بررسی دقیق و کامل شرایط زندگی در اسپانیا (فرهنگ، کار، هزینه ها، مشکلات و…)

[این مقاله توسط وکلا و کارشناسان مؤسسه‌ی حقوقی سروش فردا تهیه و تنظیم گردیده و حق کپی رایت آن محفوظ است]

اگر می خواهید اطلاعات جدید، کامل و مفیدی را درباره زندگی در اسپانیا به دست آورید، این مقاله را از دست ندهید.
پس از خواندن این مطلب تا انتهای آن، کاملا با شرایط زندگی در اسپانیا آشنا خواهید شد. این مقاله در سال ۲۰۱۹ نگارش شده است و مرتبا به روز می شود.

تاریخ آخرین ویرایش این مقاله شهریور ۱۳۹۸ بوده و مرتباً به روز می گردد.

در بخش اول این مقاله، با مردم و فرهنگ اسپانیا بیشتر آشنا خواهیم شد و سپس در بخش دوم شرایط زندگی در اسپانیا را مورد بررسی قرار میدهیم و از شرایط کار در اسپانیا، هزینه های زندگی در اسپانیا (متوسط درآمد، اجاره، حمل و نقل، …)، قوانین کلی آن کشور و سایر اطلاعات مفید برای زندگی آگاهی کسب می کنیم. بخش سوم مقاله به معایب و مشکلات زندگی در اسپانیا خواهد پرداخت و شما را از موارد مشکل ساز احتمالی آگاه می کند.

پس در این مقاله به پاسخ این ۱۰ پرسش مهم می‌رسید:

 1. اسپانیا چگونه کشوری است؟
 2. مردم اسپانیا چگونه اند؟
 3. هم اکنون شرایط اقتصادی اسپانیا چگونه است؟
 4. شرایط فعلی کار در اسپانیا به چه صورت است؟
 5. مشاغل موردنیاز در اسپانیا کدامند؟
 6. موقعیت های کاری در کجای اسپانیا بهتر است؟
 7. بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی کدامند؟
 8. هزینه های زندگی در اسپانیا چگونه است؟ (با جدول کامل + به‌روزرسانی ۲۰۱۹)
 9. مشکلات و معایب زندگی در اسپانیا چیست؟
 10. چه میزان آشنایی با زبان اسپانیایی برای زندگی، کار و تحصیل مورد نیاز است؟

به علاوه، در بخش پایانی مقاله، پرده از نکات جالب در اسپانیا برمی داریم و همچنین به معرفی چند وبسایت اسپانیایی مورد نیاز شما می پردازیم.

کلیسای جامع سویا - اسپانیا

کلیسای جامع سویا – اسپانیا

بخش اول: با اسپانیا بیشتر آشنا شویم

اسپانیا کجاست؟

اسپانیا کشوری است در جنوب غربی قاره سبز اروپا که همسایگان آن را از شمال فرانسه، از غرب پرتغال و از جنوب جبل الطارق تشکیل می دهند. شرق این کشور و اندکی از جنوب آن در مجاورت دریای مدیرانه قرار دارد. پرتغال و اسپانیا با هم شبه جزیره ای را به نام جزیره ایبریا تشکیل داده اند.

آب و هوا اسپانیا شباهت زیادی با بقیه اروپا ندارد

شمال اسپانیا آب و هوای معتدل دارد اما بخش های مرکزی و جنوب این کشور کاملا مدیترانه ای است. بهار و پاییز بهترین زمان ممکن برای رفتن به اسپانیا است. البته ممکن است در آبان و آذر باران های شدیدی را تجربه کنید. اما اردیبهشت، خرداد و مهر آب و هوا و همین طور جمعیت توریستی در بهترین شرایط خود قرار دارند.

جمعیت اسپانیا ۴۶.۶۵ میلیون نفر است

۸۰٪ مردم این کشور در شهرها ساکن هستند و اسپانیا ششمین کشور پرجمعیت اروپا است. در مادرید ۶ میلیون نفر و در بارسونا ۵ میلیون نفر سکونت دارند.

