بررسی ارزانترین راه مهاجرت به اروپا

در این مقاله چندین روش از ارزانترین راه های مهاجرت به اروپا را به شما معرفی خواهیم کرد. کشورهای زیادی با توجه به شرایط مطلوبی که دارند، نظر افراد را برای مهاجرت و اقامت دائم در آن کشور، به خود جلب می‌کنند، اما سوال اساسی اینجاست که راحت ترین کشور برای مهاجرت کدام است؟ کدام کشور ارزانترین راه مهاجرت به اروپا است؟

ما سعی داریم در این مقاله با در نظر گرفتن شرایط ایرانیان، چندین راه برای مهاجرت راحت و ارزان به اروپا معرفی کنیم. همچنین راه هایی مناسب برای اخذ اقامت کل اتحادیه اروپا را به شما نشان خواهیم داد.

در این مقاله کم هزینه ترین روش ها برای مهاجرت به اروپا (در سال ۲۰۱۹) را با توجه به شرایط کشور مقصد بررسی خواهیم کرد.

تاریخ آخرین ویرایش این مقاله مرداد ۱۳۹۸ بوده و مرتبا به روز می گردد.

ارزانترین روش ها برای مهاجرت ایرانیان

در بسیاری از روش‌ های مهاجرت، اغلب نیاز دارید غیر از هزینه‌ های دریافت اقامت، مبلغ قابل توجهی را برای خرید، سرمایه گذاری، ملک، پشتوانه‌های لازم و …. به کشور مقصد منتقل نمایید. ولی ما روش هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که هزینه‌ های شما را به حداقل برسانند.

روش اول: اخذ اقامت ارزان و مطمئن از کشور اسلواکی (شهروندی کل اروپا)

اخذ اقامت اسلواکی، ثبت شرکت و انجام فعالیت‌ های اقتصادی در کشور اسلواکی یکی از ارزانترین راه‌‌ های مهاجرت به اروپا و دریافت اقامت اروپا محسوب می‌ شود. ثبت شرکت در اسلواکی هزینه نسبتا مناسبی دارد و با توجه به سیاست های مهاجرتی این کشور فرآیند پیچیده‌ ای در پیش رو متقاضیان وجود نخواهد داشت. دریافت اقامت اروپا بدون سرمایه گذاری از طریق اسلواکی، یکی از دلایلی است که این کشور را به یکی از راحت‌ ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت و گرفتن اقامت اروپا تبدیل کرده است.

یکی دیگر از مزیت‌ ها و دلایل مقرون به صرفه بودن مهاجرت به اسلواکی، دریافت اقامت کل حوزه شنگن توسط این روش است. در واقع با اخذ اقامت اسلواکی، هم اجازه اقامت حوزه شنگن اروپا در اختیار شماست، هم علاوه بر اجازه کار و تحصیل در اسلواکی، اجازه سفر، کار و تحصیل در تمام کشورهای حوزه شنگن اروپا به دارندگان اقامت اسلواکی تعلق خواهد گرفت.

شما برای ثبت شرکت در کشور اسلواکی نیاز به سرمایه گذاری ندارید. اما برای کارهای ثبتی، بیمه، اجاره نامه، حق الوکاله و مواردی دیگری که منجر به دریافت اقامت شما می گردد جمعاً بین ۱۵.۰۰۰ تا ۲۰.۰۰۰ یورو بودجه نیاز دارید.

*** این روش مناسب افرادی است که با خانواده خود قصد اقدام برای اقامت اروپا و راه اندازی کسب و کار را دارند و شرایط ایشان شامل روش های ویزایی و تحصیلی نمی شود.

جمع بندی روش اول:

با ثبت شرکت در اسلواکی، به شما و تمامی اعضای خانواده تان اقامت (شهروندی) کل اروپا داده می شود.

یکی از روش‌ هایی که از طریق آن می‌توان اقامت اسلواکی و اقامت کل اتحادیه اروپا را به دست آورد، ثبت شرکت در اسلواکی است. در این روش برخلاف  اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت و سایر روش‌ های مشابه، هیچ مبلغی به عنوان حداقل سرمایه‌ گذاری در اسلواکی برای دریافت اقامت، در نظر گرفته نشده است. در واقع شما قادر به اخذ اقامت اروپا بدون سرمایه‌ گذاری خواهید بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت شرکت در اسلواکی اینجا کلیک کنید.

