت به اروپا را انتخاب کنند. تحقیقا می‌ توان گفت که بالاترین آمار قبولی اقامت در سال‌های اخیر مختص به کشور اسلواکی و از روش اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت می‌ باشد.

اخذ اقامت از هر کشور و با هر روشی معمولا محدودیت‌ ها و مشکلات خاص خود را دارد، اما با توجه به شرایط اسلواکی و کمتر بودن پیچیدگی‌ ها و محدودیت‌ های اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت و امکان ثبت شرکت در اسلواکی بدون نیاز به سرمایه‌گذاری، این کشور محدودیت‌ های اخذ اقامت را برای مهاجرین به حداقل رسانده است. همچنین شما با انتخاب این روش و ثبت شرکت در اسلواکی، اجازه فعالیت، زندگی، کار و تحصیل در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا را برای خود مهیا خواهید کرد.

چرا اخذ اقامت اسلواکی کم هزینه‌ترین راه مهاجرت به اروپاست؟

  1. پایین بودن هزینه اخذ اقامت اسلواکی نسبت به سایر کشورها
  2. امکان دریافت اقامت اسلواکی بدون نیاز به سرمایه‌ گذاری
  3. هزینه بسیار پایین زندگی در اسلواکی نسبت به سایر کشورهای اروپایی

شما برای ثبت شرکت در کشور اسلواکی نیاز به سرمایه گذاری ندارید. اما برای کارهای ثبتی، بیمه، اجاره نامه، حق الوکاله و مواردی دیگری که منجر به دریافت اقامت شما می گردد جمعاً بین ۱۵.۰۰۰ تا ۲۰.۰۰۰ یورو بودجه نیاز دارید.

نکته مهم:

بعضی از افراد به دلایلی مانند عدم آگاهی، مدعی هستند که با مراجعه مستقیم متقاضی توسط ویزای شنگن توریستی به پلیس اسلواکی می توان فرآیند انجام این پروسه را سرعت داد و مثلا به ۶ ماه رساند.

در نظر داشته باشید، مراجعه مستقیم متقاضی به پلیس اسلواکی بابت انجام فرآیند ثبت شرکت، تنها با اخذ ویزای TYPE-D این کشور (National Visa) امکان پذیر است. در واقع برای انجام این فرآیند ۲ راه کلی دارید:

  1. اقدام از طریق سفارت اسلواکی (روش معمول)
  2. مراجعه مستقیم به پلیس اسلواکی از طریق ویزای Type-D خود کشور اسلواکی (درخواست ویزای Type D کشور اسلواکی شرایط بسیار خاصی را لازم دارد.)

شما با اخذ ویزای شنگن توریستی (از اتریش، آلمان، … و حتی خود اسلواکی)، تنها اجازه فعالیت های توریستی را دارید. برای اطلاعات بیشتر می توانید این مورد را از سفارت اسلواکی در تهران جویا شوید.

هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت به چه صورت است؟

اگر شما قصد مهاجرت به اروپا را دارید، هم اکنون چند راه وجود دارد که هر کدام دارای محاسن و محدودیت های خاص خود می باشد. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای مشاوره زندگی و اخذ اقامت اروپا و کشورهای حوزه شنگن در خدمت شما هستند.

می‌ توانید هم اکنون برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید تا به صورت کامل با تمام روش‌ های ممکن برای اخذ اقامت اروپا برای ایرانیان، آشنا شده و از جزئیات روش دلخواه خود آگاه شوید. مشاورین ما آماده راهنمایی شما عزیزان می‌ باشند.

دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.