زبان کشور از ایالت کاتالونیا جداست!

۴۰۶ میلیون نفر در دنیا اسپانیایی حرف میزنند، یعنی پس از زبان چینی پر استفاده ترین زبان دنیاست. اما جالب تر آنکه در کاتالونیا، زبان باسک و گالیسیا مرسوم بوده و حتی جایگاهی رسمی دارد.

مردم اسپانیا، ثروتمند واقعی هستند

شاید خیلی ثروتمندتر از مردم اسپانیا پیدا کنید اما شادتر از این مردم پیدا نخواهید کرد. امید به زندگی در این کشور ۸۲ سال است و در بین تمام کشورهای دنیا رتبه چهارم را دارند. البته این سن برای زنان اسپانیایی ۸۵ سال و برای مردان ۷۹ سال است.
در گزارش سال ۲۰۱۳ مشخص شد مردم اسپانیا، ۱۶ ساعت از ۲۴ ساعت روز خود را به اوقات فراغت می پردازند که شامل خوردن، آشامیدن و خوابیدن است. این آمار عجیب اما واقعی است.

اما طبق آمارهای سازمان ملل متحد، اسپانیا در سال ۲۰۵۰ به پیرترین کشور دنیا تبدیل خواهد شد و هم اکنون نیز ۴۰٪ مردم بالای ۶۰ سال سن دارند.

اسپانیایی ها خیلی هم کاتولیک نیستند

با اینکه طبق آمار مرکز مطالعات جامعه شناختی، دین ۷۰٪ مردم اسپانیا کاتولیک است، اما تنها ۱۳.۶٪ آنها یکشنبه ها به کلیسا می روند.

اسپانیا ۴۴ میراث جهانی در یونسکو دارد (منبع: وبسایت یونسکو)

ایتالیا با ۴۹ مکان و چین با ۴۵ مکان ثبت شده در یونسکو در رتبه های بالاتر از اسپانیا قرار می‌گیرند. هنرهای تاریخی و سنگی، پل ها، پارک ها و مناظر بسیار نایاب تجربه زندگی در اسپانیا را دلچسبتر می کند و باعث شده است که این کشور اروپایی سالانه میانگین ۶۰ میلیون توریست را از آن خود کند و بعد از فرانسه و ایالات متحده آمریکا در رتبه سوم قرار بگیرد.

هر سال، صدها جشنواره در سراسر کشور

جشنواره ۸۰۰ ساله Romería Nuestra Señora یا حتی فیستا دلس پاسیو (که میراث ثبت شده در یونسکو است) و جشنواره های پرتاب گوجه و گاو بازی و… همه و همگی از آن مردم و فرهنگ اسپانیایی است.

اسپانیا - مادرید

اسپانیا – مادرید

بخش دوم: شرایط زندگی در اسپانیا واقعا چگونه است؟

شرایط اقتصادی اسپانیا

از مهمترین فاکتور های مهم برای ارزیابی شرایط زندگی در اسپانیا، اقتصاد این کشور است. اسپانیا چهاردمین قدرت اقتصادی برتر در دنیاست. بر اساس مطالعات انجام شده در دهه فعلی، اسپانیا از نظر کیفیت زندگی در بین ۱۰ کشور برتر دنیا قرار دارد. از لحاظ ساختاری اقتصاد اسپانیا بیشتر بر انجام امور خدماتی است، بلافاصله پس از آن صنعت توریسم حرف اول را در اکثر شهرهای این کشور میزند. سپس صنعت و انرژی، مسکن و بخش کشاورزی به عنوان نبض حیاتی اقتصاد این کشور در حال رشد هستند.