درباره شرایط زندگی و هزینه‌ ها در اسلواکی بیشتر بدانید

اگر می‌ خواهید اطلاعات جدید، کامل و مفیدی را درباره شرایط و هزینه زندگی در کشوری که راحت‌ترین راه مهاجرت به اروپا را برای شما به همراه خواهد داشت به دست آورید، می‌ توانید به مقاله شرایط زندگی در اسلواکی مراجعه نمایید. پس از مطالعه کامل این مطلب، با شرایط زندگی و کار در اسلواکی کاملا آشنا خواهید شد.

در ادامه روش های دیگر و ارزان تر مهاجرت به اروپا را بررسی می کنیم… (بررسی ۲۰۱۹)

اقامت اروپا

روش دوم: دریافت ویزای جستجوی کار آلمان

اگر دعوت نامه کاری در آلمان ندارید، با داشتن این ویزا (که گاهی با نام ویزای کارجویان آلمان نیز شناخته می شود) شما ۶ ماه فرصت خواهید داشت تا در این کشور به دنبال شغل مناسب بگردید. اگر در این مدت موفق بشوید با کارفرمایی به توافق برسید و با وی قرارداد کاری ببندید، می توانید ویزای خود را به ویزای کار آلمان تبدیل نمایید و پس از ۳ سال اقامت دائم و پس از آن پاسپورت دریافت کنید.

با توجه به رشد منفی جمعیت کشور المان، دولت این کشور در نظر دارد امکان جستجوی کار در آلمان را برای متخصصینی که از سطح دانش و مهارت بالا و سابقه کار حرفه ای در کشور خود برخوردارند، فراهم کند تا بتواند، کمبود نیروی کار متخصص در آلمان را جبران کند.

*** این روش بیشتر مناسب متقاضیان جوان تر و دارای مدرک تحصیلی و رزومه کاری می باشد.

برای دریافت این ویزا دقیقا باید چه شرایطی داشت؟

اگر تحصیلات و سابقه شغلی شما مرتبط با مشاغل مورد نیاز در آلمان باشد، واجد شرایط دریافت این نوع ویزا هستید. البته اگر تخصص شما در این لیست نباشد باز هم می توانید شانس خود را امتحان کنید. (در مقاله اصلی لیست مشاغل مورد نیاز آلمان را آوردیه ایم.)

شرایط دریافت ویزای جستجوی کار آلمان:

 1. داشتن حداقل لیسانس (دارای تاییدیه ZAB)
  * مدرک فنی حرفه ای به تنهایی قابل قبول نمی باشد.
 2. داشتن سابقه کار (ترجیحا با بیمه تامین اجتماعی)
 3. تسلط کافی به زبان آلمانی (حداقل در سطح A2) و یا انگلیسی (حداقل در سطح IELTS 5.5)
  اگر مدرک زبان نداشته باشید، در صورت تسلط نسبی به زبان آلمانی یا انگلیسی هم امکان دریافت این ویزا وجود دارد.

مزایای این ویزا چیست؟

 • مدت زمان نسبتاٌ کوتاه انجام پروسه
 • الزام به ارائه مدرک زبان نیست
 • فرصت ۶ ماه زندگی در آلمان و جستجوی کار در این کشور
 • امکان جستجوی کار مناسب در یکی از بهترین کشورهای جهان
 • امکان تبدیل این ویزا به ویزای کار آلمان و دربافت اقامت دائم
 • هزینه نه چندان زیاد

محدودیت ها و معایب این ویزا چیست؟

 • عدم تضمین دریافت این ویزا از سفارت آلمان
 • الحاق خانواده پس از یافتن کار
 • عدم امکان تمدید این نوع ویزا
 • عدم امکان تحصیل حتی پس از تبدیل به ویزای کار (البته خانواده وی می توانند تحصیل رایگان داشته باشند.)

دریافت این ویزا رایگان است و تنها موسسه ما و سایر موسسات بابت انجام خدمات حقوقی و مشاوره ای مبلغی را اخذ می نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای جستجوی کار آلمان اینجا کلیک کلید.

لازم به ذکر است در صورت اضافه شدن روش های ارزان و مطمئن دیگر، این مقاله را به روز رسانی خواهیم کرد.

تاریخ آخرین ویرایش این مقاله مرداد ۱۳۹۸ بوده و مرتبا به روز می گردد.

کامروا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.