شرایط کار در اسپانیا

دلیل اصلی مهاجرت به این کشور برای اکثر افراد تحصیل است. طبق گزارش جابلرز، چند سالی است که با سیاست های درست اقتصادی، شرایط کار در اسپانیا تغییر کرده است. مخصوصا اگر آشپزی بلدید و هر کاری دیگری در زمینه توریسم انجام می دهید، اسپانیا را جدی بگیرید و اگر در آنجا به دنبال مشاغلی با سطح پایین می گردید در نظر داشته باشید که در صفی قرار می گیرید که خود مردم اسپانیا جلوی آن صف هستند. لذا قبل از تصمیم برای شروع زندگی در اسپانیا، مطمئن شوید که هنری هر چند کوچک دارید.

دومین صنعت گردشگری بزرگ دنیا متعلق به اسپانیا است. اقلیم، آثار تاریخی، جغرافیا و امکانات رفاهی در اسپانیا باعث شده تا گردشگری به منبع درآمد و اشتغال اصلی برای این کشور بدل شود.

مشاغل موردنیاز در اسپانیا کدامند؟

کشاورزی، واردات زعفران، گردشگری، محصولات مربوط به انرژی و ترابری، نساجی، مشاغل مربوط به فناوری و اطلاعات از پر رونق ترین تجارت های ممکن در اسپانیا می باشند. اسپانیا از پیشرفته ترین کشورها در تولید انرژی‌های تجدید پذیر است.

بالاترین نرخ بیکاری در اروپا متعلق به اسپانیاست!

اگر چه این آمار برای سال ۲۰۱۵ بوده و وضع کنونی بهتر شده است، اما هم اکنون نیز تقریبا ۳۰٪ جوانان بین ۱۵ تا ۲۴ ساله اسپانیایی بیکار هستند و این نشان دهنده کیفیت زندگی در اسپانیا است.

در انتهای این مقاله وبسایت خوبی برای بررسی شرایط کار خود در اسپانیا به شما معرفی خواهیم کرد اما در مجموع می توان گفت فرصت های شغلی در اسپانیا هم اکنون شاخص مناسبی در مقایسه با سایر کشورهای حوزه شنگن اروپا ندارد و اختلاف طبقاتی در این کشور بالاست، اما این وضعیت با سرعت خوبی رو به بهبود است.

زنان کارآفرین در اسپانیا

مانند هرجای دیگری، سیاست میدان دادن به بانوان در اسپانیا نیز جواب داده و هم اکنون ۴۰٪ کارآفرینان اسپانیایی زن هستند. این آمار در تمام جهان خیره کننده است.

اطلاعات شهرهای اسپانیا: بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی کدامند؟

جواب خیلی ساده است، اول مادرید سپس بارسلونا. این دو شهر قلب تجارت و بازرگانی اسپانیا را تشکیل می‌دهند. تقریبا با شرایط فعلی اسپانیا مابقی شهرهای این کشور برای زندگی ایرانیان اصلا توصیه نمی‌شود مگر آنکه وضعیت مالی خوبی داشته باشید و نگاهی به فعالیت های اقتصادی در اسپانیا و تجارت یا کار نداشته باشید. ضمنا مادرید از لحاظ بنیه اقتصادی شرایط بهتری از بارسلونا دارد.

مادرید: مهم‌ترین مرکز فرهنگی، سیاسی و هنری اسپانیا بوده و دارای خیابان‌ها، میدان‌ها و ساختمان‌های زیبایی بوده و دارای تابستان‌ها و زمستان‌های نسبتا معتدلی است. این شهر حدود ۳٫۳ میلیون نفر جمعیت دارد.

بارسلونا: شهر بارسلون یکی از غنی‌ترین شهرهای اسپانیا از لحاظ فرهنگی و مراکز مهم بازرگانی و صنعتی است. تابستان‌ها و زمستان‌های مدیترانه ای دارد و توریستی تر از مادرید است. این شهر حدود ۱.۶ میلیون نفر جمعیت دارد.

اگر با فرزندان خود به اسپانیا می‌روید…

قبل از اقدام برای زندگی در کشور اسپانیا جوانب این کار را ارزیابی کنید. آینده شغلی فرزندان شما در خطر است. به این علت که اولویت استخدام با شهروندان اسپانیایی الاصل می باشد. شاید پس از اتمام تحصیل فرزندان شما پیشرفت علمی داشته باشند (که اینگونه نیز هست) اما برای کار در کشور اسپانیا به مشکل می خورند.

شرایط و وضعیت بهداشت و درمان

شرایط و وضعیت بهداشت و درمان در این اسپانیا مناسب می باشد و تقریبا به استانداردهای سایر کشورهای مدرن اروپایی نزدیک است. اما شرایط زندگی در اسپانیا برای افراد سالخورده متفاوت است. تقریبا این کشور بر خلاف سایر کشورهای اروپایی هیچ سیستمی برای پشتیبانی از افراد سالخورده ندارد. استدلال در اسپانیا این است که افراد سالخورده باید توسط بستگان مورد مراقبت قرار بگیرند.
کار در اسپانیا معمولا بدون قرارداد و در واقع بدون بیمه است. پس به این صورت حق استفاده از پزشک رایگان را ندارید. این شرایط زندگی شما را در خطر قرار می دهد. شما میتوانید شخصا برای بیمه های خصوصی نیز اقدام کنید. بدین منظور می توانید از مشاورین ما کمک بگیرید.

هزینه های زندگی در اسپانیا – آمار ژانویه ۲۰۱۹

رستوران در اسپانیا قیمت (یورو) گستره (یورو)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت  ۱۰٫۰۰ € ۸٫۰۰-۱۲٫۰۰
وعده غذایی برای ۲ نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)  ۳۵٫۰۰ € ۲۵٫۰۰-۵۰٫۰۰
McMeal در McDonalds  ۷٫۰۰ €  ۶٫۰۰-۸٫۰۰
آبجو تولید اسپانیا (۰٫۵ لیتری)  ۲٫۰۰ € ۱٫۵۰-۳٫۰۰
آبجو تولید اسپانیا (۰٫۵ لیتری)  ۲٫۵۰ €  ۲٫۰۰-۳٫۵۰
کاپوچینو  ۱٫۵۳ €  ۱٫۲۰-۲٫۰۰
کوکاکولا / پپسی (بطری ۰٫۳۳ لیتر)  ۱٫۶۷ €  ۱٫۰۰-۲٫۰۰
سوپر مارکت در اسپانیا
شیر (۱ لیتر) ۰٫۷۸ € ۰٫۶۰-۱٫۰۰
نان سفید تازه (۵۰۰ گرم) ۰٫۹۴ € ۰٫۵۵-۱٫۵۰
برنج سفید (۱ کیلوگرم) ۰٫۹۵ € ۰٫۷۰-۱٫۵۰
تخم مرغ (۱۲ عدد) ۱٫۶۳ € ۱٫۲۰-۲٫۵۰
پنیر محلی (۱ کیلوگرم) ۸٫۹۳ € ۵٫۷۵-۱۳٫۰۰
سینه مرغ (۱ کیلوگرم) ۵٫۷۱ € ۴٫۰۰-۸٫۰۰
گوشت گاو (۱ کیلوگرم) ۱۰٫۰۹ € ۶٫۸۰-۱۴٫۹۹
سیب (۱ کیلوگرم) ۱٫۵۶ € ۱٫۰۰-۲٫۰۰
موز (۱ کیلوگرم) ۱٫۴۴ € ۱٫۰۰-۲٫۰۰
پرتقال (۱ کیلوگرم) ۱٫۲۰ € ۰٫۷۰-۲٫۰۰
گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم) ۱٫۴۳ € ۱٫۰۰-۲٫۰۰
سیب زمینی (۱ کیلوگرم) ۰٫۹۶ € ۰٫۶۰-۱٫۵۰
پیاز (۱ کیلوگرم) ۱٫۰۲ € ۰٫۶۰-۱٫۶۰
کاهو (۱ سر) ۰٫۸۹ € ۰٫۶۰-۱٫۰۰
آب (بطری ۱٫۵ لیتر) ۰٫۵۶ € ۰٫۳۰-۱٫۰۰
بطری شراب (متوسط) ۵٫۰۰ € ۳٫۰۰-۷٫۰۰
آبجو تولید اسپانیا (۰٫۵ لیتری) ۰٫۷۸ € ۰٫۵۰-۱٫۲۰
واردات آبجو (بطری ۰٫۳۳ لیتر) ۱٫۲۲ € ۰٫۸۰-۲٫۰۰
بسته سیگار (مارلبورو) ۵٫۰۰ € ۴٫۳۵-۵٫۱۰
حمل و نقل در اسپانیا
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو) ۱٫۴۰ € ۱٫۱۵-۲٫۰۰
بلیط ماهانه (استفاده معمول) ۴۳٫۴۸ € ۳۰٫۰۰-۵۴٫۰۰
شروع تاکسی ۳٫۱۵ € ۲٫۴۰-۴٫۲۰
تاکسی هر ۱ کیلومتر ۱٫۰۵ € ۰٫۸۵-۱٫۵۰
تاکسی هر ۱ ساعت ۲۰٫۰۰ € ۱۷٫۸۹-۲۳٫۰۰
بنزین (۱ لیتر) ۱٫۲۰ € ۱٫۰۰-۱٫۳۰
فولکس واگن گلف ۱،۴ KW Trendline ۱۸،۰۰۰٫۰۰ € ۱۵،۰۰۰٫۰۰-۲۰،۰۰۰٫۰۰
تویوتا کرولا ۱٫۶ لیتر ۹۷ کیلو وات کمپرسور ۱۸،۶۰۷٫۸۲ € ۱۵،۰۰۰٫۰۰-۲۴،۰۰۰٫۰۰
موارد کاربردی – قبوض
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان ۸۵m2 ۱۱۲٫۹۳ €  ۶۵٫۰۰-۱۸۰٫۰۰
۱ دقیقه. تعرفه تلفن همراه (بدون تخفیف)  ۰٫۱۶ €  ۰٫۰۸-۰٫۲۵
اینترنت (۶۰ مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL) ۳۸٫۸۱ €  ۲۵٫۰۰-۵۰٫۰۰
ورزش و اوقات فراغت در اسپانیا
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای ۱ بزرگسال ۳۶٫۵۲ € ۲۵٫۰۰-۵۰٫۰۰
اجاره زمین تنیس (۱ ساعت در آخر هفته) ۱۲٫۲۷ € ۵٫۰۰-۲۰٫۰۰
سینما ۸٫۰۰ € ۷٫۰۰-۹٫۰۰
مراقبت از کودک در اسپانیا
 مهد کودک ماهانه برای ۱ کودک  ۳۳۳٫۸۲ €  ۲۱۰٫۰۰-۴۸۰٫۰۰
پوشاک و کفش در اسپانیا
 ۱ جفت جین (Levis 501 یا مشابه)  ۶۹٫۲۲ €  ۴۰٫۰۰-۹۰٫۰۰
 ۱ لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای (Zara، H & M، …)  ۲۶٫۷۳ €  ۱۹٫۰۰-۴۰٫۰۰
 ۱ جفت کفش نایک  ۶۹٫۸۰ €  ۵۰٫۰۰-۹۰٫۰۰
 ۱ جفت کفش مردانه چرم  ۸۲٫۷۲ €  ۵۰٫۰۰-۱۲۰٫۰۰
اجاره ماهانه منزل در اسپانیا
 آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر  ۵۹۲٫۶۴ €  ۳۵۰٫۰۰-۹۰۰٫۰۰
 آپارتمان (۱ خوابه) خارج از مرکز  ۴۴۶٫۸۷ €  ۳۰۰٫۰۰-۷۰۰٫۰۰
 آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر  ۹۵۵٫۶۳ €  ۶۰۰٫۰۰-۱٫۵۰۰٫۰۰
 آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز  ۶۸۸٫۰۴ €  ۴۵۰٫۰۰-۱،۰۰۰٫۰۰
قیمت خرید آپارتمان در اسپانیا
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ۲،۶۸۴٫۷۸ € ۱،۵۰۰٫۰۰-۵،۰۰۰٫۰۰
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز ۱،۶۳۸٫۲۵ € ۱،۰۰۰٫۰۰-۳،۰۰۰٫۰۰
حقوق و دستمزد در اسپانیا
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات) ۱،۲۹۴٫۶۳ €
نرخ بهره وام به درصد (٪)، ۲۰ ساله ۲٫۳۵ ۱٫۵۰-۳٫۰۰

این داده ها بر اساس ۲۶۱۲۳ گزارش، در ۱۸ ماه گذشته از ۲۳۳۸ متصدی بوده است.
(براساس آمار Numbeo)

داده های ما برای هر کشوری بر اساس میانگین گزارش ها در تمام شهرهای در آن کشور است.

من ماد - اسپانیا

من ماد – اسپانیا

قسمت سوم: معایت و مشکلات زندگی در اسپانیا چیست؟

دستمزدها، جواب گوی زندگی قشر متوسط نیست

تا اینجا متوجه شدید که شرایط زندگی در اسپانیا از لحاظ اقتصادی متفاوت از سایر کشورهای اروپایی است. میانگین ضعیف دستمزد ها، حتی با وجود هزینه های پایین زندگی در اسپانیا نسبت به کشورهایی از قبیل آلمان، فرانسه و… شدیدترین نقطه ضعف این کشور است. جالب است بدانید از زمان ورود واحد پولی یورو هزینه ها نیز مانند گذشته نیست و افزایش پیدا کرده است.

تبعیض نژادی در اسپانیا

درست است که گفته می شود اسپانیایی ها همیشه خون گرم و مهربان بوده اند، اما عده ی زیادی نیز هستند که اگر پا به پای آنها به دنبال موقعیت های شغلی باشید، خیلی خوششان نمی آید و از این جهت با کشورهای مرتقی اروپایی مانند اتریش متفاوتند.

فقط ۵۰٪ مردم، مدرک دبیرستانی (دیپلم) دارند

مهاجرت و زندگی در اسپانیا برای خانواده هایی که ارزش های علمی در بنیان فکری خود دارند، گزینه مناسبی نیست. میانگین افراد تحصیل کرده (در سطح دبیرستان) در مابقی کشورهای اروپایی بسیار بالاتر از اسپانیا بود و همین عامل باعث تاثیر بر کیفیت زندگی در اسپانیا شده است.

فساد در اسپانیا

اگر به دنبال خرید ملک در اسپانیا هستید، باید حواستان را حسابی جمع کنید. خانه های زیادی هستند که بدهکاری مالی دارند و هیچ راه بهتری برای نقد کردن پول آنها به جز فروش به غریبه ها وجود ندارد. این نکته را جدی بگیرید. همچنین اگر می خواهید برای اجاره خانه در اسپانیا اقدام کنید بابت پرداخت Deposite (پول پیش خانه) با وکیل خود مشورت کنید.

نتیجه گیری

مردم اسپانیا بسیار خون گرم هستند. آب و هوای این کشور بی نظیر است و مناظر دیدنی آن و سبک زندگی مردمش، آرامش و شادی را برای شما به ارمغان می آورد.
شما میتوانید شگفت انگیزترین زندگی را در اسپانیا تجربه کنید، به شرطی که از لحاظ مالی تامین باشید. ما می توانیم به شما در انجام این پروسه کمک کنیم.
اگر پیشنهاد شغلی خوب دارید، باز هم نیاز است شرایط زندگی در شهرهای اسپانیا را بررسی کنید. اختلاف طبقاتی بین شهرهای اسپانیا زیاد است.
تنها با دانستن زبان انگلیسی، کار پیدا نمیکنید. مردم اسپانیا برخلاف خیلی از کشورهای اروپایی معمولا فقط زبان خود را می فهمند.

اما هنوز نکات جالب دیگری مانده است…

 • پس از ساعات مدرسه، کودکان ساعاتی از پدربزرگ و مادربزرگ خود مراقبت می کنند.
 • افسانه ای در اسپانیا وجود دارد که وقتی کودکان دندان های شیری خود را از دست می دهند، اگر آن دندان را زیر بالشت خود بگذارند، موشی به نام Ratoncito آن دندان را بر میدارد و هدیه ای کوچک جای آن قرار می دهد.
 • اولین رمان را یک اسپانیایی نوشته است. دون کیشوت، توسط دن میگل د سِروانتِس ساآودرا، در سال ۱۶۰۵ به رشته تحریر درآمده است.
 • برهنگی در اسپانیا برای لذت بردن از آب و هوای این کشور، مجاز است!
 • سن قانونی و داشتن روابط جنسی یا ازدواج در اسپانیا تا ۲۰۱۳ میلادی، ۱۳ سالگی بود. اما هم اکنون این عدد به ۱۶ سالگی تغییر کرده است.
 • قدیمی ترین رستوران جهان در مادرید است. هم اکنون نیز می توانید در آنجا غذای مورد علاقه خود را سفارش دهید. نام این رستوران Botín (کباب خوک شیرخوار) است و از سال ۱۷۲۵ ثبت شده است.

معرفی چند وب سایت مفید در اسپانیا

 1. هزینه های دقیق زندگی در اسپانیا و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. بهترین سایت کاریابی در اسپانیا
 3. اجاره منزل در اسپانیا، خرید ملک در اسپانیا

هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در اسپانیا به چه صورت است؟

اگر شما قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید، هم اکنون چند راه وجود دارد که هر کدام دارای محاسن و محدودیت های خاص خود می باشد. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای مشاوره زندگی و اخذ اقامت اسپانیا و سایر کشورهای حوزه شنگن در خدمت شما هستند.

می توانید هم اکنون برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و یا قبل از تماس، صفحه مربوط به اخذ اقامت اسپانیا را مطالعه کنید تا به صورت کامل با تمام روش های ممکن برای اخذ اقامت اسپانیا برای ایرانیان آشنا شده و از جزئیات روش دلخواه خود آگاه شوید. مشاورین ما آماده راهنمایی شما عزیزان می‌باشند.

سوالات و نظرات خود را بیان کنید.

 • ناشناس:
  خرداد ۱۳۹۸

  باسلام
  وتشکر از سایت خوبتون
  میشه بگید شرایط گرفتن ویزا ازکشور اسپانیا برای دختر بچه ی ۱۶ساله چگونه است؟
  لطفا سریع جواب بدین
  ممنون

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   خرداد ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   باید شرایط دقیق تر ایشان مورد ارزیابی قرار بگیرد.
   لطفا با موسسه تماس حاصل فرمایید.

 • Sh:
  اسفند ۱۳۹۷

  ممنونم. خیلی عالی بود

 • Worya:
  بهمن ۱۳۹۷

  سلام
  ممکنه بتونم اطلاعات بیشتری از شما بگیرم در مورد زندگی و بیشتر شرایط تحصیل و کار واسم مهمه.

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با سلام
   می توانید با شماره های موسسه در ارتباط باشید اما در حال حاضر موسسه از روش های دریافت اقامت برای کشورهای اتحادیه اروپا سرویس می دهد

 • ناشناس:
  بهمن ۱۳۹۷

  سلام ببخشید هزینه ماهیانه هر نفر چقدر است

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   با توجه به شهری که انتخاب می کنید و نوع زندگی شخصی شما از ۳۰۰ یورو به بالا.

 • سعید:
  دی ۱۳۹۷

  با سلام،ممنون از اطلاعات خوبتون،من الان در ایران هستم،و ویزای گردشگری میخوام بگیرم برای اسپانیا و اگه جور بشه دیگه برنگردم ایران،اگر از،شرایط اقامت اطلاعاتی دارین ممنون میشم منو راهنمایی کنین

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با سلام
   موسسه در زمینه ویزای شنگن و روش های غیرقانونی خدماتی جهت ارائه ندارد.

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   سلام دوست عزیز
   موسسه در زمینه ویزای شنگن خدماتی ارائه نمی دهد. کار ما دریافت اقامت برای کشورهای اتحادیه اروپا است. و روش های غیرقانونی مانند پناهندگی را انجام نمی دهیم و به عزیزان توصیه نیز نمی کنیم

 • سالار:
  دی ۱۳۹۷

  سلام یه سوال داشتم، میخوام به اسپانیا مهاجرت کنم، لیسانس دارم، با مدرک حسابداری فنی حرفه ای، چند سال هم بعنوان آشپز رستوران و فست فود کار کردم، میخوام بدونم برای اقامت در اسپانیا و چند ماه اولی که بخوام اونجا دنبال کار بگردم، چند یورو باید داشته باشم ؟ یعنی حداقل مبلغ برای اقامت دو سه ماهه در متل یا جایی شبیه به این تا کار پیدا کنم؟ ممنون میشم اگر پاسخ من رو بدید

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با سلام
   دوست عزیز موسسه اقامت اسپانیا را به روش خرید ملک (سرمایه گذاری) یا تمکن مالی دریافت می کند و در زمینه دریافت ویزای کار یا ویزای جستجوی کار فعالیتی نداریم
   با تشکر

 • نهال:
  دی ۱۳۹۷

  خیلی ممنون بسیار عالی بود

 • pendar:
  دی ۱۳۹۷

  سلام خیلی مطالب مفید و خوبی بود فقط لطفا شرایط تمکن مالی و خرید ملک رو میشه به پول ایران هم بفرمائید چقدر می شود ؟ البته با قیمت روز بازار !!! سپاس

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با سلام
   لطفا جهت دریافت اطلاعات در مورد هزینه ها با موسسه تماس بگیرید.

 • ناشناس:
  دی ۱۳۹۷

  بسیار عالی بود

 • سعید:
  آذر ۱۳۹۷

  عالی

 • شيما:
  مهر ۱۳۹۷

  سلام و عرض ادب من در اسپانیا زندگی میکنم البته در شهر الیکانته و تمام نوشته های شما راجع به کار درست هست به سختی اینجا میشه کار پیدا کرد مگر اینکه در ایران درامد خوبی داشته باشی و بتونی اینجا زندگی کنی

 • سعید بهمئی:
  مهر ۱۳۹۷

  مرسی از راهنمایی خوبتون دمتون گرم

 • رویا:
  مهر ۱۳۹۷

  با سپاس فراوان آیا در مورد شهریه مدرسه بین المللی هم میتوانید اطلاعات بدهید من یک پسر ۷ ساله و دخترم ۱۵ ساله دارم

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   مهر ۱۳۹۷

   با عرص سلام و احترام
   حدودا بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو در ماه
   اما تحصیل به زبان اسپانیایی رایگان است.

 • امیرچالیپور:
  شهریور ۱۳۹۷

  سلام‌عالی بود ممنون‌

 • محسن:
  شهریور ۱۳۹۷

  خیلی عالی بود

 • ابوالفضل:
  مرداد ۱۳۹۷

  خیلی عالی بود هیچ چیزی رو فیلتر نکرده بودید عین حقیقت رو گفتید
  با تشکر

 • ناشناس:
  تیر ۱۳۹۷

  عالی بود ممنون

 • علي:
  تیر ۱۳۹۷

  خیلی مفید بود سپاسگذار

 • حامد:
  اردیبهشت ۱۳۹۷

  با عرض سلام
  ممنونم از مطلب مفید شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.